آمار بازدید در وردپرس با افزونه Slimstat Analytics


نویسنده:
پنجشنبه 22 آذر 1397
معرفی افزونه slimstat-analytics

یکی از مهم‌ترین وظایف ادمین سایت اطلاع از آمار بازدید سایت و کمک به ترافیک ورودی است. در وردپرس افزونه‌های زیادی مانند Slimstat Analytics جهت ارائه‌ی آمار بازدید سایت معرفی شده‌اند که شما می‌توانید به کمک آن‌ها از ورودی‌های وب سایتتان اطلاعات کاملی دریافت نمایید. ما در مقاله‌ی بهترین افزونه‌‌های آمار بازدید سایت، تعدادی از افزونه‌های کارآمد را در این زمینه معرفی کردیم.

معرفی افزونه Slimstat Analytics

یکی از بهترین افزونه‌های آمار بازدید، Slimstat Analytics است که به کمک آن می‌توان رفتار کاربر در سایت را رصد کرد. Slimstat Analytics با بیش از صد هزار نصب فعال، جزو افزونه‌های خوب آمار بازدید سایت وردپرسی محسوب می‌شود. این افزونه به زبان‌های مختلفی از جمله فارسی نیز موجود است. 
امکانات اصلی این افزونه عبارت انداز:

 • ارائه آمار دقیق بازدید و نمایش آمار در پنل وردپرس و صفحه‌ی وب سایت
 • قابلیت ارائه‌ی آمار بازدید از هر پست و برگه به‌ صورت مجزا
 • مجزا کردن آمار بازدیدکنندگان بر اساس نقش کاربری، آی پی، کشور و…
 • سازگاری کامل با افزونه‌های کش وردپرس مثل W3 Total Cache, WP SuperCache، CloudFlare
 • پشتیبانی از هش کردن آی پی کاربر در دیتابیس جهت حفظ حریم خصوصی کاربر
 • ارائه‌ی آمار دقیق از موقعیت جغرافیایی، مرورگر و سیستم عامل بازدیدکننده
 • قابلیت فیلترینگ پیشرفته
 • امکان مخفی کردن بعضی از موارد گزارش
 • نمایش نقشه برای نشان دادن موقعیت جغرافیایی هر بازدیدکننده
 • امکان نمایش گزارش‌ها بر روی تلفن همراه
 • و…


راهنمای نصب Slimstat Analytics

خب اگر شما هم مشتاق نصب این افزونه‌ی محبوب شده‌اید کافی است از لینک زیر این افزونه را دانلود کرده و مانند سایر افزونه‌ها نصب نمایید.

دانلود افزونه Slimstat Analytics

همچنین برای دریافت آن می‌توانید عنوان Slimstat Analytics را در مخزن افزونه‌های پنل وردپرس جست‌وجو نمایید.


تنظیمات افزونه Slimstat Analytics

با نصب این افزونه گزینه‌ی جدیدی به نام Slimstat در پنل وردپرس ظاهر می‌شود که می‌توانید از این زیر عنوان تنظیمات مراحل تنظیم کردن این افزونه را آغاز نمایید. تنظیمات متعدد و با جزئیاتی در بخش تنظیمات این افزونه قرار دارد که امکان فعال کردن قابلیت‌های بسیاری را برای شما فراهم می‌کند.
از بخش basic در تنظیمات افزونه‌ی Slimstat Analytics می‌توانید مهم‌ترین تنظیمات مانند فعال کردن نمایش آمار در برگه‌ها و پست‌ها، فعال‌سازی گزارش در پیشخوان وردپرس و… را انجام دهید.

افزونه آمار گیری wp slimstat

حالت ردگیری: اگر شما از افزونه‌های کش وردپرس استفاده می‌کنید، وضعیت را روی حالت client قرار دهید. بازدیدکننده‌هایی که مرورگرشان از جاوااسکریپ پشتیبانی نمی‌کند، نادیده گرفته می‌شوند و ربات‌ها و خزنده‌ها در شمارش به حساب نمی‌آیند.

Track Client Info: این بخش برای اطلاع از رزولوشن صفحه‌ی بازدیدکننده، دانلودها و.. است اما اگر حالت ردگیری روی client باشد این بخش نادیده گرفته می‌شود.

Posts and Pages: در این بخش می‌توانید تنظیم کنید که آمار بازدید از برگه و پست‌ها در پنل وردپرس به‌صورت یک ستون مقابل هر نوشته قرار بگیرد یا خیر.

Report Type: نوع گزارشی که کنار هر نوشته یا برگه درج می‌شود را مشخص کنید. (در صورتی که در قسمت قبل این قابلیت را فعال کرده باشید.) تمایل دارید افزونه در این قسمت، تعداد تمام بازدیدها را نمایش دهد یا تعداد بازدیدکنندگان یکتا را ؟ اگر این بخش را روی ip تنظیم کنید تعداد بازدیدکنندگان یکتا نمایش داده می‌شوند. یعنی اگر یک کاربر با یک آی پی ثابت از پستی ۵ بار دیدن کنند، در افزونه عدد ۱ بازدید به شما نمایش داده می‌شود.

نگاه داشتن داده: در این بخش هم مشخص می‌کنید که گزارشات فایل log برای چه مدتی باقی بمانند. اگر این مقدار صفر باشد، این فایل هرگز حذف نخواهد شد.

بعد از انجام تنظیمات دکمه‌ی ذخیره‌ی تغییرات را بزنید.

در تب دیگر تنظیمات بخش “ره گیری” وجود دارد که می‌توانید تنظیمات مربوط به حریم خصوصی کاربر را انجام دهید.
در تب “فیلترها” تنظیمات مربوط به آمار نمایشی قابل فیلتر است. مثلاً می‌توانید تعیین کنید که ربات‌ها در آمار بازدید محاسبه شوند یا خیر.

در تب “گزارش‌ها” می‌توانید فرمت نمایش اعداد، فرمت نمایش تاریخ و اطلاعاتی از قبیل مدت زمان رفرش کردن آمار و سر زدن به سایت و… را تنظیم نمایید.


Slimstat Analytics و گزارش آمار بازدید سایت

از منوی slimstat وارد بخش “مرور” شوید. در این بخش آمار کلی از صفحات پربازدید سایت شما، کاربران آنلاین در سایت، عبارت‌های جست‌وجو شده و.. را مشاهده خواهید کردید.

آمار گیری با slimstat

Audience: در این بخش اطلاعات کاملی از بازدیدکنندگان وب ساییتان دریافت خواهید کرد. این بخش مشخص می‌کند چه تعداد از بازدیدها مربوط به ربات یا انسان بوده است. بیشترین مرورگر، سیستم عامل و زبان استفاده شده چه بوده است و بازدیدهای سایت شما از کدام کشورها بوده‌اند.

افزونه wp-slimstat

Site analysis: این بخش به تحلیل سایت شما می‌پردازد و مواردی از قبیل: برترین عبارت‌های جست‌وجو شده، تعداد بازدید از صفحات ۴۰۴، پر بازدیدترین دسته‌های مطالب و… را بررسی می‌کند.

تنظیمات افزونه slimstat

منابع ترافیک: در این بخش مشخص می‌شود بازدیدکنندگان سایت شما از کدام منابع به سایت شما ارجاع داده شده‌اند و یا با جست‌وجوی چه عبارتی وارد این وب سایت شده‌اند. این بخش برای یک ادمین سایت بسیار حائز اهمیت است زیرا می‌تواند با تحلیل این قسمت به افزایش ورودی سایت کمک کند.
در پایان، بخش افزونه‌ها تعدادی افزونه برای گسترش کاربرد و توسعه‌ی خدمات Slimstat Analytics معرفی شده است.


ما در این مقاله سعی کردیم مهم‌ترین بخش‌های افزونه را به طور کامل شرح دهیم. لطفاً دیدگاه خود را از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

معرفی افزونه WP ULike برای لایک مطالب و نظرات وردپرس

برای فعالسازی لایک کردن نظرات، پست‌ها و نوشته‌ها از افزونه Ulike استفاده کنید.

معرفی بهترین مجموعه صفحه‌ساز وردپرس برای ساخت و طراحی صفحات سایت

با استفاده از صفحه‌سازهای وردپرس به‌صورت گرافیکی، صفحات سایت خود را طراحی و بسازید.

آموزش نمایش تقویم تاریخ شمسی در وردپرس با استفاده از افزونه

برطرف کردن مشکل نمایش تقویم شمسی در وب‌سایت‌های فارسی زبان

معرفی بهترین افزونه‌ بک آپ گیری وردپرس

افزونه‌های بک آپ گیری وردپرس برای تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان و بازنشانی آن کاربرد دارند. در این مقاله به معرفی ۵...

دیدگاهتان را بنویسید

یک پاسخ به “آمار بازدید در وردپرس با افزونه Slimstat Analytics”

دیدگاهتان را بنویسید