منابع موزیک بدون کپی رایت برای اینستاگرام و یوتیوب


نویسنده:
شنبه 5 شهریور 1401
منابع موزیک بدون کپی رایت

در این مقاله سعی داریم به طور کلی به بهترین منابع موزیک بدون کپی رایت برای تولید محتوا در اینستاگرام و یوتیوب بپردازیم. همانطور که می‌دانید اینستاگرام و یوتیوب برای کپی‌رایت موزیک ارزش بسیار زیادی قائل هستند و شما نمی‌توانید از هر موزیکی برای محتوای خودتان استفاده کنید. محتوای بدون موزیک می‌تواند تا حد بسیار زیادی موجب خستگی هر چه بیشتر کاربر شود. اکثر تولیدکننده‌های محتوا در یوتیوب و اینستاگرام از موزیک‌های مناسبی و خاصی برای ویدیوهای خودشان استفاده می‌کنند.

استفاده کردن از موزیک مناسب می‌تواند باعث به خاطر آوردن بیشتر کاربر نیز شود پس حتما از موزیک مناسب برای محتوای خودتان استفاده کنید. راه‌حل مشکل کپی‌رایت نیز استفاده کردن از موزیک‌هایی است که شامل این قانون نمی‌شود و می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

در این مقاله به معرفی 6 سایت می‌پردازیم که موزیک‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهند که شامل این قوانین نمی‌شود. پس با ما همراه شوید.

معرفی 6 مورد از منابع موزیک بدون کپی رایت

همانطور که گفته شد اگر یک موزیک دارای حق کپی‌رایت را در اینستاگرام یا یوتیوب پست کنید حذف خواهد شد. فرقی نمی‌کند که به چه علتی این کار را کرده‌اید موزیک مورد نظر شما به سرعت حذف می‌شود. بهترین راه‌حل استفاده از سایت‌هایی است که موزیک بدون حق کپی‌رایت را در اختیار شما قرار می‌دهند. این وب‌سایت‌ها عبارت‌اند از:

1. Thematic

Thematic سرویسی است که می‌توانید با استفاده از آن به موزیک‌های بدون کپی‌رایت دسترسی داشته باشید. این موزیک‌ها می‌تواند شامل آهنگ‌های خوانندگان و نوازندگان مختلف شود. اگر می‌خواهید از این سرویس استفاده کنید باید ابتدا در وب‌سایت Thematic ثبت‌نام کنید. تنها در این صورت است که شما می‌توانید از این سرویس استفاده کنید.

بعد از عضویت در این وب‌سایت می‌توانید به یک کاتالوگ کامل از موسیقی‌های بدون کپی‌رایت دسترسی داشته باشید. این کاتالوگ بسیار بروز می‌شود و استفاده از آن می‌تواند فوق‌العاده باشد. این موسیقی‌ها از هنرمندها مختلفی جمع‌آوری شده است و استفاده از آن می‌تواند فوق‌العاده باشد.

پیشنهادی: آموزش وصل کردن فروشگاه اینترنتی به اینستاگرام

البته این پلتفرم برای اکثر موزیک‌های خود قوانینی را برای حمایت از هنرمندان وضع کرده است. اعضای موضوعی برای استفاده از آهنگ‌ها در یوتیوب یا اینستاگرام باید پیوند و سبک اختصاصی خاصی را دنبال کنند و اینها تنها دو پلتفرمی هستند که مجاز به نمایش ویدیوی خود هستید.


2. Bensound

وب‌سایت Bensound دارای انواع مختلف موسیقی است که می‌توانید دانلود کرده و به راحتی از آن استفاده کنید. هیچ کدام از موسیقی‌های موجود در این وب‌سایت دارای حق امتیاز نیستند و مهم نیست که چه استفاده‌ای از آن‌ها می‌شود. همچنین در این وب‌سایت دسته‌بندی‌های متعددی وجود دارد که می‌توان به راحتی از آن‌ها استفاده کرد.

موسیقی‌ها بر اساس سبک در این وب‌سایت دسته‌بندی شده‌اند به طوری که می‌توانید از قبل تصور کنید که با چه نوع موسیقی طرف هستید. به عنوان مثال اگر موسیقی مد نظر شما در ژانر سینمایی است شما می‌توانید با انتخاب دسته‌بندی به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.


3. Pixabay

منابع موزیک بدون کپی رایت

Pixabay در حقیقت یک وب‌سایت برای دانلود عکس‌های استوک است. ولی در این وب‌سایت می‌توانید به یک سری موسیقی بدون کپی‌رایت برای تولید محتوای خودتان هم دسترسی داشته باشید. این وب‌سایت در سال 2020 تاسیس شد و از آن زمان تا کنون تبدیل به یکی از منابع موزیک بدون کپی رایت تبدیل شده است.

در این وب‌سایت امکان جستجوی موزیک با دسته‌بندی حالت، ژانر و البته برچسب کاملا وجود دارد و می‌توان از آن استفاده کرد. تمامی موسیقی‌های ارائه شده در این وب‌سایت بدون حق کپی‌رایت هستند و استفاده کردن از آن‌ها برای تولید محتوا کاملا مجاز است. تحت مجوز Pixabay، می توانید موسیقی رایگان و بدون حق چاپ را برای استفاده تجاری و غیر تجاری دانلود کنید و همچنین آنها را تغییر دهید. براساس مقررات این سایت ذکر کردن منبع به هیچ عنوان الزامی نیست.


4. TeknoAXE

YouTuber TeknoAXE یک تولید کننده موسیقی است و به منبعی برای موزیک بدون کپی‌رایت برای تولید محتوا تبدیل شده است. هر کسی می‌تواند از موزیک‌های ارائه شده در این سایت به راحتی استفاده کند و به هیچ عنوان مشکلی در استفاده از موزیک‌های این سایت وجود ندارد. آهنگ‌های موضوعی زیادی در این سایت وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای انجام کار مورد نظر خودتان استفاده کنید.

دقت داشته باشید که موزیک‌های این سایت تنها دارای مجوز CC 4.0 هستند و نباید تغییر در موزیک مورد نظر ایجاد کنید وگرنه دچار مشکلات مختلفی خواهید شد.


5. Icons8 Fugue

Icons8 به عنوان یک منبع برای دانلود آیکون و عکس‌های استوک شناخته می‌شود. ولی یکی از منابع موزیک بدون کپی رایت نیز به حساب می‌آید. استفاده از موسیقی‌های این وب‌سایت برای تولید محتوا می‌تواند فوق‌العاده باشد. شما می‌توانید موسیقی‌ها را به صورت MP3 دانلود کنید. اما برای باز کردن قفل WAV باید هزینه کنید.

پیشنهادی: آموزش رفع مشکلات اینستاگرام

مجموعه موسیقی‌های موجود در این سایت بر اساس مسائل مختلفی دسته‌بندی شده‌اند به عنوان مثال می‌توان از ژانر و حالت نام برد.

6. Unminus

Unminus نیز آخرین وب‌سایتی است که در مقاله منابع موزیک بدون کپی رایت معرفی می‌شود. این وب‌سایت کمی با دیگر سایت‌های گفته شده متفاوت است. علت اصلی این تفاوت مجوز CC0 است. با این مجوز شما می‌توانید از اثر مورد نظر برای مصارف شخصی یا تجاری استفاده کنید.

این بدان معناست که شما می‌توانید هر کاری را که می‌خواهید با موسیقی در Unminus انجام دهید، و لازم نیست پیوندی برای آن در توضیحات YouTube اضافه کنید یا آن را در لیست اعتبارات قرار دهید.


سخن آخر

در این مقاله سعی شد به طور کلی به منابع موزیک بدون کپی رایت برای تولید محتوا در یوتیوب و اینستاگرام پرداخته شود. همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد اینستاگرام و یوتیوب تا حد فوق‌العاده زیادی بر روی مسائل کپی‌رایت حساس هستند و همین موضوع باعث شده که نتوانید از هر موزیکی بر روی محتوای خودتان استفاده کنید.

وب‌سایت‌هایی که در این مقاله معرفی شد همگی به شما کمک می‌کنند که به راحتی بتوانید اقدام به تولید محتوا با موزیک‌های جذاب کنید. اگر از مطالعه این مقاله لذت بردید در بخش نظرات انتقادها و پیشنهادهای خودتان را با ما در میان بگذارید. شاد و موفق و پیروز باشید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

5 اپلیکیشن کاربردی برای حذف پس‌زمینه عکس و ویدیو

حذف پس‌زمینه عکس و ویدیو با اپلیکیشن یکی از کارهایی است که افراد زمانی که عجله دارند و یا دانش...

صفحه فرود یا لندینگ پیج چیست و چه اهمیتی در کسب‌وکارها دارد؟

در این مقاله به معرفی صفحات لندینگ پیج، اواع آن و اهمیت وجود این صفحات در کسب‌وکارها خواهیم پرداخت.

راهنمای مراحل ساخت و طراحی ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین روش‌های بازاریابی در دنیای آنلاین است که با اجرای اصولی آن در کسب‌وکارتان...

بهترین ابزارهای رایگان آنالیز سئو داخلی وب‌سایت (تست شده)

به کمک این ۷ ابزار به صورت رایگان سئو وب سایت خود را بررسی و بهبود ببخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید