آموزش افزونه ووکامرس


دوره آموزش رایگان ووکامرس

افزونه ووکامرس، یک افزونه بسیار قدرتمند برای وردپرس است که وبسایت شما را به یک وبسایت فروشگاهی فوق‌العاده تبدیل می‌کند. اگر می‌خواهید خودتان یک فروشگاه اینترنتی بسیار توانمند مثل دیجی کالا و دیگر وبسایت‌های فروشگاهی قدرتمند راه‌اندازی کنید. حتما تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

اگر با مبانی و مفاهیم ابتدایی راه‌اندازی یک وبسایت و کار با وردپرس آشنایی ندارید. بهتر است همین الان به دوره رایگان آموزش وردپرس بروید و تمام مفاهیم پایه را بصورت رایگان یاد بگیرید! چون پیش‌نیاز این دوره این است که دانشجو به مبانی پایه راه‌اندازی وبسایت‌ها و کار با وردپرس مسلط باشد.

البته اگر در درجه صفر هستید می‌توانید از دوره آموزش ویدیویی وردپرس استفاده کنید که با جزئیات بیشتری به تمام مسائل پرداخته است.

اما اگر با وردپرس آشنایی دارید، خوب است بدانید که با استفاده از وردپرس و به راحتی نصب یک افزونه می‌توان آن را به یک وبسایت فروشگاهی قدرتمند تبدیل کرد!

 

افزونه ووکامرس چیست؟

افزونه ووکامرس یک افزونه فروشگاه ساز قدرتمند برای وردپرس است. براحتی مانند دیگر افزونه‌ها می‌توانید ووکامرس را نصب کنید و بخش فروشگاه وبسایت خود را راه‌اندازی کنید.

بعد از نصب این افزونه منوی‌هایی برای مدیریت محصولات، گزارش‌گیری و پیکربندی افزونه در پنل مدیریت وردپرس ظاهر می‌شوند که در این دوره به بررسی تمام این بخش‌ها می‌پردازیم.

نکته جالب توجه درمورد ووکامرس این است که این افزونه توسط شرکت اتوماتیک نوشته شده است. این یعنی ووکامرس توسط توسعه دهندگان خود وردپرس ساخته شده است که بی‌شک می‌تواند سازگاری کامل را با وردپرس داشته باشد. همچنین می‌توان نتیجه گرفت که افزونه ووکامرس از پشتیبانی بی‌نظیری برخوردار است.

افزونه ووکامرس

شعار ووکامرس “فروش هرچیزی، در هرجایی” است. که به جرات می‌توان گفت این شعار واقعا برازنده آن است.

با استفاده از ووکامرس می‌توانید هرنوع محصولی بفروشید. فرقی نمی‌کند محصول شما فیزیکی باشد (باید برای مشتری ارسال شود)، یا دانلودی باشد (فروش فایل)، یا مجازی باشد (مانند فروش یک بلیط)، فروش همه این محصولات براحتی در ووکامرس امکان‌پذیر است. پس می‌توان گفت بخش اول شعار (فروش هرچیزی) تضمین شده است.

اما درمورد بخش دوم شعار (در هر جایی)، ووکامرس از تمام واحد‌های پولی پشتیبانی می‌کند، حتی واحدهای پول ایران! یعنی شما می‌توانید با واحد ریال، تومان یا حتی هزار تومان کار کنید. همچنین توانایی اتصال به تمام درگاه‌های پرداخت ایرانی را هم دارد.

پس می‌توان نتیجه گرفت که با افزونه ووکامرس واقعا می‌شود “هرچیزی” را در “هرجایی” فروخت!

 

ساخت فروشگاه اینترنتی با افزونه ووکامرس

 

آیا ووکامرس قابلیت شخصی‌سازی و توسعه دارد؟

افزونه ووکامرس به شدت منعطف است (دقیقا مانند وردپرس). یعنی می‌توانید هرطوری که خواستید آنرا شخصی سازی کنید.

ترکیب سیستم وردپرس و ووکامرس دقیقا مانند خمیری در دستان شماست، می‌توانید به هر شکلی که خواستید آنها را درآورید!

افزونه woo commerce دارای افزونه‌های مکمل یا همان افزودنی‌های بسیاری است که می‌توانند ویژگی‌هایی که در هسته ووکامرس بصورت پیشفرض وجود ندارند را به آن اضافه کنند. مثالاً، برای اینکه یکی از درگاه‌های پرداخت ایرانی را در ووکامرس فعال کنیم، تنها کافیست افزونه مربوط به آن را نصب کرده تا این درگاه به سیستم فروشگاه ما اضافه شود.

در ووکامرس، برای هرچیزی که فکر کنید یا قبلا افزونه‌ای نوشته شده است یا می‌توان بصورت اختصاصی افزونه‌ای نوشت. که اینکار توسط توسعه دهندگان انجام می‌شود.

همچنین قالب‌های بسیار زیبایی که سازگار با ووکامرس باشند وجود دارند که می‌توانید از آنها هم استفاده کنید.

خلاصه هرکاری در ووکامرس امکان‌پذیر است!

 

در سایدبار این صفحه لیست دروس آموزش ووکامرس به ترتیب نوشته شده است. با گذراندن این دوره رایگان براحتی فروشگاه خودتان را بسازید و کسب درآمد از اینترنت را شروع کنید!

 

توجه: دروس این دوره به صورت متن محور بوده و نکات اصلی را در بر می گیرد چراکه بیان تمام جزییات و نکات در این فرمت نمیگنجد. برای یادگیری صفرتاصد مباحث (سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته) همراه با تمامی نکات و جزییات، از دوره ویدیویی آموزش ووکامرس استفاده نمایید.

 

سوالات متداول

آیا این دوره پیش ‌نیازی دارد؟

بله، قبل از یادگیری افزونه فروشگاه‌ساز ووکامرس باید مبانی پایه‌ای راه‌اندازی وبسایت و کار با وردپرس را کاملا بلد باشید.

دوره رایگان آموزش ووکامرس چند درصد از مباحث را پوشش می‌دهد؟

در دوره رایگان آموزش کار با افزونه ووکامرس سعی می‌شود تا تمام مباحث اصلی گفته شود. با توجه به اینکه این دوره همیشه درحال بروزرسانی است، می‌توان گفت درصد پوشش مباحث هم همیشه در حال افزایش است.

بعد از گذراندن این دوره دانشجو چه توانایی‌هایی پیدا می‌کند؟

دانشجویان دوره آموزش ووکامرس بعد از گذراندن دوره قادر هستن تا از نقطه صفر، یک فروشگاه اینترنتی حرفه‌ای و پیشرفته را پیاده‌سازی کنند.

برای آموزش سریعتر و کامل‌تر ووکامرس چه پیشنهادی دارید؟

اگر میخواهید ووکامرس و ساخت فروشگاه اینترنتی را کامل و دقیق بیاموزید از دوره ویدیویی آموزش ووکامرس استفاده کنید. دوره متنی برای افرادی مناسب است که میخواهند کلیات ووکامرس را بدانند درحالیکه دوره ویدیویی همه‌ی نکات و جزییات رو پوشش می‌دهد.