بررسی کامل هزینه سئو سایت و عوامل موثر در آن


نویسنده:
دوشنبه 16 اسفند 1400
هزینه سئو سایت

هزینه سئو سایت از جمله مواردی است که باید برای دیده شدن سایت خودتان بپردازید. 92 درصد از کاربران معمولا نتایجی که در صفحه اول گوگل به نمایش درآمده است را انتخاب می‌کنند. برای اینکه بتوانید شما هم در صفحه اول گوگل دیده شوید باید هزینه کنید. هزینه سئو به عوامل مختلف زیادی وابسته است. از آنجایی که سئو سایت جزء موارد ضروری برای هر وب‌سایتی به حساب می‌آید بهتر است از نحوه تعیین قیمت خدمات سئو درک درستی را داشته باشید. از این رو در ادامه این مقاله به 6 مورد که تاثیر اصلی را در هزینه سئو سایت دارند خواهیم پرداخت.

6 عامل موثر در هزینه سئو سایت

بهتر است خیلی سریع و بدون مقدمه‌چینی بیشتر به سراغ این عوامل برویم پس با ما همراه باشید.

1.تعداد صفحات

تعداد صفحات ایجاد شده در سایت تاثیر مستقیمی را بر هزینه سئو سایت دارد. اطمینان از اینکه هر صفحه در وب سایت شما رتبه بالایی برای یک عبارت کلیدی دارد، به زمان و تخصص نیاز دارد. این موضوع بسیار ضروری است که metadataها و همچنین محتوای صفحه شما به درستی تراز شوند. البته دقت داشته باشید که مفید بودن و جذاب بودن صفحه شما برای خوانندگان هم تا حد بسیار زیادی اجباری است.

2.زمان

مدت زمان صرف شده برای بهینه‌سازی و ایجاد صفحات مستقیما بر عملکرد وب‌سایت شما تاثیرگذار هستند. البته که تمامی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات سئو قیمت یکسانی را برای مدت زمانی کاری خودشان ارائه نمی‌دهند. میزان هزینه‌های سئو سایت می‌تواند بر اساس استراتژی‌های قیمت‌گذاری کاملا متفاوت باشد. اگر قصد دارید یک بار و برای ساعات مشخصی برای سئو سایت خودتان هزینه کنید باید بدانید که این موضوع می‌تواند رتبه‌بندی سایت شما در جایی که می‌خواهید حفظ نکند.

پیشنهادی: چگونه سایت خود را سئو کنیم؟

راه‌حل بهتر برای سئو سایت پرداخت هزینه به صورت ماه به ماه است. شما می‌توانید سئو سایت خودتان را به یک شرکت مناسب بسپارید. این کار می‌تواند شما را در رتبه بالاتری در نتایج گوگل قرار دهد و کسب‌وکار شما را بهبود ببخشد. نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت است این است که شما هر چقدر زمان بیشتری را برای سئو سایت خودتان صرف کنید نتیجه بهتری را بدست می‌آورید.

3. بک لینک‌ها

هزینه سئو سایت

الگوریتم‌های گوگل هر روز در حال بروزرسانی هستند اما بدست آوردن بک لینک‌ها همچنان حیاتی است. بک لینک‌ها اصلی‌ترین عاملی هستند که موتورهای جستجو برای تعیین رتبه‌بندی صفحات خاصی از آن استفاده می‌کنند. هرچه کیفیت بک لینک‌هایی که به وب‌سایت شما اشاره می‌کنند بالاتر باشد، سایت شما می‌تواند رتبه بالاتری برای کلمات کلیدی مرتبط داشته باشد زیرا بک لینک‌ها به گوگل نشان می‌دهند که وب‌سایت شما قابل اعتماد و مرتبط با آن پرس و جو است و در نتیجه جایگاه بالاتری را در رتبه‌بندی کسب خواهید کرد.

برای رسیدن به جایگاه برتر در رتبه‌بندی گوگل، باید تعداد زیادی لینک ارگانیک عالی داشته باشید که به سایت شما اشاره می‌کنند. اما این امر مستلزم زمان و تلاش است و می‌تواند هزینه سئو کسب و کار شما را افزایش دهد. البته راه‌هایی وجود دارد که می‌تواند این هزینه‌ها را کاهش دهد و شما را به جایگاه بالاتری در نتایج گوگل ببرد. از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • محتوای حرفه‌ای تولید کنید: اگر محتوای وبسایت شما به صورت حرفه‌ای ایجاد شده باشد قطعا بقیه به آن لینک می‌دهند.
  • مورد نقد و بررسی قرار بگیرید: از جمله دیگر مواردی که می‌تواند به شما در این حوزه کمک کند نقد و بررسی بزرگان این حرفه است. شما می‌توانید از آن‌ها درخواست کنید شما را مورد نقد و بررسی خودشان قرار دهند. با این کار قطعا شناخته شده‌تر خواهید شد.
  • با دوستان و شرکای تجاری خودتان ارتباط برقرار کنید: ارتباط برقرار کردن با دوستان و شرکای تجاری خودتان بسیار مهم است. اگر آنها یک وبلاگ یا سایت رسانه اجتماعی دارند، همیشه می‌توانید از آنها بخواهید که به کسب و کار شما اشاره کنند و در صفحه خود به شما لینک دهند. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که ارتباط بسیار مهم است، بنابراین سعی کنید دوستان یا شرکای تجاری در همان بخش تجاری را به صفحه شما پیوند دهند زیرا این پیوندها ارزش بیشتری خواهند داشت.

4. وضعیت فنی سایت شما

اگر راه درازی برای رتبه بندی وب سایت خود در پیش دارید، این امر هزینه سئو را برای شما افزایش می‌دهد. آنچه سال‌ها پیش برای رتبه‌بندی کار می‌کرد ممکن است امروز کار نکند زیرا الگوریتم Google همیشه در حال به‌روزرسانی است. در برخی موارد، اگر سئوی شما سال‌ها پیش به درستی انجام شده باشد و فقط نیاز به تنظیم دقیق داشته باشد، یا اگر به جای صرف زمان برای بازسازی سایت فعلی خود، از ابتدا با یک وب سایت کاملا جدید شروع کنید، ممکن است هزینه سئو سایت شما کمتر باشد.

5.رتبه‌بندی فعلی

از هر کجا که از نظر رتبه‌بندی ارگانیک خود شروع کنید تأثیر مستقیمی بر هزینه خدمات سئو دارد زیرا ممکن است حفظ و نگهداری آسان‌تر از دستیابی به آن باشد. همچنین ممکن است این فرصت را داشته باشید که برای دستیابی به رتبه‌بندی، به کلمات کلیدی طولانی‌تر یا کلیدواژه‌های خاص با رقابت کمتر منشعب شوید.

6.جغرافیا سایت شما

اینکه کسب و کار شما از نظر جغرافیایی کجاست و چه تعداد کسب و کار محلی دیگر با آن رقابت می‌کند، بر میزان هزینه سئو تأثیر دارد. تعداد مکان‌هایی که دارید نیز می‌تواند بر قیمت تأثیر بگذارد. اگر کسب و کار شما دارای چندین مکان باشد، صفحات بیشتری برای استناد خواهید داشت، یکی برای هر مکان، که به معنای کار بیشتر روی بهینه سازی سئوی محلی شماست. به بیان ساده، هرچه مکان های بیشتری داشته باشید، صفحات بیشتری باید روی تبلیغ کار کنید، که هزینه بیشتری دارد.

اگر در یک کسب‌وکار بسیار رقابتی هستید، از نظر رتبه‌بندی محلی، کار بیشتری ایجاد می‌کند، زیرا برای شکست دادن رقبای خود باید خلاقیت بیشتری به خرج دهید. محتوای شما باید از هر چیزی که رقبای شما ارائه می‌کنند برتری داشته باشد و سخت تلاش کند تا پیوندهای بیشتری به صفحه خود بیاورد تا تجارت شما نسبت به رقبا مرتبط‌تر شود.

7.وضعیت وب‌سایت رقبا و سختی کلمات کلیدی برای رتبه گرفتن

یکی از مهم‌ترین مواردی که در قیمت سئو سایت تاثیرگذار است سختی کلمات کلیدی است. در هر حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید قطعا یک سری وب‌سایت‌های رقیب وجود دارند که در حوزه کاری شما مشغول به فعالیت هستند. یکی از پارامترهای مهم قیمت سئو سایت این است که این وبسایت‌ها چقدر خوب بر روی سئو در این کلمات کلیدی تمرکز داشته‌اند. به اصطلاح به این مفهوم سختی کلمات کلیدی می‌گویند.

چطور می‌توان سئو سایت را برون‌سپاری کرد؟

هزینه سئو سایت

انجام خدمات سئو همواره با خطرات مختلفی همراه است و امکان افت شدید رتبه در نتایج گوگل همیشه وجود دارد. همچنین اگر این کار توسط افراد بی تجربه انجام شود این احتمال بیشتر خواهد شد. بهتر است همیشه خدمات سئو وبسایت خودتان را به افراد با تجربه و متخصص بسپارید.

تیم ادمین سایت در مدت زمان فعالیت خود موفق شده است بهترین خدمات سئو را به کاربران خود ارائه دهد. ادمین سایت در تلاش است با بهترین قیمت ممکن خدمات مناسبی را در حوزه رشد کسب‌وکار شما از برنامه‌نویسی گرفته تا سئو و بهینه‌سازی سایت شما ارائه دهد.

شما می‌توانید از خدمات سئو تیم ما استفاده کنید و وبسایت خودتان را به رتبه بالاتری در رتبه‌بندی گوگل انتقال دهید. ما همیشه مراقب سرمایه‌های شما هستیم. شما می‌توانید برای برآورد قیمت خدمات به لینک زیر مراجعه کنید و در صفحه مذکور فیلدها را پر کرده و از خدمات ما استفاده کنید.

چطور می‌توانیم علم سئو را بیاموزیم؟

در دنیای امروز دیده شدن از جمله نیازهای هر کسب‌وکاری است. دیده شدن وبسایت شما در نتایج گوگل می‌تواند تاثیر بسیار زیادی را در میزان فروش آنلاین شما داشته باشد. از این رو همه دوست دارند در رتبه اول گوگل قرار داشته باشند. شما نمی‌توانید این علم را با استفاده از یک مقاله کوتاه بیاموزید و باید حتما یک دوره آموزشی را تهیه کرده و از آن استفاده کنید.

از این رو ما در تیم ادمین سایت یک دوره آموزشی بسیار جامع را در این حوزه ایجاد کرده‌ایم که می‌توانید از آن به عنوان یک منبع آموزشی حرفه‌ای استفاده کنید. این دوره با کیفیت بسیار بالا ضبط شده است و در آن تمامی اطلاعاتی که برای ورورد به بازار کار احتیاج دارید گنجانده شده است. یادگیری علم سئو می‌تواند شما را یک قدم در بهبود کسب‌وکار خودتان به جلو هل دهد و باعث افزایش درآمد شما از کسب‌وکار آنلاین خودتان گردد.

برای دسترسی به این دوره آموزشی می‌توانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید و به صفحه خرید دوره هدایت شوید.

سخن آخر

در این مقاله به طور کلی به نحوه محاسبه هزینه سئو سایت پرداخت. در ابتدای مقاله به 6 عامل اصلی پرداخته شد که تاثیر مستقیم بر سئو سایت دارد. البته قیمت‌گذاری سئو سایت پارامترهای متعددی دارد که به همین شش مورد ختم نمی‌شود. مهم‌ترین عاملی که بر هزینه سئو سایت تاثیرگذار است وضعیت خود سایت می‌باشد. اگر وبسایت شما از شرایط سئو مطلوبی برخوردار باشد قطعا احتیاج به هزینه زیادی برای انجام این کار نخواهید داشت.

در هنگام در نظر گرفتن بودجه برای سئو سایت خودتان همیشه به یاد داشته باشید که این مبلغ چقدر می‌تواند در دیده شدن کسب‌وکار شما کمک کند. پس حتما بودجه مناسب را برای این بخش از کسب‌وکار آنلاین خودتان کنار بگذارید. ممکن است شخص سئو کار از شما هزینه زیادی را دریافت کند. همیشه این نکته را در نظر بگیرید که گران بود یک سرویس دلیلی بر کیفیت آن نیست. حتما قبل از همکاری با شخصی ابتدا کیفیت کار او را بررسی کنید.

اگر از مطالعه این مقاله لذت بردید در بخش نظرات ما را از انتقادها و پیشنهادهای خودتان با خبر کنید. شاد و موفق و پیروز باشید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

مهمترین‌ نکات سئو در سال ۲۰۲۱ ، زمان تغییر فرا رسیده است

الگوریتم‌های گوگل مدام در حال تغییر و به روز رسانی هستند. وقت آن رسیده که با کلیدی‌ترین نکاتی که آپدیت‌های...

سئو وبلاگ چیست؟ راهنمای کامل سئو وبلاگ

در این مقاله به بررسی سئو وبلاگ خواهیم پرداخت. در دنیای امروز تکنولوژی‌های دیجیتال تا حد زیادی در زندگی افراد...

Largest Contentful Paint یا LCP چیست + آموزش بهینه سازی آن

در این مقاله سعی داریم به سوال LCP چیست پاسخ دهیم. سرعت بارگذاری صفحه فاکتوری است که هر وب سایتی...

توضیحات متا چیست؟ آموزش نحوه نوشتن استاندارد توضیحات متا

اهمیت نوشتن توضیحات متا و نوشتن آن از مهم‌ترین بخش‌های سئو سایت می‌باشد که در نتایج گوگل تاثیر زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.