uupload

بهترین افزونه واترمارک وردپرس چیست؟


نویسنده:
دسته‌ها: افزونه وردپرس
شنبه 20 شهریور 1400
افزونه وارترمارک در وردپرس

در این مقاله به معرفی چند افزونه واترمارک وردپرس خواهیم پرداخت. اگر تاکنون بر روی سئو وب‌سایت خودتان کار کرده باشید قطعا می‌دانید که یکی از عوامل بسیار موثر در سئو وب‌سایت استفاده از تصاویر اختصاصی است. نکته‌ای که در استفاده از تصاویر اختصاصی برای وب‌سایت وجود دارد این است که ممکن است شما مجبور باشید زمان زیادی را ایجاد تصاویر صرف کنید. این موضوع باعث می‌شود که اصلا دوست نداشته باشید کسی عکس‌های موجود در مطالب شما را بدون ذکر منبع کپی کند. برای جلوگیری از کپی شدن عکس‌های موجود در صفحات وب یکی از راه‌حل‌های موجود گذاشتن لوگو یا آدرس وب‌سایت برروی تصاویر است. برای اینکار در وردپرس می‌توانید به سادگی از افزونه‌های واترمارک استفاده کنید.

افزونه واترمارک وردپرس چیست؟

واترمارک در حقیقت یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای جلوگیری از دزدی اثر می‌باشد. واترمارک یک متن یا یک تصویر است که روی سند مورد نظر قرار می‌گیرد. معمولا یا در گوشه‌های تصویر قرار دارد و یا دارای شفافیت بسیار کمی است. از این روش در شبکه‌های اجتماعی بسیار استفاده می‌شود. باید بدانید که چندین افزونه واترمارک وردپرس در سطح اینترنت وجود دارد که باید با توجه به کیفیت و موارد استفاده یکی از آنها را انتخاب کنید. به کمک این نوع افزونه‌ها می‌توانید به راحتی برروی تصاویر خودتان واترمارک مورد نظر را قرار دهید.

چرا استفاده از افزونه واترمارک وردپرس مهم است؟

استفاده از افزونه واترمارک وردپرس شما می‌توانید عکس‌های موجود در وبسایت را علامت گذاری کرده و از کپی شدن یا سرقت آنها تا حد زیادی جلوگیری کنید. در این روش از یک متن یا آدرس وبسایت یا یک عکس که می‌تواند شامل لگوی وبسایت باشد استفاده می‌کنیم که می‌تواند باعث ماندگاری بیشتر آدرس وبسایت در ذهن کاربر شود. با استفاده از یک افزونه واترمارک در وردپرس شما می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید و در وقت خود بسیار صرفه جویی کنید.

معرفی بهترین افزونه‌های ایجاد واترمارک در وردپرس:

همانطور که گفته شد تعداد زیادی افزونه واترمارک وردپرس در سطح اینترنت وجود دارد که شما باید با توجه به کیفیت و نوع استفاده یکی را انتخاب کنید. در ادامه این مقاله به بررسی چند افزونه واترمارک وردپرس خواهیم پرداخت:

1-watermark:

بهترین پلاگین واترمارک وردپرس

یکی از بهترین افزونه‌های موجود در وردپرس می‌باشد. این افزونه از طریق یک فایل htaccess و php بر روی اسناد شما قرار می‌گیرد. مزیت این روش این است که فایل‌های شما در حقیقت تغییر نمی‌کند. این افزونه پس از نصب برروی تصاویر جدید و تصاویری که از قبل آپلود شده است اعمال می‌شود. شما می‌توانید برروی تصاویر دلخواه خودتان واترمارک را اعمال و یا حذف کنید. همچنین بعد از حذف کردن این افزونه تمامی واترمارک‌هایی که برروی تصاویر شما از طریق این افزونه اعمال شده است از بین می‌رود. از مزایای این افزونه کامل بودن آن است.


2-Image Watermark:

این افزونه به شما امکان می‌دهد تا تصاویر خود را به صورت انبوه علامت گذاری کرده و برروی آن واترمارک مورد نظر را اعمال کنید. با استفاده از این تصویر شما می‌توانید به راحتی حتی پست مورد نظر را انتخاب کنید و یا تصاویر خاصی را دارای واترمارک کنید. از مزایای خوب این افزونه دارا بودن پیش نمایش است که قبل از اعمال واترمارک می‌توانید یک پیش نمایش را از آن ببینید.


3-Watermark WP Image Protect:

در این افزونه قابلیت تعیین اندازه فونت،علامت‌های متنی،رنگ پس زمینه را تعیین کنید و واترمارک متنی اختصاصی خود را ایجاد کنید. همچنین این افزونه تصویر اصلی را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد پس نیازی به بارگذاری یا ویرایش مجدد تصاویر ندارید. این کار به صورت خودکار و به صورت کاملا آفلاین برای شما انجام می‌شود. از مزایای خوب استفاده از این افزونه پشتیبانی بسیار قوی آن است. همچنین این افزونه یک سری فونت‌های اضافی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که به کاربر در ایجاد واترمارک‌های متنی بسیار جذاب کمک می‌کند. این افزونه از ایجاد عکس به عنوان واترمارک هم پشتیبانی می‌کند.


4-CyberProjekt Image Watermark:

اگر تا کنون از افزونه‌های واترمارک برروی تصاویر خود استفاده کرده باشید می‌دانید که تنها زمانی می‌توان گفت یک تصویر برای واترمارک مناسب است که برروی تصویر اعمال شده باشد. با استفاده از این افزونه می‌توانید به گزینه‌های زیادی مانند چرخاندن تصویر، موقعیت واترمارک و اندازه تصاویر دسترسی داشته باشید. اگر قصد اعمال یک تصویر به عنوان واترمارک را دارید این افزونه بسیار برای شما مناسب است. همچنین این افزونه امکان علامت گذاری مستقیم از طریق کتابخانه چندرسانه‌ای در وردپرس یا از طریق قسمت آپلود فایل را دارد.

5-Smart Watermark:

حرفه‌ای ترین پلاگین واترمارک وردپرس

از طریق این ابزار می‌توانید علامت‌های قدیمی خود را وارد کنید. این افزونه به شما امکان می‌دهد تا تصاویر مورد نظر خود را در کتابخانه چندرسانه‌ای در وردپرس اعمال کنید. استفاده از این افزونه سرعت ایجاد واترمارک‌ها را برروی تصاویر وبسایت شما افزایش می‌دهد. همچنین این افزونه در کیفیت تصاویر تغییری ایجاد نمی‌کند و برای ایجاد واترمارک سریع به تعداد انبوه در تصاویر وبسایت بسیار مناسب است. این افزونه قبل از ایجاد واترمارک برروی یک تصویر از آن یک نسخه پشتیبان تهیه می‌کند با این کار می‌توانید به راحتی و در هر زمانی که بخواهید تصویر مورد نظر را به نسخه اصلی بازگردانی کنید.

6-Easy Watermark:

مانند بسیاری از افزونه‌های واترمارک در وردپرس این افزونه هم قابلیت علامت‌گذاری تصاویر در کتابخانه چندرسانه‌ای وردپرس را دارد. همچنین از چندین پسوند تصویر برای ایجاد تصویر پشتیبانی می‌کند این خصوصیت باعث آزادی در ایجاد واترمارک با هر تصویری می‌شود. این افزونه به شما امکان می‌دهد تصاویر خود را به صورت دستی علامت‌گذاری کنید. شما می‌توانید علامت‌گذاری را به صورت کلی و یا برای هر تصویر انجام دهید. با استفاده از Easy Watermark می‌توانید با استفاده از فیلترهای مربوط حداقل عرض و حداقل ارتفاع تصاویر را تعیین کنید.

سخن آخر:

استفاده از واترمارک در تصاویر یک وب‌سایت اجباری نیست اما می‌تواند در جلوگیری از کپی شدن تصاویر وب‌سایت و همچنین سئو وبسایت شما تاثیر زیادی را داشته باشد. سعی کنید از واترمارک‌هایی برای وبسایت خود استفاده کنید که به خوبی برند شما را به کاربر نمایش دهد. البته واترمارک نباید زیاد بزرگ یا زیاد کوچک باشد. در این مقاله سعی شد بهترین افزونه واترمارک وردپرس به شما عزیزان معرفی گردد اگر شما هم افزونه بهتری را می‌شناسید در بخش نظرات به ما معرفی کنید.

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید برای افزایش شهرت برند خود انجام دهید ایجاد اپلیکیشن موبایل است. شما می‌توانید به راحتی در مقاله ساخت اپلیکیشن موبایل برای سایت وردپرس با افزونه با چند افزونه مناسب برای اینکار آشنا شوید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

معرفی افزونه WP ULike برای لایک مطالب و نظرات وردپرس

برای فعالسازی لایک کردن نظرات، پست‌ها و نوشته‌ها از افزونه Ulike استفاده کنید.

افزونه رنک مث بهتر است یا یاست سئو؟ مقایسه دو افزونه قدرتمند سئو وردپرس

در این مقاله سعی داریم به طور کلی به مقایسه دو افزونه قدرتمند سئو وردپرس یعنی یاست سئو و رنک...

چگونه وردپرس را به حالت کارخانه برگردانیم؟! ریست کردن وردپرس با WP Reset

برای اینکه تمامی اطلاعات وردپرس را پاک‌‌سازی کنید و وب‌سایت خود را مانند روز اول کنید، به یک افزونه به...

ساخت فرم ورود و عضویت در وردپرس با افزونه‌ user registration (بخش اول)

در این مقاله به آموزش ساخت فرم ورود و عضویت در وردپرس با یک افزونه قدرتمند می‌پردازیم. با این افزونه...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.