دستگاه ذخیره شماره موبایل چیست؟ بهترین دستگاه کدام است؟


نویسنده:
دوشنبه 12 مهر 1400
دستگاه ذخیره شماره تلفن فمرا

اگر صاحب یک فروشگاه بزرگ و یا یک کسب‌وکار پر رفت‌وآمد هستید حتما به یک دستگاه ذخیره شماره موبایل نیاز دارید. در هر کسب‌وکاری مطلع کردن مشتری از تخفیف‌ها و قرعه کشی‌های برگزار شده موجب افزایش فروش می‌شود. برای این کار روش‌های متعددی وجود دارد. یکی از روش‌های قدیمی اطلاع رسانی از طریق بنر تبلیغاتی و یا وبسایت و یا حتی کانال‌ها و گروه‌ها در شبکه‌های اجتماعی است.

روش‌های ذکر شده تا حدودی می‌تواند موثر باشد اما در دنیای امروز روش‌های مدرن‌تری وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید اطلاع رسانی را تضمین کنید. یکی از این روش‌ها استفاده از دستگاه ذخیره شماره موبایل است. این دستگاه نقش بلندگوی اطلاعات را برای صاحب خود ایفا می‌کند.

دستگاه ذخیره شماره موبایل چیست؟

دستگاه ذخیره شماره موبایل ماشینی است که توانایی ذخیره شماره مشتری را دارد و بعد از تعریف فروشنده می‌توان پیامک ارسال کرد. طریقه استفاده از دستگاه ذخیره شماره موبایل به این شکل است که مشتری در هنگام خروج از فروشگاه و یا محل کسب‌وکار شما، شماره موبایل خود را در دستگاه وارد می‌کند.

دستگاه ذخیره شماره موبایل چیست

بعد از خروج فرد می‌توانید به صورت انبوه با مشتریان خودتان ارتباط برقرار کنید. با این کار می‌توانید احتمال بازگشت مشتریان خود را 10 برابر کنید. دستگاه ذخیره شماره موبایل مانند دستگاه‌ کارتخوان موجود در فروشگاه‌ها است. با این تفاوت که وظیفه آن تنها ذخیره‌سازی شماره تلفن در هنگام خروج فرد می‌باشد.

از طریق این دستگاه‌ها هر مدل اطلاعاتی قابل انتقال است. شما می‌توانید با استفاده از دستگاه ذخیره شماره موبایل حتی تصاویر را هم برای مشتریان خودتان بفرستید. این تصاویر می‌تواند شامل کارت ویزیت شما باشد. همانطور که می‌دانیم انسان یک موجود بصری است. ارسال تصاویر برای مشتریان می‌تواند یادآوری محصولات و خدمات شمارا چند برابر کند.

باید توجه داشته باشید که این دستگاه کمی با پنل پیامکی متفاوت است که در ادامه تفاوت‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

تفاوت بین پنل پیامکی و دستگاه ذخیره شماره موبایل:

شاید با مطالعه مطالب بالا این سوال برایتان پیش بیاید که این دستگاه دقیقا مانند یک پنل پیامکی عمل می‌کند. اگر بخواهیم برای تعداد انبوهی از افراد اس ام اس ارسال کنیم قطعا نمی‌توان با استفاده از یک تلفن همراه این کار را انجام داد. باید ابزاری وجود داشته باشد که با استفاده از آن بتوان به صورت انبوه و همزمان برای افراد مختلف پیامک ارسال کرد.

پنل پیامکی ابزاری است که دقیقا برای همین کار طراحی شده است. پنل پیامکی نرم‌افزاری است که با استفاده از آن می‌توانید برای افراد زیادی پیامک ارسال کنید و مشتریان خود را از این طریق مدیریت کنید.

دستگاه ذخیره شماره موبایل

با استفاده از پنل پیامکی می‌توانید برای چند فرد یا دسته خاصی از افراد به ارسال پیامک با هدف‌های مختلف بپردازید. اما این ابزار یک ضعف بسیار بزرگ دارد. دستگاه ذخیره شماره موبایل را می‌توان در محل ورود و خروج افراد در یک فروشگاه و یا محل کسب‌وکار خودتان نصب کنید. افراد در هنگام عبور و مرور می‌توانند شماره موبایل خودشان را در این دستگاه وارد کنند پنل پیامکی این امکان مهم را ندارد.

به عبارتی از پنل پیامکی نمی‌توان برای ثبت اطلاعات افراد به صورت بهینه استفاده کرد. شما با استفاده از این دستگاه می‌توانید بدون نیاز به اپراتور و به راحتی اقدام به ثبت اطلاعات بسیاری از کاربران خودتان کنید. بعد از ثبت اطلاعات مشتری ارسال پیامک به صورت انبوه کار بسیار ساده‌ای است.

مقاله پیشنهادی: معرفی بهترین پنل پیامکی در ایران | بهترین پنل پیامک سال ۱۴۰۰

مزایا و معایب خرید دستگاه ذخیره شماره تلفن همراه:

دستگاه ذخیره شماره موبایل مانند بسیاری از ابزارهای موجود دیگر در این زمینه دارای مزایا ومعایب بسیاری است. در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

مزایا و معایب دستگاه ذخیره شماره موبایل

مزایای دستگاه ذخیره شماره تلفن:

 1. کوچک بودن: دستگاه پنل پیامکی بسیار کوچک است. ابعاد آن 10*20 می‌باشد که تقریبا به اندازه یک دستگاه کارتخوان است. شما می‌توانید به راحتی این دستگاه را در گوشه‌ای از میز کار خودتان قرار دهید بدون اینکه مزاحم انجام کارهای دیگر شود. بهتر است این دستگاه در ورودی اماکن مورد استفاده قرار گیرد. کافیست این دستگاه را در کنار میز اپراتور فروش خود قرار دهید تا به شماره تلفن بسیاری از مشتریان خودتان دسترسی پیدا کنید.

 2. استفاده آسان: استفاده از این دستگاه به حدی آسان است که شخصی که می‌تواند شماره تلفن خود را حفظ کند می‌تواند از آن استفاده کند. خواه یک کودک که به تازگی با اعداد آشنا شده باشد یا یک فرد میانسال که توانایی پایینی در استفاده از تلفن همراه خود دارد. همه افراد می‌توانند به راحتی با این دستگاه کار کنند. تنها کافیست شماره موبایل خود را وارد کرده و کلید ثبت را فشار دهید.

 3. از دست ندادن مشتریان: مشتریان هر کسب‌وکاری سرمایه‌های آن هستند. اما بعد از خروج مشتری از محیط کاری احتمال برگشت او کمتر از 50% است. شما می‌توانید با استفاده از دستگاه پوز پیامکی احتمال بازگشت مشتری را چند برابر بیشتر کنید. بهتر است در هنگام ارسال پیامک انبوه افراد را از آخرین تخفیف‌ها و جابجایی‌ها آگاه کنید. با این کار به طور حتم مشتریان بسیاری به فروشگاه شما برای دریافت خدمات و یا خرید محصولات جدید بازخواهند گشت.

 4. صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها: تبلیغات در هر کسب‌وکاری هزینه‌های بسیار بالایی را برای کارفرما به دنبال دارد. به عنوان مثال اگر صاحب یک فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ باشید باید هزینه‌های بسیاری را برای تبلیغات در تلویزیون و یا شبکه‌های اجتماعی پرداخت کنید. با استفاده از دستگاه ذخیره شماره تلفن همراه می‌توان این هزینه‌ها را به حداقل کاهش داد. این دستگاه در حقیقت یک تبلیغ برای بیزینس محسوب می‌شود که می‌توان با استفاده از آن به قبیله‌سازی در کسب‌وکار مربوطه پرداخت.

معایب دستگاه ذخیره شماره تلفن:

 1. قیمت بالای دستگاه: با وجود اینکه دستگاه ذخیره شماره تلفن همراه باعث کاهش هزینه‌ها در تبلیغات می‌شود اما ممکن است خرید این دستگاه برای کسب‌وکارهای کوچک سخت باشد. قیمت این دستگاه در حال حاضر از 1 میلیون تومان شروع می‌شود. البته کیفت‌های مختلفی از این دستگاه در بازار وجود دارد. در هنگام خرید باید به نام برند محصول خودتان دقت لازم را داشته باشید.

 2. استفاده تنها به صورت حضوری: دستگاه ذخیره شماره تلفن همراه تنها برای استفاده فیزیکی طراحی شده است. به عنوان مثال اگر یک فروشگاه آنلاین را مدیریت می‌کنید و یا یک سرویس آنلاین را در اختیار دارید این دستگاه برای شما مناسب نیست. در حال حاضر و با شیوع ویروس همه‌گیر کرونا این موضوع پررنگ‌تر شده است.

 3. عدم امکان استفاده به صورت دو طرفه: متاسفانه در هنگام استفاده از این دستگاه تنها می‌توانید به صورت یک طرفه اقدام به ارسال پیامک برای مشتریان کنید. به همین علت امکان اطلاع از انتقادات و پیشنهادات مشتریان وجود ندارد. برای استفاده بهینه از این دستگاه بهتر است یک وبسایت آنلاین برای اطلاع از نظرات کاربران خودتان ایجاد کنید. سپس می‌توانید با استفاده از ارسال پیامک انبوه کاربران را از شرایط جدید وبسایت مطلع کنید.

بهترین دستگاه ذخیره شماره تلفن همراه کدام است؟

همانطور که گفته شد دستگاه‌های ذخیره شماره تلفن همراه بسیاری در بازار وجود دارد. این دستگاه‌ها دارای کیفیت‌های مختلفی هستند که در هنگام خرید باید به نوع برند آن‌ها دقت کنید. همچنین ممکن است ارزش یک دستگاه با قیمت آن همخوانی نداشته باشد و با قیمت بیشتری آن را خریداری کنید.

انواع دستگاه ذخیره شماره موبایل

بعد از بررسی‌ مدل‌های مختلف این دستگاه در بازار و کارکردن با مدل‌های مختلف می‌توان گفت دو دستگاه‌ ذخیره شماره تلفن همراه در بازار وجود دارد که هم قیمت آن مناسب است و هم امکانات خوبی را به کاربر ارائه می‌دهد. مدل‌های فراز و دایورت دو تا از بهترین دستگاه‌های موجود در بازار هستند که می‌توان از آن‌ها برای کسب‌وکارهای مختلف استفاده کرد.

این دو مدل دارای امکانات و مزیت‌های مختلفی هستند که در ادامه بررسی خواهیم کرد:

 • مجهز به wifi
 • بدون نیاز به کامپیوتر
 • ارسال پیامک آنی به مشتری
 • ذخیره شماره موبایل
 • ارسال پیام صوتی
 • دفترچه تلفن مشتریان vip
 • ارسال پیامک از طریق اینترنت
 • ارسال پیامک به لیست سیاه

همچنین دستگاه دایورت دارای یک سال پنل پیامکی رایگان است که می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید. قیمت این دو دستگاه بسیار مقرون به صرفه است. شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت فراز هر کدام از این دو دستگاه را خریداری کنید.


سخن آخر:

در دنیای امروز چهره کسب‌وکارها بسیار تغییر کرده است همچنین تبلیغات هم به لطف پیشرفت تکنولوژی دست خوش تغییر شده بهتر است اگر صاحب یک کسب‌وکار بزرگ و یا کوچک هستید شما هم با تکنولوژی خودتان را به‌روز کنید. با استفاده از دستگاه ذخیره شماره موبایل می‌توانید یک گام در جهت به‌روزتر شدن کسب‌وکار خودتان بردارید.

دستگاه‌های معرفی شده در این مقاله از کیفیت مناسبی برخوردار هستند اما ممکن است معایب خاص خود را داشته باشند اگر این دستگاه را خریداری کرده‌اید می‌توانید انتقادات و پیشنهادات خودتان را درباره این دستگاه در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

انواع تبلیغات اینترنتی و مزایا و معایب آن

قبل از به‌وجود‌ آمدن تبلیغات اینترنتی، بازاریابان تنها از تبلیغات سنتی مانند تبلیغ در تلویزیون، بیلبوردها، روزنامه ها و …...

سئو منفی چیست ؟راهکارهای مقابله با حملات سایت‌های رقیب

برخی از سایت‌ها و هکرها با استفاده از سئو سیاه باعث خرابكاری در سایت رقیب می‌شوند. در این مقاله راهکارهایی...

مهمترین تگ‌های Html مورد استفاده در سئو که باید در طراحی سایت رعایت شوند

یکی از اقدامات مهم در سئو، بهینه‌سازی داخلی سایت است. در این زمینه به کارگیری تگ‌های مهم Html در سئو...

First Contetntfull یا FCP چیست؟ + آموزش بهینه‌سازی آن

بهتر است ابتدا به این سوال پاسخ دهیم که FCP چیست؟ FCP معیاری است که شما در ابزارهای آنالیز تست...

خرید دوره آموزش المنتور

دوره آموزش المنتور | طراحی سایت بدون کدنویسی

اگر شما هم می‌خواهید صفحات وب‌سایت خود را در ظاهری دلخواه آن ...

آموزش افزایش سرعت سایت

دوره آموزش افزایش سرعت وب‌سایت (جدید)

مرورگر را باز می‌کنید و آدرس سایتتان را وارد می‌کنید. مرورگر شروع ...

آموزش تولید محتوای متنی

دوره آموزش تولید محتوای متنی در وب

آموزش تولید محتوای متنی در وب‌سایت، یک دوره‌ی آموزشی برای تولید‌کنندگان محتوا ...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.