آموزش نصب ووکامرس و راه‌اندازی فروشگاه در وردپرس


نویسنده:
پنجشنبه 15 خرداد 1399
نصب ووکامرس

قدم اول برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی با استفاده از وردپرس، نصب ووکامرس است. نصب افزونه woocommerce هم دقیقا مانند نصب‌ افزونه‌ های دیگر می‌تواند از ۲ روش مختلف انجام گیرد:

  • نصب از طریق مخزن وردپرس
  • دانلود فایل zip افزونه و نصب دستی

در ادامه هرکدام از این موارد را بررسی خواهیم کرد.

نصب ووکامرس از طریق مخزن وردپرس

برای نصب ووکامرس از طریق مخزن وردپرس ابتدا باید به منو “افزونه‌ها » افزودن” بروید. بعد از وارد شدن به این صفحه، در کادر جستجو عبارت woocommerce را جستجو کنید.

نصب افزونه woocommerce از مخزن وردپرس

بعد از مشاهده کادر مربوط به افزونه ووکامرس، روی دکمه “هم اکنون نصب کن” کلیک کنید. و بعد از انجام عملیات نصب، روی دکمه “فعال نمایید” کلیک کنید.

احتمالا بعد از فعال‌سازی، ووکامرس بصورت خودکار شما را به صفحه پیکربندی سریع هدایت می‌کند. در اینجا می‌توانید روی عبارت “الان نه” کلیک کنید تا در جلسات بعدی به سراغ پیکربندی ووکامرس با تمام جزییات برویم.

پیکربندی سریع ووکامرس

به همین راحتی ووکامرس در سیستم وردپرس شما نصب شد. نصب از طریق مخزن وردپرس راحت‌ترین و ساده‌ترین راه برای نصب woocommerce است. اما شاید به هردلیلی شما موفق به نصب از این روش نشده باشید. پس در ادامه همراه ما باشید تا نصب دستی افزونه ووکامرس را هم توضیح دهیم.

نصب دستی افزونه woocommerce در وردپرس

برای نصب woo commerce بصورت دستی ابتدا لازم است تا فایل افزونه را دانلود کنید. برای دانلود فایل zip افزونه می‌توانید به صفحه افزونه ووکامرس در وبسایت وردپرس مراجعه کنید.

دانلود فایل zip افزونه ووکامرس

بعد از وارد شدن به این صفحه با کلیک روی دکمه آبی رنگ Download می‌توانید فایل zip افزونه ووکامرس را دانلود کنید.

حال به پنل وردپرس خود برگردید و به قسمت “افزونه‌ها » افزودن” بروید. در این صفحه روی دکمه “بارگذاری افزونه” کلیک کنید تا فرم آپلود فایل برای شما نمایش داده شود.

نصب دستی ووکامرس

بعد از نمایش فرم آپلود، با کلیک روی دکمه Choose File می‌توانید فایل زیپ ووکامرس را انتخاب کنید. و بعد از آن روی دکمه “هم اکنون نصب کن” کلیک کنید تا افزونه را بارگذاری کند.

این قسمت ممکن است از چند ثانیه تا چند دقیقا طول بکشد که بستگی به سرعت اینترنت شما دارد (به علت آپلود فایل zip ووکامرس). خلاصه بعد از کامل شدن آپلود با صفحه زیر روبرو خواهید شد. در این صفحه می‌توانید برای فعال سازی ووکامرس روی دکمه “فعال‌کردن افزونه” کلیک کنید.‌

فعال‌کردن افزونه ووکامرس

عملیات نصب افزونه به پایان رسید. از هر روشی که ووکامرس خود را نصب کرده‌اید، الان باید در پنل وردپرس خود این چند منو را مشاهده کنید:

منوی‌های ووکامرس

در جلسات بعدی به بررسی تمام این منو‌های اضافه شده می‌پردازیم.

اگر مشکلی در نصب افزونه وردپرس داشتید می‌توانید در قسمت نظرات همین صفحه بیان کنید.

برای مشاهده‌ی آموزش‌های ویدیویی، به دوره‌ی آموزش ووکامرس در بخش محصولات سایت مراجعه نمایید. در این آموزش می‌توانید به راحتی یک فروشگاه حرفه‌ای برای خود ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید