دوره آموزش رایگان bootstrap4


آموزش bootstrap4

بوت‌استرپ(Bootstrap) یکی از محبوب‌ترین فریمورک‌هایی است که شامل توابع و کتابخانه‌های از پیش آماده می‌باشد. این فریمورک از الگوهای طراحی بر پایه Html ،Css و جاوااسکریپت استفاده می‌کند که کار طراحی را بسیار آسان کرده است.

همچنین دارای انواع قابلیت‌ها آماده شده برای فرم‌ها، دکمه‌ها، گالری‌ها، جدول‌ها و … است که می‌توانید به‌راحتی در کدهای پروژه خود استفاده کنید. یکی از ویژگی‌های بارز این فریمورک که باید به آن اشاره داشت، رایگان و کدباز بودن آن می‌باشد.

شروع کار با بوت‌استرپ به سادگی اضافه کردن چند ارجاع فایل CSS و JavaScript به صفحه است. ولی می‌توانید برای درک بهتر Bootstrap و یادگیری آسان‌تر آن، به یادگیری دوره آموزش رایگان html و css نیز بپردازید.

 

از مزایای استفاده از bootstrap می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هر مبتدی که آشنایی ابتدایی با html و css داشته باشد، می‌تواند به‌راحتی کار با بوت‌استرپ را یاد گرفته و در پروژه‌های خود استفاده کند. همچنین این فریمورک بسیار قابل انطباق است و شما می‌توانید از آن به همراه CSS، LESS و یا Sass استفاده کنید.
  • طراحی واکنشگرا : به‌وسیله بوت‌استرپ، قابلیت طراحی سایت برای گوشی‌های هوشمند و تلبت ها و … برای شما وجود دارد. همچنین در بوت‌استرپ، سبک‌های اولیه تلفن همراه، بخشی از چارچوب هسته‌ای هستند.
  • این فریم ورک محبوب برای هر عنصری که شما در وب‌سایت خود به آن نیاز دارید، style زیبایی تدارک دیده است.
  • با استفاده از سیستم grid پیشفرض تعبیه شده در این فریمورک محبوب، به راحتی می‌توان ستون‌بندی و layout یک صفحه را طراحی کرد.
  • سازگاری مرورگر: bootstrap 4 سازگار با تمام مرورگرهایChrome، Firefox، Internet Explorer 10+، Edge، Safari، Opera می‌باشد.

 

Bootstrap 4 آخرین نسخه فریم ورک Bootstrap است که کامپوننت‌های جدید، کدهای سریع‌تر و واکنش‌گرایی بیشتری دارد. به زبان ساده‌تر نسبت به نسخه قبلی خود پیشرفت چشم‌گیری داشته است. اما حتما دیده اید که هنوز هم برخی از افراد از Bootstrap 3 استفاده می‌کنند. دلیل این‌کار اینست که Bootstrap 3 برخلاف Bootstrap 4 از مرورگرهای IE8 و IE9 پشتیبانی می‌کند.