روش انتخاب بهترین سایت برای انتشار رپورتاژ | به چه سایتی رپورتاژ دهیم؟


نویسنده:
دوشنبه 1 فروردین 1401
انتشار ریپورتاژ

انتشار رپورتاژ می‌تواند تا حد بسیار زیادی در دیده‌ شدن وب‌سایت شما تاثیرگذار باشد. استفاده از مقاله‌های رپورتاژی یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای جذب ترافیک بیشتر در وب‌سایت است. این مقالات در رتبه‌بندی سایت در موتورهای جستجو و همچنین آشنایی بیشتر کاربران با وب‌سایت شما تاثیرات بسیار زیادی را به دنبال خواهند داشت. بهتر است همیشه از وب‌سایت‌هایی با کیفیتی اقدام به تهیه رپورتاژ کنید.

انتخاب وب‌‌سایت مناسب برای تهیه رپورتاژ اهمیت بسیار زیادی دارد. وب‌سایت‌های متعددی در سطح اینترنت قرار دارند که می‌توانید از آن‌ها برای تهیه رپورتاژ مورد نظر خودتان استفاده کنید. انتخاب سایت برای انتشار رپورتاژ شامل یک سری نکات کلیدی است که در این مقاله قصد داریم به آن‌ها اشاره کنیم پس با ما همراه باشید.

بهترین سایت برای انتشار رپورتاژ چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

علاوه بر این که برای یک رپورتاژ حرفه‌ای باید یک محتوای مناسب تدارک ببینید انتخاب سایت نیز بخش مهمی از تصمیم شما برای درخواست رپورتاژ از یک سایت است. بهتر است قبل از تصمیم برای درخواست رپورتاژ به یک سایت حتما به نکاتی که در ادامه گفته می‌شود توجه لازم را داشته باشید:

انتشار ریپورتاژ

1. کاربران سایت به محتوای سایت شما احتیاج داشته باشند!

همانطور که گفته شد یکی از روش‌های جذب کاربران به سایت رپورتاژ است. معمولا از رپورتاژها برای افزایش رتبه سئو سایت استفاده می‌شود اما این آگهی‌های قطعا در جذب کاربران به سمت سایت شما هم تاثیرگذار است. برای این که بتوانید با کیفیت‌ترین رپورتاژ ممکن را داشته باشید بهتر است از وب‌سایت‌هایی استفاده کنید که کاربران آن به محتوای وب‌سایت شما احتیاج دارند.

به عنوان مثال اگر محتوای یک وب‌سایت در حوزه درس‌های رشته کامپیوتر است، در صورتی وب‌سایت شما می‌تواند یک رپورتاژ موفق را داشته باشد که محتوای وب‌سایت شما بتواند نیاز دانشجویان و دانش‌آموزان کامپیوتر را برطرف کند. به عنوان مثال آموزش‌هایی در زمینه برنامه‌نویسی در محتوای شما قرار داشته باشد. توجه به این نکته در هنگام انتشار رپورتاژ می‌تواند تا حد بسیار زیادی در کیفیت رپورتاژ شما تاثیرگذار باشد.

پیشنهادی: چگونه رپورتاژ آگهی بنویسیم؟ ۶ راز برای نوشتن رپورتاژ پربازده


2. فاکتورهای مهم سئو در سایت مقصد رعایت شده باشد

نکته مهم دیگری که باید قبل از درخواست انتشار رپورتاژ از یک وب‌سایت به آن توجه لازم را داشته باشید فاکتورهای سئو در سایت مقصد است. از جمله این فاکتورها می‌توان به سن دامنه سایت و همچنین تولید مداوم محتوا در آن اشاره کرد. اگر بخواهید یک وب‌سایت را به خوبی سئو کنید باید به صورت مداوم در آن محتوا قرار دهید. این موضوع یکی از فاکتورهای مهم سئو است.

همچنین شما باید رتبه الکسا سایت را مد نظر خودتان قرار دهید. هر چقدر این رتبه بیشتر باشد معمولا بهتر است. بهتر است همیشه به رتبه سایت مورد نظر توجه لازم را داشته باشید تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرید.

3. یک وب‌سایت قابل اعتماد با بازدیدکنندگان بالا را انتخاب کنید

اگر صاحب وب‌سایت را می‌شناسید و قبلا با او کار کرده‌اید مشکلی وجود ندارد. در غیر این صورت بهتر است از وب‌سایت‌هایی که شناخته شده‌تر هستند و افراد متعددی با آن‌ها همکاری دارند استفاده کنید. این موضوع بسیار مهم است و شما باید حتما به آن توجه لازم را داشته باشید. همچنین استفاده از وب‌سایت‌های قابل اعتمادتر می‌تواند موجب افزایش بازدهی رپورتاژ شما می‌شود.

اگر به یک وب‌سایتی که از دیدگاه کاربران معتبر است رپورتاژ دهید وب‌سایت شما نیز معتبرتر به نظر می‌رسد. به طور کلی ارزش قائل بودن و معتبر بودن یک وب‌سایت از دیدگاه کاربران اهمیت بسیار زیادی دارد.

4. چه تعداد و چه نوع لینکی قرار است در مقاله وجود داشته باشد

سایت‌ها قوانین مختلفی را در رابطه با تعداد لینک‌ها وضع می‌کنند. معمولا وب‌سایت‌ها اجازه می‌دهند بین سه تا چهار لینک را در محتوا ریورتاژ خودتان جای دهید. هم چنین نوع لینک‌ها نیز در رپورتاژ تاثیرگذار هستند. لینک‌ها به دو دسته follow , nofollow تقسیم می‌شوند. لینک‌های nofollow اصولا توسط موتورهای جستجو بررسی نمی‌شوند و نادیده گرفته می‌شوند.

لینک‌هایی که در محتوای رپورتاژ قرار می‌دهید باید follow باشند تا ارزش رپورتاژ مشخص شود. پس حتما بعد از انتشار رپورتاژ این نکته را بررسی کنید. همچنین از قبل با صاحب وب‌سایت درباره این نکته صحبت کنید.

پیشنهادی: پست مهمان چیست؟

5.ریپوتاژ شما موقت است یا دائمی؟

دیده شده برخی از وب‌سایت‌هایی که در این حوزه فعالیت دارند زمان مشخصی را برای رپورتاژها تعیین می‌کنند. به عنوان مثال صاحب وب‌سایت اعلام می‌کند که به مدت شش ماه حاضر است مقاله رپورتاژی شما را در سایت خود قرار دهد. معمولا افراد متخصص در این حوزه رپورتاژهای دائمی را توصیه می‌کنند. رپورتاژهای دائمی باعث می‌شوند که تاثیر لینک شما از بین نرود.

انتشار ریپورتاژ

6. رپورتاژ شما در کدام قسمت از سایت قرار می‌گیرد

برخی از وب‌سایت‌ها مقالات شما را در دسته‌بندی رپورتاژ در وب‌سایت خودشان قرار می‌دهند. این موضوع می‌تواند باعث شود که دریافت رپورتاژ تنها بر روی سئو وب‌سایت شما تاثیرگذار باشد. بهتر است حتی با صرف هزینه بیشتر از صاحب وب‌سایت درخواست کنید رپورتاژ شما را در صفحه اصلی قرار دهد. البته دریافت لینک از صفحه اصلی در سئو نیز تاثیرگذار خواهد بود.

7. محدودیت کلمات در این وب‌سایت چقدر است؟

برخی از وب‌سایت از نظر تعداد کلمات و همچنین قوانین خاصی را وضع کرده‌اند. این موضوع می‌تواند بر روی کیفیت رپورتاژ شما تاثیرگذار باشد. می‌دانیم که هر چقدر تعداد کلمات و تصاویر بیشتر باشد به لحاظ سئو بهینه‌تر خواهد بود. پس بهتر است همیشه در رابطه با تعداد کلمات از صاحب وب‌سایت اطلاعاتی را کسب کنید.

8. وب‌سایت چقدر هزینه برای رپورتاژ از شما دریافت می‌کند؟

مورد دیگری که باید به آن توجه کنید این است که آیا هزینه ریپورتاز از وب‌سایت مورد نظر با کیفیت آن همخوانی دارد؟ بهترین راه‌حل برای در نظر گرفتن این نکته این است که شما تمامی نکات گفته شده در این مقاله را در نظر بگیرید و یک قیمت فرضی برای خودتان ایجاد کنید. سپس قیمت گفته شده توسط وب‌سایت را با قیمت فرضی خودتان مقایسه کنید. این توجه داشته باشید که هزینه رپورتاژ هر وب‌سایتی با وب‌سایت دیگر با توجه به رتبه الکسا و تعداد لینک‌ها می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

درج رپورتاژ در ادمین سایت

تیم ادمین سایت در طول فعالیت خود مفتخر است که توانسته بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد. ریپورتاژ نیز از جمله این خدمات است. اگر علاقه‌مند هستید با استفاده از رپورتاژ وب‌سایت خودتان را به صفحه اول گوگل بیاورید می‌توانید از خدمات ما استفاده کنید. برای انجام این کار کافی است به صفحه تبلیغات در سایت مراجعه کنید تا از تعرفه و نحوه درج رپورتاژ در ادمین سایت به طور کامل آگاه شوید.

سخن آخر

انتشار رپورتاژ شامل نکات بسیار مهمی است. هزینه انتشار یک رپورتاژ در هر وب‌سایتی متفاوت است. این مبلغ کاملا به تعداد کلمات، جایگاه رپورتاژ، موقت یا دائمی بودن، جایگاه الکسا وب‌سایت و…. وابسته است. دقت داشته باشید همیشه مبلغ توافقی باید منطقی باشد و دریافت ریپورتاز‌های بیش از حد گران نمی‌تواند به افزایش بازدید وب‌سایت شما کمک کند. اگر از مطالعه این مقاله لذت بردید در بخش نظرات انتقادها و پیشنهادهای خودتان را با ما در میان بگذارید. شاد و موفق و پیروز باشید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

الگوریتم rankbrain گوگل چیست؟ و چگونه می‌تواند بر نتایج سئو تاثیر ‌گذارد؟

رنک برین یکی از الگوریتم‌های گوگل‌ست که بر پایه هوش مصنوعی ساخته شده و موثرترین الگورتیم بر روی سئو و...

روش دریافت درگاه پرداخت اینترنتی بعد از تحولات قوانین

یکی از الزامات اصلی یک فروشگاه اینترنتی دارا بودن یک درگاه پرداخت اینترنتی است. در این مقاله سعی شده تا...

انجام سئو برای جستجوهای صوتی چگونه امکان‌پذیر است؟

انجام سئو برای جستجوهای صوتی از جمله مواردی است که باید در استراتژی سئو خودتان قرار دهید. در گذشته شاید...

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیل چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده که ایمیلی را از طرف ‌سایتی دریافت کرده باشید که در آن از جدیدترین...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید