معرفی ۵ وب سایت برای ایده گرفتن در طراحی


نویسنده:
دوشنبه 27 شهریور 1402
وب سایت برای ایده گرفتن در طراحی

هر طراحی بعد از یاد گرفتن مهارت های اولیه، نیاز دارد طراحی‌های متفاوت را بررسی کند و از آنها ایده بگیرد. کمک گرفتن از نمونه طراحی‌های زیبا باعث افزایش خلاقیت و مهارت در طراحی می‌شود. در این مقاله قصد داریم چند وب‌سایت الهام بخش برای ایده گرفتن در طراحی معرفی کنیم. امیدواریم که این مقاله به افزایش خلاقیت در طراحی سایت کمک کند.

توجه: کلیه وب‌سایت‌های معرفی شده صرفاً جهت گرفتن ایده‌ برای طراحی وب و گرافیک معرفی می‌شوند.

وب‌سایت‌هایی برای ایده گرفتن در طراحی سایت

کلیه عنوان‌ها به سایت مقصد لینک شده‌اند. کافیست روی هر عنوان کلیک کنید.

۱- dribbble

وب‌سایت دریبل از جمله وب‌سایت‌های مطرح و پرکاربرد در این زمینه است. کافی است به این سایت مراجعه کنید تا از تعداد زیاد نمونه کارها شگفت زده شوید.

وب سایت برای ایده گرفتن در طراحی

در این وب‌سایت نمونه کارهای مختلف در دسته‌های گوناگون همچون طراحی سایت، تایپوگرافی، طراحی اپلیکیشن، برند و… تقسیم شده‌اند. یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های این وب‌سایت وجود یک فیلتر قوی جهت یافتن طرح مورد نظر است. به کمک دکمه‌ی فیلتر می‌توانید طرح مدنظرتان را به کمک برچسب‌ها، رنگ، برنامه‌ی سازننده و… فیلتر کنید.

بدون ثبت نام کردن اجازه دارید ۴۵ طرح از هر دسته را مشاهده کنید که با تکمیل ثبت نام شما در این وب‌سایت، این تعداد افزایش می‌یابد.

۲- behance

در این وب‌سایت طراحی‌های جذاب و الهام بخش مشاهده کنید. و به کمک فیلتر موجود در این وب‌سایت طرح‌ها را بر اساس رنگ، ابزار، دسته‌ی بندی طراحی و … بیابید.

در این وب‌سایت علاوه بر صدها نمونه طراحی وب‌سایت، می‌توانید انواع طراحی‌های گرافیک، عکاسی، موشن گرافیک، ui و ux و… را مشاهده کنید. پس این وب‌سایت علاوه بر طراحان وب، می‌تواند برای عکاس‌‌ها و طراحان گرافیک هم کاربردی باشد.

۳- collectui

وب سایت برای ایده گرفتن در طراحی

collectui یک وب‌سایت برای ایده گرفتن در طراحی انواع صفحات محسوب می‌شود. در این وب‌سایت می‌تواند صدها طرح برای هر صفحه از وب‌سایت خود بیابید. تفاوت این وب‌سایت با سایر نمونه‌های قبلی دقیقا همین است.

اینکه طرح‌ها بر اساس موضوعات در دسترس هستند. برای نمونه زمانی که روی گزینه‌ی sign up در سایدبار صفحه کلیک کنید، بیش از۳۰۰ طرح متفاوت از صفحه ورود و ثبت نام برای شما نمایش داده می‌شود.

علاوه بر این، در فهرست موضوعات این وب‌سایت می‌توانید طرح‌هایی برای لوگو، پوستر، انیمیشن و … هم مشاهده کنید.

۴- templatemonster

وب سایت با طراحی خلاقانه

این وب‌سایت مانند نمونه‌های قبل، با هدف ایده گرفتن در طراحی ساخته نشده است! در این وب‌سایت انواع قالب ها و طرح‌های گرافیکی به فروش می‌رسند. می‌توانید به این وب‌سایت مراجعه کرده و طراحی‌های حرفه‌ای را مشاهده کنید.

وجود دمو برای هر طرح کمک می‌کند جزییات طراحی برای شما ملموس‌تر شود. از آنجا که ماهیت این وب‌سایت فروشگاهی است و قصد فروش طرح‌‌ها و قالب‌ها را دارد، بنابراین طرح‌های بی‌کیفیت یا نامناسب در آن کمتر دیده می‌شود.

همچنین به کمک دسته‌بندی‌ها، امتیاز کاربران و سایر فیلتر‌ها می‌توانید طرح مدنظر خود را به سادگی پیدا کنید.

۵- pinterest

احتمالا با وب‌سایت پینترست آشنایی دارید و نیازی به توضیحات اضافه درباره‌ی آن نیست. این وب‌سایت منبع بزرگی از تصاویر در زمینه‌های گوناگون است.

نمونه طراحی سایت زیبا | ایده برای طراحی وب

طراحی خاص این وب‌سایت ممکن است جستجو در تصاویر و پیدا کردن طرح مدنظر را کمی پیچیده نشان دهد. برای سادگی این کار در نوار مرروگر بعد از اسم و آدرس سایت search | را تایپ کنید تا از جستجوی گوگل کمک بگیرید.

عنوان این سایت را هم به صفحه‌ی مربوط به تصاویر طراحی سایت لینک کردیم تا پیدا کردن تصاویر وب‌سایت برای شما دشوار نباشد.

صحبت پایانی : هرچه طرح‌های جذاب بیشتری مشاهده کنید می‌توانید طراحی‌های بهتری داشته باشید. از آنجا که سبک طراحی‌ها مدام در حال تغییر است بررسی جدیدترین‌ طراحی‌ها کمک می‌کند به روز بمانیم و طراحی‌های مدرن‌تری انجام دهیم.

مطالب زیر را حتما بخوانید

مهمترین اصول طراحی UI که باید بدانید

در این مقاله قصد داریم به معرفی مهمترین اصول طراحی UI یا user interface بپردازیم. طراحی UI روی عناصر رابط...

انواع تکنیک‌های کاربردی گیمیفیکشن در بازاریابی دیجیتال

گیمیفیکشن مفهومی‌ است که تاثیر بسیار زیادی در بازاریابی رقابتی و رشد کسب‌وکارها دارد.

روانشناسی رنگ در طراحی سایت! هر آنچه که باید از اصول رنگ‌بندی سایت بدانید

یکی از مسائل مهم در ایجاد یک وب‌سایت استفاده از پالت‌های رنگی مناسب است. امروزه رنگ‌بندی و شکل‌های زیادی در...

اصولی که باید هنگام طراحی گرافیک وب سایت رعایت کنید!

گرافیک وب یکی از مباحثی هس که در کنار حوزه برنامه‌نویسی وب باعث رشد وب‌سایت شما می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید