آموزش رفع خطای صفحه سفید یا صفحه مرگ در وردپرس


نویسنده:
یکشنبه 18 آبان 1399
مشکل صفحه سفید وردپرس

اگر چندین سال با وردپرس کار کرده باشید، حداقل یکبار با یک صفحه کاملاً سفید در وردپرس مواجه شده‌اید. برخی از افراد از صفحه سفید وردپرس با عنوان صفحه مرگ نیز یاد می‌کنند. در این مقاله به رفع مشکل صفحه سفید وردپرس خواهیم پرداخت.

طراحی سایت با وردپرس |‌ ساخت وب‌سایت وردپرسی

صفحه مرگ وردپرس چیست؟

در وردپرس، همانند سایر سیستم های مدیریت محتوا ممکن است ایراداتی ایجاد گردد که باعث اختلال در سایت شما یا بخش خاصی از سایت گردد. یکی از این ایرادات به وجود آمدن صفحه سفید مرگ وردپرس است که ممکن است بدون دریافت هیچگونه پیام اخطاری به وجود آید.

بروز این خطا قطعا شما رو سردرگم خواهد کرد. چون این خطا هیچ خروجی ندارد. این خطا ممکن است که در برخی از بخش‌ها یا کل سایت به وجود بیاد. برای مثال شما به‌راحتی می‌توانید وب‌سایت خود را مشاهده کنید. اما به بخش مدیریتی سایت دسترسی نخواهید داشت.

توجه : قبل از انجام هر کاری در وردپرس به یاد داشته باشید که حتما یک نسخه پشتیبان از وب‌سایت وردپرسی خود تهیه نمایید. در این‌صورت می‌توانید نسخه پشتیبان وب‌سایت خود را بازیابی نمایید.

چرا با خطای صفحه سفید در وردپرس مواجه می‌شوید؟

در بیشتر اوقات، زمانی‌که شما این خطا را مشاهده می‌کنید. به این معنیست که شما از حداکثر ظرفیت حافظه PHP استفاده کرده‌اید و محدودیت آن را پر نمودید. این به این معنیست که یک افزونه در سایت شما به درستی کار نمی‌کند. همچنین ممکن است، این خطا مربوط به کدهایی باشد که شما به وب‌سایت خود اضافه کرده‌اید. از دیگر احتمالات موجود می‌توان به احتمال وجود خطا در سرور نیز اشاره کرد.

مشکل در سایت‌های دیگر

اگر شما چند وب‌سایت مختلف داشته باشید. پیش از انحام هر کاری، ابتدا بررسی کنید که این خطا در کدام سایت‌ به وجود آمده است. سپس بررسی کنید که خطای صفحه سفید در وردپرس برای یک بخش از سایت می‌باشد یا به صورت کامل ایجاد شده است. بعد از آن می توانید بررسی کنید که تمام وب‌سایت‌های شما بر روی یک سرور قرار دارند. یا شما از چند سرور متفاوت برای سایت‌های خود استفاده می‌کنید.

پس از بررسی موارد بالا، در صورتی که مشکل فقط در یک سایت شما یا در یک بخش از سایت شما به وجود آمده باشد، قطعا شما می‌توانید در زمان کوتاه‌تری برای رفع این خطا اقدام کنید.

افزایش محدودیت حافظه

معمولاً زمانی که شما از حداکثر حافظه PHP خودتان استفاده کنید. این محدودیت در سایت شما به پایان می‌رسد. برای این مشکل می‌توانید برای فزایش محدودیت حافظه PHP در وردپرس اقدام کنید.

غیرفعال سازی تمامی افزونه‌ها

اگر با افزایش محدودیت حافظه، مشکل شما رفع نشده باشد. شما باید برای عیب‌یابی اقدام کنید. بدین منظور ابتدا تمامی افزونه‌های وردپرس را غیرفعال کنید.

تغییر پوسته فعلی به پوسته پیش فرض

اگر که مشکل صفحه سفید وردپرس وب‌سایت شما با غیرفعال‌سازی افزونه‌ها حل نشد. پیشنهاد می‌کنیم که یکی از پوسته‌های پیش‌فرض وردپرس را نصب کنید. پیش از هر کاری از پوسته فعال خود، یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. سپس برای نصب و فعال‌سازی پوسته پیش‌فرض وردپرس اقدام کنید.

اگر با نصب پوسته پیش فرض وردپرس مشکل شما حل شد. فایل Function.php قالب وردپرس خود را بررسی کنید. اگر این فایل حاوی فضای خالی زیادی بود، این فضاهای خالی را پاک کنید.

سایر روش‌های حل مشکل صفحه مرگ در وردپرس

اگر به هر طریقی، روش‌های بالا مشکل شما را حل نکرد. بهتر است وردپرس را به صورت دستی، دوباره نصب کنید. زیرا ممکن اسن،‌یکی از پرونده‌های هسته وردپرس شما دچار مشکل شده باشد.

همچنین می‌توانید حالت اشکال‌زدایی یا دیباگ وردپرس را فعال کنید.بدین‌ترتیب اگر مشکلی در وردپرس شما وجود داشته باشد، به شما نمایش داده شود. برای این کار کد زیر را به فایل wp-config.php وردپرس خود اضافه کنید.

اگر بعد از فعال کردن حالت دیباگ برای شما خطا، اعلان یا هشداری نمایش داده شود، آن را بررسی و برای رفع آن اقدام کنید. در برخی موارد هم این مشکل بدلیل وجود افزونه‌های کش یا محتوای کش‌شده به وجود می‌آید. شما با پاک کردن حافظه کش می‌توانید به سادگی این مشکل را رفع کنید.

اگر خطای صفحه سفید مرگ وردپرس برای یک نوشته یا یک مطلب طولانی در وبسایت شما به وجود آمده است. شما می‌توانید، کد زیر را در فایل wp-config.php وردپرس خود قرار دهید تا این مشکل حل شود. توجه داشته باشید که در برخی از سرورها باید فایل php.ini را ویرایش کنید. بدین‌ترتیب ممکن است افزودن کد زیر کمکی به شما نکند.

مطالب زیر را حتما بخوانید

روش زمان‌بندی انتشار پست‌ها در وردپرس بدون نصب افزونه

زمان‌بندی انتشار پست‌ها می‌تواند به انتشار ساده‌تر پست‌ها کمک کند. در وردپرس امکان انجام این کار بدون استفاده از افزونه...

آموزش ایندکس شدن مطالب وردپرس در موتور جست‌وجوی گوگل

قرار گرفتن صفحات اینترنتی پس از ایجاد و انتشار در وب‌سایت،‌ در لیست موتورهای جستجو را اصطلاحا ایندکس می‌گویند.

چگونه می‌توانیم الگوهای مختلفی از پست تایپ سفارشی در وردپرس ایجاد کنیم؟

شاید بخواهید الگوی یک پست را در وردپرس سفارش‌سازی کنید. در این مقاله به چگونگی ایجاد ان می‌پردازیم.

شورت کد چیست؟ هر آنچه باید از ShortCode‌ها در وردپرس بدانید

شورت‌کدها نوعی از کدهای کوتاه و مخفی در وردپرس هستند که می‌توانند خروجی‌های متعددی داشته باشند. در این مقاله نحوه...

خرید دوره آموزش المنتور

دوره آموزش المنتور | طراحی سایت بدون کدنویسی

اگر شما هم می‌خواهید صفحات وب‌سایت خود را در ظاهری دلخواه آن ...

آموزش افزایش سرعت سایت

دوره آموزش افزایش سرعت وب‌سایت (جدید)

مرورگر را باز می‌کنید و آدرس سایتتان را وارد می‌کنید. مرورگر شروع ...

آموزش تولید محتوای متنی

دوره آموزش تولید محتوای متنی در وب

آموزش تولید محتوای متنی در وب‌سایت، یک دوره‌ی آموزشی برای تولید‌کنندگان محتوا ...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.