uupload

BreadCrumb چیست؟ چگونه آن را در وردپرس فعال کنیم؟


bread crumb چیست؟

BreadCrumb چیست؟ سوالی که امروز موضوع این مقاله از ادمین سایت است. برای پاسخ به آن تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

BreadCrumb یک نوع نقشه راه برای راهنمایی کاربران است که کمک می‌کند کاربران مسیر درست و دلخواه را در وب‌سایت بیابند. این موضوع علاوه بر این، در سئو هم حائز اهمیت است. در ادامه راجع به فواید استفاده از این راهنما بیشتر توضیح خواهیم داد.

BreadCrumb چیست؟

برد کرامپ (BreadCrumb) در لغت به معنای خرده نان است! معنایی که در ظاهر ارتباط زیادی به وب ندارد! این اصطلاح به نقشه‌ی راهی گفته می‌شود که در صفحات سایت قرار می‌گیرد تا به کاربران بگوید آنها در کجای وب‌سایت قرار گرفته‌اند. روش نمایش آن به صورت لیست افقی از لینک‌ها است که هر کدام به مسیری اشاره می‌کنند.

BreadCrumb چیست؟

پس به طور خلاصه می‌توان گفت که BreadCrumb یک منوی افقی شامل لینک صفحات مسیر است که نشان می‌دهد ما در چه نقطه‌ای از وب‌سایت قرار گرفته‌ایم.

کاربرد BreadCrumb چیست؟

هدف اصلی استفاده از این منو، راهنمایی کاربران برای پیدا کردن صفحات مختلف سایت و کمک به درک جایگاه آنها در وب‌سایت است. برای مثال فرض کنید شما از بخش آموزش‌های رایگان به آموزش رایگان وردپرس رسیده‌اید، از این بخش هم وارد درسنامه‌ی وردپرس چیست؟ می‌شوید. یعنی از سه بخش در سایت گذر کرده‌اید تا به این درس برسید برای برگشتن به بخش قبل (آموزش رایگان وردپرس) و یا بخش قبلتر می‌توانید از لینک‌های درون بردکرامپ استفاده کنید.

هدف دیگر در استفاده از این بخش، کمک به موتورهای جستجو است که بتوانند راحت‌تر ساختار وب‌سایت را درک کنند. گوگل به استفاده از بردکرامپ تاکید دارد و از آن به خوبی استقبال می‌کند.

کاربرد BreadCrumb در سئو

شاید در نتایج جستجو به لینک‌های راهنماگری که گوگل آنها را نمایش می‌دهد توجه کرده باشید. این لینک‌ها به کمک همین بردکرامپ درون سایت ما ساخته می‌شود.

روش ایجاد BreadCrumb در وردپرس

۱- فعال سازی BreadCrumb با افزونه Yoast Seo

احتمالاً شما هم برای سئو وب‌سایت خود از افزونه‌ی قدرتمند یاست سئو استفاده می‌کنید. اگر این طور باشد برای ساخت بردکرامپ نیاز به انجام کار خیلی پیچیده‌ای ندارید.

وارد بخش سئو > ظاهر جستجو شوید سپس به تب مسیر راهنما مراجعه کنید. فعالسازی مسیر راهنما را روی روشن قرار دهید.
سپس می‌توانید برای جداکننده هر بخش یک کارکتر در نظر بگیرید. برای صفحه خانه یک نام انتخاب کنید و سایر فیلدها را در صورت لزوم تکمیل کنید.

فعال سازی BreadCrumb با افزونه Yoast Seo

برای نمایش بردکرامپ در صفحه سایت وارد پوشه‌ی قالب سایت خود در هاست شوید و در فایل single.php کد زیر را قرار دهید. این کد را قبل از حلقه و بعد از get_header قرار دهید.


۲- فعالسازی BreadCrumb به کمک افزونه Breadcrumb NavXT

بعد از نصب و فعالسازی این پلاگین، وارد تنظیمات آن شوید و کارکتر جداگانه را درج کنید. تنظیمات به صورت پیش‌فرض به طور قابل قبولی ایجاد شده‌اند اما اگر قصد شخصی‌سازی دارید می‌توانید از آنها استفاده کنید.

برای نمایش بردکرامپ به کمک این پلاگین به بخش ابزارک‌ها در پنل وردپرس مراجعه کنید و به کمک ابزارک این پلاگین بردکرامپ را در سایت خود به نمایش در آورید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

اهمیت BreadCrumb در سئو چقدر است؟

اگر سئوکار هستید و از اهمیت BreadCrumb در سئو اطلاعات لازم را در اختیار ندارید بهتر است در این مقاله...

چرا وب‌سایت شما در نتایج گوگل قرار نمی‌گیرد؟

قرار نگرفتن وب‌سایت در نتایج گوگل علل گوناگونی دارد که در این مقاله ما به ۸ مورد از اصلی‌ترین آنها...

گوگل ادورز یا گوگل ادز چیست؟‌ و چگونه کار می‌کند؟

گوگل ادز یکی از سرویس‌های گوگل است که می‌توان با آن کمپین‌های مختلفی را برگزار کرد.

جستجو ارگانیک چیست؟ هر آنچه باید در رابطه با جستجو ارگانیک بدانید

جستجو ارگانیک چیست؟ به چه ترافیکی ترافیک ارگانیگ می‌گویند؟ ارگانیک سرچ چیست؟ جستجوی ارگانیک به نتایج جستجوی بدون پرداخت از...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.