آموزش نحوه زمان بندی در انتشار پست ها در وردپرس


نویسنده:
شنبه 30 اسفند 1399
زمانبندی پست در وردپرس

اگر مدیر وبسایتی هستید که تولید محتوا می‌کنید، حتما مایلید که طبق یک استراژی محتوا، پست‌های خود را به صورت منظم و مداوم منتشر کنید. از طرفی دیگر گوگل به وب‌سای‌هایی که به‌طور منظم، کار تولید محتوا می‌کنند، امتیازاتی می‌دهد. در این مقاله به آموزش زمانبندی انتشار پست در وردپرس می‌پردازیم.

چرا زمان‌بندی انتشار پست‌ها در وردپرس مهم است؟

زمان‌بندی انتشار پست‌ها ‌می‌تواند دلایل و مزایای گوناگونی داشته باشد. معمولاً بیشتر افراد فقط به نگارش صحیح یک پست یا مقاله توجه می‌کنند. این اشتباه رایجی است که یک فرد مبتدی یا حتی یک نویسنده باتجربه می‌تواند مرتکب شود. اما به همان اندازه که باید به کیفیت مقاله توجه شود، به نظم و زمان انتشار پست‌ها نیز باید توجه شود.

از طرفی دیگر، ممکن است گاهی کارهای غیرقابل پیش بینی پیش ‌آید که باعث شود فرصت نکنیم مطلبی را به عنوان تولیدمحتوا داشته باشیم و آن را منتشر کنیم. بنابراین نیاز دارید که انتشار پست‌ها را به صورت زمان‌بندی شده و خودکار انجام دهید.

از آن جایی که قابلیت زمانبندی پست کمی مخفی است، ممکن است بعضی از تازه کاران حتی متوجه وجودش نشوند. به همین دلیل در ادامه به آموزش آن پرداخته‌ایم.

نحوه زمانبندی پست در وردپرس

روش اول: زمانبندی در گوتنبرگ

همانطور که می‌دانید وردپرس ویرایشگر خود را به گوتنبرگ تغییر داده است. برای این که در ویرایشگر جدید وردپرس پست‌های خود را زمانبندی کنید، کافیست بعد از اتمام پست از بلوک سمت چپ ( در وردپرس فارسی ) روی انتار کلیک کنید.

تقویمی برای شما باز خواهد شد که می‌توانید روز و ساعت انتشار پست خود را مشخص کنید، به این نکته توجه داشته باشید که اگر شما افزونه وردپرس فارسی ساز مثل wp-jalali داشته باشید می‌توانید تاریخ را به شمسی ببینید در غیر این صورت تقویم شما به تاریخ میلادی خواهد بود.

شما می‌توانید تاریخ آینده یا گذشته را برای انتشار پست خود انتخاب کنید، وقتی که تاریخ را انتخاب کنید دکمه انتشار به زمان‌بندی تغییر می‌کند و با کلیک روی آن پست شما زمان‌بندی خواهد شد.

روش دوم: زمان بندی پست ها در وردپرس با استفاده از افزونه

روش دیگر برای برنامه‌ریزی پست‌های خود در وردپرس استفاده از یک افزونه است.

افزونه WP Scheduled Posts

همانطور که از نام WP Scheduled Posts پیدا هست، این افزونه یک راه حل کامل برای زمان‌بندی پست‌ها در وردپرس است.

افزونه WP Scheduled Posts این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بزمان بندی پست‌ها در وردپرس را از طریق یک تقویم مدیریت ‌کنید و انتشار پست‌ها را به صورت خودکار انجام دهید. همچنین می‌توانید نحوه اشتراک گذاری پست‌های خود در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، پینترس، لینکدین، اینستاگرام و غیره را مدیریت کنید. برخی دیگر از ویژگی‌های این افزونه عبارتند از:

  • به شما امکان می‌دهد چندین نویسنده را در یک مکان مدیریت کنید.
  • به شما امکان می‌دهد صدها پست را با استفاده از تقویم تحریریه برنامه‌ریزی کنید.
  • حداقل مداخلات انسانی لازم را داراست.

اگر علاقه به یادگیری بیشتر در زمینه وردپرس فارسی دارید، ما به شما پکیچ آموزشی زیر را پیشنهاد می‌دهیم:

مطالب زیر را حتما بخوانید

آموزش آپلود فایل HTML در وردپرس بدون خطای بارگذاری

آموزش بارگذاری فایل html در وردپرس بدون خطای 404

آموزش اضافه کردن کد php در وردپرس به سبک حرفه‌ای‌ها

اگر به دنبال اضافه کردن کد php در وردپرس به صفحات در وردپرس هستید به مقاله درستی مراجعه کرده‌اید. شما...

آموزش گام‌به گام حل مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس

از خطاهای رایج وردپرس،‌http error wordpress است که باعث مشکلاتی در آپلود نشدن فایل‌ها و تصاویر خواهد شد.

روش‌های کسب درآمد از وردپرس

افزایش درآمد از طریق سایت دغدغه‌ی مدیران کسب‌وکارهای آنلاین به‌ویژه کاربران وردپرسی است. وردپرس به عنوان محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوای...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید