مشاوره رایگان کسب و کار اینترنتی

نمایش مشخصات کاربران در وردپرس

نمایش مشخصات کاربر در وردپرس

چکیده‌ی مطلب

۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۲‍۰۶۷ بازدید 4 دقیقه
اگر می‌خواهید نام، تاریخ عضویت، ایمیل و اطلاعات دیگری از کاربر وارد شده به وب سایت را بدون نیاز به افزونه و با چند خط کد ساده به نمایش در بیاورید، این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

گاهی در وب سایتمان نیاز داریم تا مشخصات کاربری که به سایت وارد شده (لاگین کرده) است را نمایش دهیم. برای مثال لازم است برای کاربر وارد شده، صفحه‌ی پروفایل بسازیم یا نام کاربر را در هدر سایت به نمایش بگذاریم. در گذشته برای نمایش مشخصات کاربر از تابعی به نام ()get_currentuserinfo در وردپرس استفاده می‌شد. این تابع در وردپرس ۴.۵ منسوخ شده و تابع دیگری به نام ()wp_get_current_user جایگزین آن شده است. بنابراین ما نیز از همین تابع استفاده خواهیم کرد.

نمایش اطلاعات کاربر با استفاده از تابع وردپرس

برای نمایش اطلاعات کاربران ابتدا لازم است صفحه‌ای برای ورود و عضویت آنها طراحی کنید. اگر هنوز وب‌سایت شما دارای فرم ورود نیست، به مقاله‌ی ساخت فرم ورود و عضویت در وردپرس مراجعه نمایید.

حالا برای نمایش مشخصات بعد از لاگین کاربر، تابع ()wp_get_current_user را فراخوانی کنید. این تابع یک شیء از WP_User برمی‌گرداند که می‌توان از آن یک خروجی گرفت تا اطلاعاتی همچون تصویر زیر را دید.

نمایش مشخصات کاربر لاگین کرده در وردپرس

برای نمایش مشخصات کاربر به صورت تفکیک شده می‌توان از کد زیر استفاده کرد.

در کد فوق اطلاعاتی همچون نام کاربری، ایمیل، تاریخ عضویت و.. در وب سایت چاپ می‌شود.

نمایش اطلاعات کاربری در وردپرس

بهتر است از کدهای فوق بعد از کنترل ورود کاربر استفاده شود. یعنی ابتدا با همین تابع ورود کاربر را بررسی نماییم تا اگر کاربر وارد شده بود اطلاعات طبق کد بالا چاپ شوند.

کنترل ورود کاربر در وردپرس

از کاربردهای دیگر این تابع چک کردن ورود کاربر است. برای مثال در قسمتی از هدر می‌خواهیم پیام خوش آمد گویی به کاربر را بعد از ورود (login) نمایش دهیم. برای این کار کافی است از کد زیر استفاده نماییم.

چنانچه در بخشی از مطالب به سؤال یا نکات مبهمی برخوردید تیم ادمین سایت پاسخگو کامنت شما عزیزان خواهد بود.

نظرات کاربران

  1. سلام خدمت شما دوست گرامی مطالب مفید بود خیلی ممنون از شما فقط یک سوال از شما
    با چه کد میتوانیم مدت عضویت را مثلا ۶ ماه به دست بیاریم لطفا اگه امکان داره همین که شما داخل سایت خودتان استفاده کردید را همین جا قرار بدید موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.