مدیریت مشتریان در ووکامرس


نویسنده:
پنجشنبه 15 آبان 1399
مدیریت مشتریان در ووکامرس

در این جلسه از آموزش رایگان ووکامرس به سراغ مدیریت مشتریان می‌رویم. به کمک آموزش این جلسه می‌توانید مشخصات مشتریان را بررسی کنید، گزارش‌های مختلف از تعداد مشتریان داشته باشید و به طور خلاصه با مدیریت مشتریان در ووکامرس را آشنا شوید.

مدیریت مشتریان در ووکامرس

از بخش ووکامرس وارد زیر منوی مشتریان شوید. در این صفحه جدولی از اسامی مشتریان را مشاهده خواهید کرد. در هر سطر از جدول برای هر مشتری به ترتیب نام، نام کاربری، آخرین زمان فعالیت کاربر، آخرین زمان لاگین کاربر، آدرس ایمیل، تعداد سفارشات، مبلغ خرید، شهر و کد پستی درج شده است.

مدیریت مشتریان در ووکامرس


با کلیک روی نام هر مشتری وارد صفحه‌ی شناسنامه کاربری در وردپرس می‌شوید که قادر خواهید بود تمام اطلاعات مشتری را یکجا بررسی کنید.
در سه نقطه سمت چپ در بالای جدول می‌توانید مشخص کنید چه مواردی در این جدول نمایش داده شوند. اگر مواردی مورد نیاز شما نیست می‌توانید به کمک این دکمه‌ها آن را حذف کنید.
به کمک دکمه‌ی دانلود در بالای جدول می‌توانید لیست مشتریان خود را دانلود کنید.

نحوه جستجو در لیست مشتریان


برای پیدا کردن مشخصات یک مشتری خاص، ووکامرس امکانات مناسبی را ایجاد کرده است. ساده‌ترین راه جستجو این است که نام مشتری را در باکس جستجو درج کنید و اینتر بزنید. در لیست نتایج مشتریانی که نام آنها مشابه موارد جستجو شده باشد به شما نمایش داده می‌شود.
اما گاهی ممکن است شما نام مشتری مدنظر خود را ندانید و بخواهید او را بر اساس نام کاربری، ایمیل یا حتی مبلغ خرید پیدا کنید! برای این کار کافیست از فیلتر بالای صفحه استفاده کنید.

نحوه جستجو در لیست مشتریان


ابتدا گزینه SHOW (نمایش) را روی Advanced filter (فیلتر دلخواه) قرار بدهید (شماره ۱ در تصویر).

سپس روی لینک افزودن یک صافی کلیک کنید (شماره ۲ در تصویر). در این قسمت می‌توانید تعیین کنید که بر اساس چه فیلدی جستجو انجام شود.
برای مثال ما آن را روی گزینه ایمیل قرار دادیم. سپس ایمیل مدنظر خود را در باکس کناری درج می‌کنیم (شماره ۳ در تصویر). با وارد کردن چند کلمه لیستی از موارد موجود به شما نمایش داده می‌شود که باید یکی از آنها را انتخاب کنید.


در باکس کناری با گزینه includes مشخص می‌کنید که کاربرانی را می‌خواهید که این نام ایمیل را دارند و exclude ماجرا را برعکس می‌کند! نام مشتریانی را نمایش می‌دهد که ایمیل درج شده را ندارند.
بعد از تنظیم کردن فیلتر کافیست روی گزینه فیلتر کلیک کنید تا نتایج فیلتر شده به شما نمایش داده شوند.
به کمک این روش می‌توانید همزمان چندین فیلتر ایجاد کنید و لیست کاربران را بر اساس مشخصات مورد نظر خودتان بیابید.

مدیریت حرفه‌ای مشتریان در ووکامرس


ممکن است علاوه بر موارد فوق به امکانات دیگری برای مدیریت مشتریان در ووکامرس احتیاج داشته باشید. برای مثال بخواهید مشتریان را دسته‌بندی کنید، برای مشتریان به صورت گروهی ایمیل بفرستید و…
در این صورت باید به سراغ افزونه‌های جانبی برای ووکامرس بروید. برای مثال افزونه WooCommerce Customers Manager این امکانات را برای شما پیاده سازی می‌کند.
فقط توجه کنید که با هر افزونه‌ی جانبی در ووکامرس یا وردپرس آشنا می‌شوید آن را نصب نکنید. فقط از افزونه‌هایی استفاده کنید که واقعا مورد نیاز شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

4 پاسخ به “مدیریت مشتریان در ووکامرس”

 1. nima گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  با تشکر از وب سایت خوبتون
  در قسمت مشتریان به چه شکل امکان اضافه کردن شماره تلفن مشتری وجود دارد؟

 2. مجتبی گفت:

  سلام وقت بخیر
  این قسمت از گزارشات ووکامرس برای بنده فعال هست اما علی رغغم اینکه مشتریان دارای سفارشاتی بودند اما تعداد سفارش و مبلغ خرد را 0 نشان میده- فقط برای مشتریانی که سفارششون مسترد شده دارای عدد هست. به نظرتون مشکل چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید