اهمیت تولید محتوا در کسب و کار | چرا تولید محتوا ضروری است؟


نویسنده:
دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰
اهمیت تولید محتوا

در سال های اخیر استفاده از تولید محتوا در وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، برای جذب کابران رشد بسیار بالایی داشته است. محتوا بخش مهم و بزرگی از زندگی روزمره ما را تشکیل می‌دهد و ابزاری برای انتقال پیام و ارتباط‌گیری می‌باشد. همچنین تولید محتوا از مهمترین بخش‌های سئو و بهینه‌سازی برای وب‌سایت‌ها نیز می‌باشند. در ادامه از اهمیت تولید محتوا در کسب و کار بیشتر صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید!

۷ دلیل اهمیت تولید محتوا در کسب و کار و وب‌سایت

اگر شما شبکه‌ی اجتماعی یا وبسایتی دارید، تولید محتوا  برای شما یک امر حیاتی است. زیرا تولید محتوا باعث افزایش ترافیک و به دنبال آن مشارکت کاربران شما می‌شود. در ادامه مهم ترین دلایل اهمیت تولید محتوا در کسب‌وکار را بررسی می‌کنیم:

۱- معرفی هویت کسب‌وکار خود با تولید محتوا

برای آنکه بتوانید کسب‌وکار خود را به کاربران معرفی کنید، باید از تولید محتوا استفاده کنید. شما می‌توانید در قالب محتوای متنی یا ویدیویی از برند خود نام ببرید، خدمات کسب‌وکارتان را معرفی کنید و به کسب‌وکارتان هویت ببخشید. راه درست برقراری ارتباط با مشتری همین تولید محتوا است.

۲- معرفی خدمات و محصولات

امروزه اکثر افراد برای دریافت خدمات مورد نظر خود، یا خرید محصول ابتدا نام آن را در گوگل جستجو می‌کنند. آیا به این فکر کرده‌اید که این وب‌سایت‌ها چگونه در نتایج گوگل قرار گرفته اند؟

راه قرار گرفتن در نتایج گوگل استفاده از تولید محتوای سئو شده است. یعنی محتوا را به گونه ای بنویسید که مورد پسند موتورهای جستجو باشد! برای انجام این مورد هم مراحل سختی پیش‌رو ندارید فقط کافیست از دوره آموزش تولید محتوا کمک بگیرید.

۳- افزایش ترافیک و بازدید

شاید به جز تبلیغات، تنها راه افزایش ترافیک و بازدید، همین تولید محتوا باشد. مگر می‌شود بدون محتوا یک وب‌سایت یا شبکه‌ی اجتماعی پر بازدید داشت؟

به پر بازدیدترین وب‌سایت‌های ایران توجه کنید، همه‌ی آنها دارای حجم زیادی محتوای متنی، ویدیویی، صوتی و… هستند. به یاد روزهای اول تاسیس همین وب‌سایت افتادم! ما به کمک تولید محتوای متنی فقط ظرف مدت ۱۰ ماه توانستیم بازدید سایت را ۱۸ برابر کنیم. فکر می‌کنم این جمله به خوبی اهمیت تولید محتوا در کسب‌ و کار را مشخص کرده باشد.

افزایش بازدید بعد از تولید محتوای متنی در وب
رشد ادمین‌سایت فقط با کمک تولید محتوای متنی در بازه‌ی ۱۰ ماهه!

از مهمترین دلایل اهمیت تولید محتوا در کسب‌ و کار، می‌توان به نقش پررنگ محتوا در سئو و بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو اشاره کرد. با محتوا‌ی قوی و هدفمند می‌توان به گوگل و سایر موتورهای جستجو به چشم یک ابزار جذب ترافیک نگاه کرد!

۴- افزایش اعتماد مشتریان

فرض کنید وارد وب‌سایتی شده‌اید که فقط محصولاتی را به همراه چند تصویر، قیمت و چند خط توضیحات درج کرده است. آیا مایلید از این وب‌سایت خرید کنید؟!

اکثر مشتریان ترجیح می‌دهند، از وب‌سایتی خرید کنند که دارای توضیحات کاملی به همراه نقد و بررسی محصول باشد، تصاویر و ویدیوهای کاملی از آن قرار داده و جای هیچ ابهامی برای کاربر باقی نگذاشته باشد. پس به تولید محتوا می‌تواند باعث اعتماد سازی و افزایش فروش وب‌سایت شما شود.

۵- ایجاد فرصت مشاوره‌ برای کاربران

کاربران ترجیح می‌دهند به سراغ کسب‌وکاری بروند که فقط فروشنده نباشد بلکه بتوانند مشاوره تخصصی هم بدهد! اگر بتوانید ابهامات و سوالات کاربران را رفع کنید آنگاه می‌توانید به آنها کالا یا خدمات خود را بفروشید. پس باید به کمک تولید محتوای موثر و هدفمند به سوالات متداول کاربران پاسخ دهید. بعد از پایان این پاسخ‌ها در آخر به سراغ معرفی کالا یا خدمات کسب‌وکار خودتان بروید.

به یاد داستان خرید یک مودم در ماه قبل افتادم، به بیش از ۱۰ فروشگاه مراجعه کردم که بتوانم پاسخ سوالم را بیابم و به بعد به کمک آن پاسخ، مودم مناسبی انتخاب کنم. تقریبا همه‌ی فروشنده‌هایی که در ابتدا به آنها مراجعه کردم اطلاعات کافی نداشتند تا اینکه بعد از کلی جستجو با فروشگاهی آشنا شدم که فروشنده یک فرد آگاه بود و توانست به سوالم پاسخ منطقی بدهد. همین موضوع باعث شد من به مشتری دائم آنها تبدیل شوم!

در فروش آنلاین هم همین روال برقرار است. مشتری از شما مشاوره می‌خواهد! شما باید به کمک محتوای مناسب در وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی پاسخی قانع کننده برای آنها داشته باشید.

۶- بازاریابی ارزان

اهمیت تولید محتوا وب سایت

از دلایل اهمیت تولید محتوا در کسب‌ و کار، می‌توان به قابلیت بازاریابی ارزان و کم هزینه اشاره کرد. شما به سراغ هر روش بازاریابی دیگری که بروید باید هزینه کنید. شاید تولید محتوا را بتوان با هزینه‌ی خیلی کم و گاهی فقط با صرف چند ساعت زمان انجام داد و از آن نتایج چشمگیری دریافت کرد.

۷- افزایش فروش مهم‌ترین دلیل اهمیت تولید محتوا در کسب و کار

مگر می‌شود بدون تولید محتوا انتظار فروش هم داشت؟! به کمک محتوای بهینه کاربران هدف را وارد سایت خود کنید، کالاها و خدمات خود را به آنها معرفی کنید و ببینید صرفا با محتوا چگونه به افزایش فروش کمک کرده‌اید.

انواع محتوا در وب‌سایت و اهمیت آن

بعد از آنکه با اهمیت تولید محتوا برای سایت‌های اینترنتی آشنا شدید، حالا باید با انواع محتوا روش تولید هر کدام از آنها آشنا شوید. وقتی می‌گوییم تولید محتوا، منظور ما فقط محتوای متنی نیست! در ادمه چند نوع تولید محتوا را بررسی می‌کنیم:

تولید محتوای متنی

در این نوع از محتوا میتوان به مقالات و کتاب ها اشاره کرد. این دسته از محتواها معمولا برای نوشتن کتاب و مجلات و همین طور مقالات وبسایت بیشترین کاربرد را دارند. شاید بتوان گفت بیشترین نوع محتوا که می‌تواند برای وب‌سایت شما ترافیک جذب کند، همین محتوای متنی باشد.

اگر محتوای متنی را به شکل صحیح و بهینه در وب‌سایت خود قرار دهید، در ظرف مدت چند ماه می‌توانید شاهد افزایش ترافیک وب‌سایت خود باشید. برای یادگیری تکنیک‌های تولید محتوای متنی ما دوره‌ی آموزشی محتوانویسی برای وب را پیشنهاد می‌کنیم. در این دوره با صفر تا صد تکنیک‌های محتوا در وب آشنا خواهید شد.

تولید محتوای ویدئویی

اهمیت تولید محتوا در این نوع از دسته بندی بسیار مهم است. به جز اینکه شما باید خلاقیت بسیار زیادی داشته باشید بلکه باید توجهتون به نوع صحنه و حرکات آن باشد.

اهمیت تولید محتوای ویدیویی

معمولاً برای وب‌سایت‌های تازه کار تولید محتوای ویدیویی امکان پذیر نیست. چرا که تهیه‌ی تجهیزات نورپردازی و فیلمبرداری هزینه‌بر است. همچنین ضبط و انتشار ویدیو فرایندی زمانبر است. بهترین کار این است که در ابتدا از محتوای متنی در وب‌سایت خود استفاده کنید.
همچنین توصیه می‌کنیم اگر در ابتدای کار هستید و قصد دارید ویدیو تهیه کنید، با ویدیوهای بسیار کوتاه و چند دقیقه ای شروع کنید و در ابتدای کار خیلی به دنبال تجهیزات نباشید.

تولید محتوای صوتی یا پادکست

کسانی که این نوع از تولید محتوا را انجام میدهند معمولا خودشان هم اجرا می کنند. در این از تولید محتوا به دلیل اینکه بیننده چیزی نمی بیند و فقط و فقط می شنود، باید تمام جزئیات را در نوشته به کار برد. با این کار مخاطب ارتباط بیشتری با پادکست شما می گیرد. در رادیو هم همین کار را می کنند تا مخاطبان لذت بیشتری را ببرند.

تولید محتوای تبلیغاتی

تولید محتوای تبلیغاتی یکی از مهم ترین و پر اهمیت ترین زمینه در تولید محتواست. به دلیل اینکه شما باید با تولید یک محتوای تبلیغاتی سود خوبی به مشتریان برسانید. کارفرمایانی که شما به آنها تعهد می دهید تا برایشان تبلیغ بنویسید روی نرخ تبدیل شما تمرکز می کنند. محتوای تبلیغاتی شامل، ریپورتاژ نویسی، کپی رایتینگ، ایمیل نویسی و … می شود.

تولید محتوای آموزشی

محصولات آموزشی، محصولاتی هستند که به صورت ویدئو یا پادکست در اختیار شما قرار می گیرند. مثل آموزش مقاله نویسی و تولید محتوا. در این نوع از محصول کسانی که می خواهند آن را تولید کنند باید در مورد آن موضوع دانش کافی داشته باشند و تحقیقات گسترده کنند تا بهترین محصول و آموزش را در اختیار دیگران قرار دهند. در این نوع از محتوا، استفاده از روش های یادگیری بسیار مهم است.

رشد کسب‌وکار با محتوا

محتوایی که ایجاد می‌کنید به شدت با رشد تجارت شما مرتبط است. مانند همه فعالیت‌های بازاریابی، ایجاد محتوای برنامه ریزی شده و با اجرای خوب که مخاطبان شما را درگیر کند و درجه‌ای از اعتماد آنها را جلب کند، مستقیما بر فروش شما تأثیر می‌گذارد. برای به دست آوردن بهترین بازده در ایجاد محتوای خود، باید بدانید که تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد و حرفه شما به چه نوع محتوایی نیاز دارد. زیرا محتوا فقط منحصر به وب سایت شغلی شما نیست، بلکه کانال‌های اجتماعی شما یک خروجی قدرتمند برای رشد کسب و کارتان هستند و محتوایی که برای آن کانال‌ها ایجاد می‌کنید، به روش مستقیم‌تری به مخاطبان شما دسترسی دارند.

محتوای الکترونیکی به اندازه‌ای قدرت دارد که می‌تواند از مشتریان شما، درآمدی بسازد که درباره برند شما در کانال‌های اجتماعی با دیگران صحبت کنند.

در این مقاله سعی کردیم از اهمیت تولید محتوا در کسب‌ و کار و وب‌سایت بگوییم. اگر می‌خواهید از خدمات ما در زمینه تولید محتوا آگاه شوید، می‌توانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

مطالب زیر را حتما بخوانید

راهنمای آموزشی تدوین استراتژی محتوا

یکی از عوامل مهم در بازاریابی اینترنتی، داشتن محتوای قوی است. ولی داشتن محتوا به تنهایی کافی نیست به همین...

چگونه یک مقاله‌ی خوب برای وب‌سایت بنویسیم؟

نوشتن مقاله به همین سادگی‌ها هم نیست! نوشتن یک مقاله‌ی کاربردی و جذاب اصولی دارد که ما امروز به آن...

۶ اشتباه رایج در تولید محتوا که نباید مرتکب شوید!

همانطور که می‌دانید محتوا‌ی وب‌سایت نقش کلیدی در دریافت بازدیدکننده، معرفی محصول، تبدیل بازدیدکننده به مشتری و … را دارد....

بازاریابی محتوا چیست و چگونه باعث رشد کسب‌وکارها می‌شود؟

بازاریابی محتوا یکی از شاخه‌های مارکتینگ است که باعث سودآوری در کسب‌وکارها می‌شود. در این مقاله قصد داریم به شرح...

آموزش تولید محتوای متنی

دوره آموزش تولید محتوای متنی در وب

آموزش تولید محتوای متنی در وب‌سایت، یک دوره‌ی آموزشی برای تولید‌کنندگان محتوا ...

دوره آموزش ووکامرس | ساخت فروشگاه اینترنتی بدون کد نویسی

دوره آموزش ووکامرس | ساخت فروشگاه اینترنتی بدون کدنویسی

دوره‌ای مختص افرادی که می‌خواهند فروشگاه اینترنتی بسازند و آن را حرفه ...

پکیج آموزش html و css

دوره آموزش HTML و CSS

دوره آموزش HTML و CSS به صورت ویدیویی و پروژه محور : ...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *