ساخت لینک بایو اینستاگرام و کارت ویزیت آنلاین با بهلینک


نویسنده:
دسته‌ها: نقد و بررسی
چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
بهلینک چیسا؟

در این مقاله از سری مقالات نقد و بررسی قصد داریم وب‌ سایتی به نام بهلینک را بررسی کنیم. این وب سایت با هدف ایجاد یک کارت ویزیت آنلاین ایجاد شده است. به کمک بهلینک هر فردی می‌تواند برای خود یک لینک کاملا اختصاصی ایجاد کند و در صفحه مقصد لینک ( لندینگ )، به معرفی شبکه‌های اجتماعی، خدمات و محصولات خود بپردازد. با این وجود برخی از محدودیت‌های شبکه‌های اجتماعی مثل قرار دادن چند لینک در بیو اینستاگرام هم حل خواهد شد.

در ادامه مقاله همراه ما باشید تا بررسی کنیم سیستم بهلینک چیست؟ و در چه زمینه‌هایی میتواند به ما خدمات ارائه دهد.

بررسی وب سایت بهلینک

بهلینک سیستمی رایگان است که به کمک آن میتوان یک لینک به همراه یک صفحه لندینگ ایجاد کرد. در این صفحه لندینگ ( صفحه مقصد لینک ) می‌توانید لیستی از خدماتی که ارائه می‌دهید، محصولاتی که دارید، آیدی سایر شبکه‌های اجتماعی خود و راه‌های ارتباطی خود را درج کنید. بدین ترتیب معرفی خدمات و محصولات شما در کنار راه های ارتباطی با شما در یک صفحه به شکل جذابی درج می‌شود. از این پس می‌توانید به جای آنکه به هر مشتری راجع به خدمات و نمونه کارهای خود توضیح دهید، فقط برای آنها بهلینک خود را به عنوان کارت ویزیت آنلاین خود بفرستید.

بهلینک

در تصویر بالا بهلینک اختصاصی ادمین سایت را مشاهده می‌کنید که در آن لینک محصولات ما ، راه‌های ارتباطی با تیم، سوالات متداول و ساعات کاری را درج کرده‌ایم. اما این موارد چه کاربردی دارند و چطور از بهلینک خود استفاده کنیم؟

کاربرد بهلینک چیست؟

۱- استفاده از چند لینک در بیو اینستاگرام

اگر از حساب تجاری اینستاگرام استفاده کرده باشید متوجه محدودیت این شبکه‌ی اجتماعی شده‌اید. اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد فقط و فقط یک لینک در بایو خود درج کنید! بنابراین اگر شما بخواهید لینک محصولات، خدمات، تعرفه، نمونه کارها و… را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید، با محدودیت مواجه خواهید شد. اما این مشکل به کمک بهلینک قابل حل است.

کافی است در بهلینک خود آدرس صفحات نمونه کار، خدمات و هر آنچه که می‌خواهید مخاطب شما مشاهده کند را قرار دهید، آنگاه فقط بهلینک خود را در بایو درج کنید. بدین ترتیب شما با قرار دادن فقط یک لینک در بایو به مخاطب خود آدرس چندین صفحه لازم را ارایه داده‌اید.

این کار باعث می‌شود یک بیو حرفه‌ای تر داشته باشید. اما برای داشتن یک بیو حرفه‌ای لازم است به نکات دیگری هم توجه داشته باشید که در مقاله روش نوشتن بیو اینستاگرام برای کسب و کار در وبلاگ کاپریلا به آن پرداخته شده است.

۲- ایجاد کارت ویزیت آنلاین

کارت ویزیت هوشمند

به جای آنکه مدام به هر مشتری خود راجع به سوابق و خدمات خود توضیح دهید، یک بار این توضیحات را در بهلینک درج کرده و آن را در اختیار همگان قرار دهید. اینگونه هم در زمان خود صرفه جویی کرده‌اید و هم معرفی دقیق‌ و حرفه‌ای‌تری از خود داشته‌اید. همچنین معرفی خود و کسب و کارتان را به صورت کامل انجام داده‌اید.

معمولاً زمانی که مشتری به سراغ ما می‌آید، خیلی فرصتی برای شنیدن داستان کسب‌وکار ما ندارد! مشتری به دنبال شنیدن جملات کلیدی و متقاعد کننده‌ای است که باعث شود به ما اعتماد کند. شما می‌توانید یکبار برای نوشتن این جملات کلیدی زمان صرف کنید، آن را در کارت ویزیت خود درج کنید و برای همه‌ی افرادی که می‌خواهند کسب‌ و کار شما را بشناسند، قرار دهید.

۳- پیوند همه‌ی شبکه‌های اجتماعی

در بهلینک این امکان وجود دارد که آدرس شبکه‌های اجتماعی خود را در یک لندینگ درج کنید. بدین ترتیب کاربری که به صفحه بهلینک شما مراجعه می‌کند، از حضورتان در سایر شبکه‌های اجتماعی هم مطلع می‌شود و می‌تواند شما را در شبکه‌های دیگر هم دنبال کند.

نحوه ساخت لینک در سیستم بهلینک

کار کردن با این وب‌ سایت بسیار آسان است و نیاز به توضیحات زیادی ندارد. ما به صورت مختصر مراحل کار با این ابزار را بررسی می‌کنیم تا هم با مراحل ثبت نام آشنایی پیدا کنید و هم امکانات این سیستم را جزیی تر بررسی نمایید.

مرحله اول – ثبت نام در سایت

برای شروع به وب سایت بهلینک مراجعه نمایید و روی ایجاد بهلینک جدید کلیک کنید. بعد از کلیک روی این دکمه شما به صفحه‌ی ثبت نام این وب سایت انتقال داده می‌شوید. در این صفحه فرمی در مقابل شما قرار داده می‌شود که باید مطابق تصویر نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل خود را وارد کنید. همچنین یک رمز عبور ایجاد کنید.

بهلینک - ثبت نام

بعد از ثبت نام موفقیت آمیز لینکی برای ادامه مراحل به شما نشان داده می‌شود. روی دکمه‌ی ایجاد بهلینک جدید کلیک کنید.

مرحله دوم – ساخت بهلینک اختصاصی

در این مرحله باید یک آیدی برای خود ایجاد کنید که آن شناسه بِهلینک نام دارد. این شناسه مخصوص خود شماست و در بهلینک شما استفاده می‌شود. برای نمونه ما از شناسه adminesite‌ استفاده کرده‌ایم.

ساخت بهلینک اختصاصی


مرحله سوم – تنظیمات بهلینک

جالب ترین بخش بهلینک که امکانات متعددی در اختیار ما قرار می‌دهد، همین مرحله است! بعد از ثبت بهلینک خود، وارد صفحه تنظیمات لینک می‌شوید که موارد زیادی را می‌توانید شخصی سازی کنید:

 • بایو و عنوان صفحه را ویرایش کنید.
 • اطلاعات تماس خود را درج کنید.
 • آیدی تلگرام و واتساپ خود را اضافه کنید.
 • چندین لینک جدید برای کاربردهای دیگر ایجاد کنید.
 • لینک‌های مختلف را با نام و عنوان دلخواه خود بسازید.
 • سوال و پاسخ‌های متداول ( FAQ ) درج کنید.
 • توضیحاتی از ساعت کاری و نحوه ایجاد قرارهای ملاقات درج نمایید.
 • آدرس کسب‌وکار خود را بنویسید.

حالا تغییرات را ذخیره کنید و بهلینک خودتان را منتشر نمایید.

به همین راحتی طی فقط ۳ گام شما یک بهلینک کاربردی دارید و می‌توانید از آن در هر کجا که تمایل دارید استفاده نمایید. در واقع به کمک این سیستم تمامی خدمات، محصولات و رزومه خود را یکجا به مشتری معرفی می‌کنید.


نحوه قرار دادن لینک در بیو اینستاگرام

حالا که بهلینک اختصاصی خود را در اختیار داریم، می‌توانیم آن را در بیو اینستاگرام خود یا کسب‌وکار خود قرار دهیم. در ادامه من این بهلینک را به بیو حساب خودم اضافه می‌کنم.

چند لینک در بیو

ابتدا وارد صفحه خود در وب‌سایت یا اپلیکیشن اینستاگرام شوید.

در صفحه پروفایل خودتان در این اپلیکیشن در قسمتی که نام، تصویر و مشخصات خود را مشاهده می‌کنید، روی دکمه‌ی edit profile‌ کلیک کنید.

چند لینک در بیو

اکنون وارد صفحه‌ای برای ویرایش پروفایل خود می‌شوید.

در این صفحه در بخش وب‌سایت آدرس بهلینک خود را وارد کنید.

برای ذخیره کردن تغییرات روی تیک آبی رنگ در بالای صفحه کلیک کنید.

اکنون بهلینک شما در صفحه پروفایل‌تان به کاربران نمایش داده می‌شود.

چند نکته برای استفاده از بهلینگ

 • استفاده از بهلینک کاملاً رایگان است.
 • بعد از ایجاد بهلینک شما قادر خواهید بود مشخصات مندرج در بهلینک را ویرایش کنید.
 • در بهلینک با هر حساب کاربری، شما محدود به ایجاد فقط یک بهلینک نیستید. بلکه می‌توانید چندین لینک ایجاد کنید.
 • بهتر است اگر چندین خدمات دارید یا در کنار ارائه خدمات خود محصولاتی به فروش می‌رسانید، برای هر کدام یک بهلینک جداگانه بسازید تا بتوانید به مشتریان خود بر اساس خدمات و محصولات مورد نیازشان کارت ویزیت اختصاصی و مرتبط‌تر ارائه دهید.


سخن پایانی

برای حرفه‌ای بودن رزومه و ارائه یکجا مشخصات و راه‌های ارتباطی خود، راه حل مناسب استفاده از سایت بهلینک است. این ابزار کاملاً رایگان است و کار کردن با آن بسیار ساده و لذت بخش است. کافیست فقط یک دقیقه زمان بگذارید و یک کارت ویزیت حرفه‌ای بسازید سپس آن را به کاربران خود بدهید و در بیو شبکه‌های اجتماعی خود قرار دهید.

همین الان به این وب‌سایت مراجعه کرده و کارت ویزیت آنلاین خود را با بهلینک بسازید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

آموزش ionic| فریمورک Ionic چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرده کرد؟

در این مقاله به آموزش فریمورک ionic خواهیم پرداخت. ionic یکی از معروف‌ترین فریمورک‌های توسعه ui است. این فریمورک با...

بررسی روش‌های ساخت اپلیکیشن موبایل با پایتون

برای ساخت اپلیکیشن‌های اندروید باید ابتدا با زبان جاوا آشنا شوید و سپس به سراغ آموزش اندروید مراجعه کنید. در...

هر آنچه که برای تشکیل تیم برنامه‌ نویسی باید بدانید

برای تشکیل یک تیم برنامه‌نویسی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ چرا باید یک تیم برنامه نویسی تشکیل دهیم؟ افراد...

چگونه یک طراح گرافیک و فتوشاپ شویم؛ راه‌های کسب درآمد از آن

در این مقاله از وبلاگ ادمین‌سایت، قصد داریم به بررسی علم گرافیک و موقعیت‌های شغلی آن بپردازیم. حتما در اطراف...

آموزش تولید محتوای متنی

دوره آموزش تولید محتوای متنی در وب

آموزش تولید محتوای متنی در وب‌سایت، یک دوره‌ی آموزشی برای تولید‌کنندگان محتوا ...

دوره آموزش ووکامرس | ساخت فروشگاه اینترنتی بدون کد نویسی

دوره آموزش ووکامرس | ساخت فروشگاه اینترنتی بدون کدنویسی

دوره‌ای مختص افرادی که می‌خواهند فروشگاه اینترنتی بسازند و آن را حرفه ...

پکیج آموزش html و css

دوره آموزش HTML و CSS

دوره آموزش HTML و CSS به صورت ویدیویی و پروژه محور : ...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *