uupload

چگونه یک فریلنسر طراحی سایت شویم؟


نویسنده:
چهارشنبه 18 اسفند 1400
فریلنسر طراحی سایت

تبدیل شدن به یک فریلنسر طراحی سایت آرزوی می‌تواند بسیاری از طراحان وب باشد شغل فریلنسری می‌تواند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشد. از جمله مزایا اصلی این شغل این است که شما می‌توانید ساعت کاری را خودتان تعیین کنید. همچنین با توجه شیوع ویروس همه‌گیر کرونا شما می‌توانید در منزل یا محل‌های امن‌تری نسبت به محل کار شروع به کار کردن بر روی پروژه‌ خودتان کنید. در این مقاله سعی داریم شما را در مسیر تبدیل شدن به یک فریلنسر طراحی سایت قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

فعالیت به سبک فریلنسری مناسب چه کسانی است؟

بسیاری از افراد به دلایل مختلف علاقه‌مند به داشتن ساعت کاری مشخصی را ندارند. همچنین به دلیل شرایط جسمی نامناسب امکان رفتن به محل کار برای آن‌ها وجود ندارد. بسیاری از دانشجویان کامپیوتر هستند که در دوران دانشجویی خودشان علاقه‌مند به داشتن شغل مناسب هستند. شغل فریلنسری بسیار برای این افراد مناسب است. چرا که در این شغل به هیچ عنوان ساعت کاری وجود ندارد همچنین معمولا احتیاج به رفتن به یک محل کاری مشخص وجود ندارد.

اگر شما هم شرایط بالا را دارید و یا به هر دلیل دیگری علاقه‌مند به کار کردن در یک شرکت خدمات کامپیوتری نیستید می‌توانید به صورت فریلنسری مشغول به کار شوید. یک فریلنسر طراحی سایت می‌تواند ماهانه تا 30 میلیون تومان و یا حتی بیشتر نیز درآمد داشته باشد. در ادامه به مسیر تبدیل شدن به یک فریلنسر طراحی وب خواهیم پرداخت.

پیشنهادی: روش قیمت گذاری پروژه‌ های فریلنسری

6 قدم برای ورود به دنیای فریلنسر طراحی سایت

طراحی وب یکی از پرمتقاضی‌ترین مشاغل جهان است. حال که به طوری کلی با هدف اصلی این مقاله آشنا شدیم بهتر است به سراغ 6 قدم اصلی که باید برای تبدیل شدن به یک طراح وبسایت حرفه‌ای بردارید بپردازیم. تنها کافیست مراحل زیر را از بالا به پایین شروع کنید تا تبدیل به یک طراح وب شوید.


1. تا حد ممکن فناوری‌های جدید را بیاموزید!

اولین قدم برای تبدیل شدن به یک فریلنسر طراحی سایت این است که با فناوری‌های مختلف آشنایی لازم را داشته باشید. پروژه‌های تحت وب نیاز به داشتن تسلط به بیش از یک زبان برنامه‌نویسی را دارند. این موضوع به این معنی است که شما هر چقدر دانش بیشتری را داشته باشید و بیشتر با فناوری‌های جدید آشنا باشید می‌توانید پروژه‌های بیشتری را قبول کنید.

این قدم در طراحی وب بسیار حیاتی است. هر چقدر شما بیشتر در این مرحله سرمایه‌گذاری کنید برداشت بهتری را خواهید داشت. به طور کلی اگر هدف شما از ورود به دنیای طراحی وب، تبدیل شدن به یک برنامه‌نویس فرانت اند یا فول استک است بهتر است با اچ تی ام ال و سی اس اس ورود خودتان را شروع کنید. برای اینکار می‌توانید به دوره Html , css موجود در لینک زیر مراجعه کنید.


2. یک زبان جدید بیاموزید

اگر به زبان انگلیسی تسلط ندارید بهتر است حتما تسلط لازم به زبان انگلیسی را پیدا کنید. یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند برای شما درآمد دلاری خوبی را به دنبال داشته باشد. اگر هم از تسلط کافی به زبان انگلیسی برخوردار هستید می‌توانید با یک زبان جدید برای داشتن یک بازار کار خوب شروع کنید. به عنوان مثال با توجه به این که کشورهای حوزه خلیج فارس تا حدودی عرب زبان هستند شما می‌توانید به این زبان نیز تسلط پیدا کنید. با این کار می‌توانید به بازار کار کشورهایی مانند قطر، عربستان و … وارد شوید که مزیت خوبی است.


3.برای کسب‌وکار خودتان یک قالب مناسب تنظیم کنید

مرحله دیگری که برای تبدیل شدن به یک فریلنسر طراحی سایت باید طی کنید تنظیم لجستیک کسب‌وکار است. به طور کلی انجام این کار شامل مراحل زیر می‌شود:

  • ابتدا با یک وکیل ملاقات کنید و در رابطه با قوانین مختلف در این حوزه پرس‌وجو کنید.
  • نام کسب‌وکار خودتان را ثبت کنید. به عنوان مثال اگر برای دریافت پروژه به صورت فریلنسری از طریق وبسایت خودتان اقدام می‌کنید برای آن یک نماد الکترونیک تهیه کنید.
  • با توجه به اطلاعات به دست‌آمده یک قرارداد مناسب برای کسب‌وکار خودتان تنظیم کنید.
  • اگر حتی در منزل مشغول به فعالیت هستید محل مشخصی را برای کار کردن در نظر بگیرید. به عنوان مثال یک اتاق را تعیین کنید و تنها در آن مشغول به فعالیت شوید.
  • برنامه کاری خودتان را تنظیم کنید و بر اساس همان هدف‌گذاری کنید.

طی کردن مراحل بالا می‌تواند موجب افزایش راندمان کاری شما در هنگام کار کردن به صورت فریلنسری شود.

پیشنهادی: فریلنسر کیست؟ بزرگترین مزایا و معایب کار به صورت فریلنسری یا آزادکاری


4. وب‌سایت فریلنسری خودتان را بسیازید

فریلنسر طراحی سایت

اگر از طریق وبسایت اقدام به دریافت پروژه نمی‌کنید حتما یک وبسایت مناسب را برای خودتان ایجاد کنید. این وبسایت باید ویژگی‌های ظاهری مناسبی را داشته باشد. همچنین وبسایت مورد نظر باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشد چرا که مشتریان شما در اولین قدم با این وبسایت مواجه خواهند شد. بهتر است حتما در هنگام ایجاد این وبسایت زمان لازم را صرف کنید تا بهترین نتیجه را بدست بیاورید.

همیشه به یاد داشته باشید که وبسایت شما نمونه‌کار شما است. پس حتما یک وبسایت حرفه‌ای را برای خودتان ایجاد کنید.


5.برای کار خودتان بازاریابی کنید

یک فریلنسر طراحی سایت باید به اصول بازاریابی نیز تسلط لازم را داشته باشد. او باید بتواند از دو طریق بازاریابی درونگرا و برونگرا اقدام به دریافت وبسایت مورد نظر خود کند. برای یک بازاریابی موثر شما باید ابتدا از خودتان این سوال را بپرسید که هدف من از بازاریابی چیست؟ به عنوان مثال اگر برنامه‌نویس backend هستید بهتر است تنها در همین حوزه اقدام به بازاریابی کنید. بر روی کلمات کلیدی در این حوزه کار کنید یا مشتری‌هایی که احتیاج به برنامه‌نویس backend دارند را به خودتان جذب کنید.

پیشنهادی: چطور برنامه نویس بهتری باشیم؟


6. هر روز سطح علمی خودتان را ارتقاء دهید

در دنیای امروز هر روز تکنولوژی‌های جدیدتری وارد بازار می‌شود. آموزش مداوم در زمینه توسعه وب دریافت کنید و به یادگیری زبان‌ها و فناوری‌های جدید با ظهور آنها ادامه دهید. از زمان آزاد خودتان برای دریافت گواهینامه‌های مختلف استفاده کنید. در خبرنامه‌ها و نشریاتی که آموزش مداوم در زمینه شما ارائه می‌دهند مشترک شوید. این از منسوخ شدن شما به عنوان یک توسعه‌دهنده جلوگیری می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که همچنان با رشد مجموعه مهارت‌های خود به گسترش مشتریان خود ادامه دهید.


سخن آخر

فریلنسر طراحی سایت از جمله شغل‌هایی است که می‌تواند درآمد مناسبی را برای شما به همراه داشته باشد. یک فریلنسر می‌تواند در حدود 30 میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشد. برای تبدیل شدن به یک فریلنسر حرفه‌ای احتیاج است که شما مراحل بالا را طی کنید. در ابتدا برای ورود به این حوزه شما باید حتما با فناوری‌های جدید آشنا باشید. سپس باید یک زبان خارجی را یاد بگیرید. یادگیری زبان کشورهایی که در حوزه خلیج فارس هستند می‌تواند درآمد دلاری خوبی را برای شما به همراه داشته باشد.

در قدم بعدی شما باید یک برنامه کاری مناسب برای خودتان تنظیم کنید. این برنامه باید طی مراحل گفته شده طی شود. در قدم‌های چهارم و پنجم از مسیر تبدیل شدن به یک فریلنسر طراحی سایت شما باید حتما یک وبسایت را برای کسب‌وکار خودتان ایجاد کنید. سعی کنید وبرای این وبسایت نماد الکترونیک تهیه کنید. در آخر نیز همیشه سعی کنید برای ماندن در این بازار دانش خودتان را ارتقاء دهید تا بهترین درآمد ممکن را داشته باشید.

اگر از مطالعه این مقاله لذت بردید در بخش نظرات ما را از انتقادات وپیشنهادات خودتان با خبر کنید. شاد و موفق و پیروز باشید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

برندسازی‌| راهنمای گام به گام انتخاب اسم برند کسب‌ و کارها

خلق یک برند چیزی فراتر از انتخاب نام تجاری و طراحی لوگو است. برندینگ مانند یک سفر طولانیست که برای...

چگونه کسب و کار اینترنتی راه بیندازیم؟ (راهنمای گام به گام)

کسب و کار اینترنتی چیست؟ انواع مدل های کسب درآمد از اینترنت – مزیت کسب و کار اینترنتی – چگونه...

مدیریت کسب‌وکار چیست؟ سبک‌ها و سیستم‌های مدیریتی در راه‌اندازی کسب‌وکارها

در راه‌اندازی، سازمان‌دهی و رشد هر کسب‌وکار نقش مدیر تجاری بسیار حیاتی می‌باشد. در این مقاله به بررسی سبک‌های مدیریتی...

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس

در این مقاله سعی داریم به مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس و ووکامرس بپردازیم. همانطور که می‌دانید امروزه...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.