با کامنت منفی چطور برخورد کنیم؟ ویژه اینستاگرام و سایت


نویسنده:
دوشنبه 16 خرداد 1401
کامنت منفی

در دنیای دیجیتال هر کسی که با به اشتراک‌گذاری اطلاعات آشنایی داشته باشد قطعا کامنت منفی را می‌شناسد. کامنت‌ها در حقیقت نظرات افراد مختلفی هستند که ممکن است با شما آشنایی نداشته باشند و با اهداف مختلفی در زیر پست‌های شما قرار می‌گیرند.

قطعا بسیاری از ما کامنت‌های منفی را دیده‌ایم. این مدل از کامنت‌ها ممکن است در روحیات فردی که پست‌ها را قرار می‌دهد تاثیرات مختلفی را به جای بگذارد. قطعا در هر کسب‌وکاری بازخوردهای منفی می‌تواند شما را دلسرد کند. از این رو در این مقاله با 6 راه‌حل منطقی برای مقابله با کامنت‌های منفی اینستاگرام و وب‌سایت در خدمت شما هستیم. اگر شما هم چنین مشکلی دارید با ما همراه باشید.

چرا پذیرش کامنت منفی مهم است؟

در عین حال که دریافت بازخورد مثبت می‌تواند به شما دلگرمی بدهد قطعا دریافت کامنت منفی می‌تواند باعث دلسردی شما نیز شود. از آن‌جایی که انسان‌ها همیشه اشتباه می‌کنند پذیرش این اشتباهات برای همه مشکل است. یادگیری نحوه برخورد با کامنت منفی می‌تواند باعث افزایش اعتماد به نفس شود. همچنین می‌تواند روابط شما را گسترش دهد.

اما برای این کار باید راه‌کارهای عملی در اختیار داشته باشیم. در ادامه به چند مورد از راهکارهای عملی برای مقابله با کامنت منفی اشاره خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

6 راهکار عملی برای مقابله با کامنت منفی

تمرین این نکات در موقعیت‌های زندگی واقعی می‌تواند به تدریج به شما بیاموزد که به جای ترس از بازخورد منفی، از آن استقبال کنید.

1.ابتدا منظور واقعی منتقد را به خوبی درک کنید!

قبل از این که با کامنت منفی برخورد کنید و یا از آن تاثیر بپذیرید بهتر است که ابتدا منطقی باشید. ابتدا باید به خوبی منظور منتقد را درک کنید و سپس به آن واکنش نشان دهید. اگر چیزی نامشخص است، سؤالاتی بپرسید تا مشخص شود که دقیقاً چه کاری می‌توانید برای رفع مشکل یا بهبود عملکرد خود انجام دهید.

پیشنهادی: نقد و بررسی مزایا و معایب خرید و فروش پیج اینستاگرام

2. بدانید که کامنت منفی حمله شخصی نیست

بازخورد منفی در رابطه با پست‌های شما است نه شخصیتی که دارید. ارزش یک انسان به نظر دیگران نیست و نباید با توجه به نظر دیگران اعتماد به نفس خودتان را کاهش دهید. سعی کنید در چنین مواردی اعتماد به نفس خودتان را تقویت کنید و پست‌های خودتان را با توجه به نقدها تغییر دهید.

کامنت منفی

3. از کاربران نظر در خواست کنید و نظرات را مطالعه کنید

هنگامی که از دیگران در زندگی خود بازخورد صادقانه درخواست می‌کنید، به شما این امکان را می دهد که با انتقاد سازنده راحت باشید. علاوه بر این، درخواست بازخورد بیشتر به این معنی است که آن را در بخش‌های کوچکتر و قابل کنترل‌تر دریافت خواهید کرد.

به عنوان مثال، اگر در بررسی سالانه خود فقط یک بار در سال در محل کار بازخورد دریافت می‌کنید، ممکن است رئیس شما فهرست طولانی از انتقادات داشته باشد. اما اگر هر سه ماه یکبار با رئیس خود تماس بگیرید تا در مورد عملکرد خود جویا شوید، ممکن است رئیس شما پس از رسیدن بررسی سالانه شما بازخورد جدیدی برای ارائه نداشته باشد.

پیشنهادی: راهکارهای اساسی برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام

4. برای احساسات خودتان وقت بگذارید

هنگام شنیدن نظرات منفی، به راحتی می‌توان واکنش احساسی داشت. اگر بعد از خواندن کامنت منفی عصبانی شدید نفس عمیقی بکشید اگر نیاز است از جای خودتان بلند شوید و قدمی بزنید. این کار می‌تواند به شما برای افزایش آرامش اعصاب کمک کند. تا زمانی که منتقد شما بازخورد خود را به شیوه‌ای مهربانانه ارائه می کند، شما نیز باید به آن ها احترام بگذارید.

هنگامی که فرآیند بازخورد به پایان رسید، اشکالی ندارد که احساسات خود را در خلوت آزاد کنید. همچنین صحبت کردن با یک آدم قابل اعتماد می‌تواند به شما کمک کند. به هیچ وجه احساسات را درون خودتان نریزید و سعی کنید آن را بروز دهید.

کنترل احساسات در هنگام دریافت کامنت‌های منفی

5. بازخورد خودتان را از دیدگاه منفی مشاهده کنید

برای جلوگیری از دریافت بازخورد منفی، خود را به جای منتقد خود قرار دهید. دیدن موقعیت از منظری متفاوت اغلب به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید آنچه برای شما قابل قبول است ممکن است برای دیگران قابل قبول نباشد. انجام این کار مخصوصا برای روبرو شدن با کامنت منفی اینستاگرام ضروری است.

پیشنهادی: برترین ایده‌های راه‌اندازی پیج در اینستاگرام

6. سازنده یا مخرب بودن کامنت را تعیین کنید

بهتر است که به کامنت سازنده توجه کنید. نکته مهم در هنگام مطالعه کامنت‌ها این است که نباید به کامنت‌های مخرب توجه کنید. کامنت مخرب به نوعی از بازخورد کاربر گفته می‌شود که به دلیل مشکلات شخصی یا با هدف تخریب در پست‌های شما قرار داده می‌شود. بهتر است که توجه ویژه‌ای را در شناسایی این نوع از کامنت‌ها داشته باشید تا بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاورید.

سخن آخر

در این مقاله سعی شد به طور کلی به 6 راهکاری عملی برای مقابله با کامنت منفی پرداخته شود. این راهکارها کاملا حرفه‌ای هستند و می‌تواند به شما در دریافت بازخورد مناسب کمک کند. شما چه راهکاری را برای مقابله با کامنت منفی دارید. این راهکارها را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی چیست؟ بررسی مفهوم SMM و کاربرد آن

اکثر ما درحال استفاده از یک یا چند شبکه‌ی اجتماعی هستیم و از میزان حضور کاربران در این شبکه‌ها اطلاع...

برترین ایده‌های راه‌اندازی پیج در اینستاگرام (۳۰ ایده عملی و پولساز)

در حال حاضر با رایج شدن استفاده از اینترنت و فضای مجازی اکثر افراد غالب وقتشان را با گشت و...

چگونه مخاطب هدف خود را در اینستاگرام پیدا کنیم؟

پیدا کردن مخاطب هدف در شبکه‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین ادافیست که هنگام بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی یا سوشال مدیا...

چگونه اکانت اینستاگرام خود را به طور موقت غیرفعال کنیم؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از مدتی بخواهید بنا به دلایلی اکانت اینستاگرام خود را غیرفعال...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.