uupload

آموزش برنامه نویسی و طراحی سایت رایگان با ۷ منبع عالی


نویسنده:
شنبه 16 فروردین 1399
بهترین وب‌سایت های آموزش رایگان طراحی سایت

در گذشته برای آموزش طراحی سایت و یادگیری برنامه‌نویسی باید به دنبال آموزشگاه یا کلاس‌های معتبری می‌بودیم و ساعات زیادی را پای صحبت‌های اساتید، رفت‌وآمد و … می‌گذراندیم. اما امروزه به دلیل آموزش‌های آنلاین می‌توانید با صرف هزینه‌ و زمان کمتر، بهترین آموزش‌ها را انتخاب کرده و یاد بگیریم. در این بین چندین وب سایت آموزش برنامه نویسی رایگان که به صورت درس به درس همراه با مثال مباحث را تدریس می‌کنند بسیار محبوب هستند.

در این مقاله به معرفی چند وب‌سایت آموزش طراحی سایت و برنامه‌نویسی به صورت رایگان می‌پردازیم. امیدوارم با مراجعه به آنها و شروع فرآیند یادگیری وارد دنیای برنامه‌نویسی شوید. برای شروع کافیست کمی به زبان انگلیسی آشنا باشید و برای یادگیری وقت صرف کنید.
[برای مشاهده‌ی هر وب‌سایت کافیست روی عنوان آن کلیک کنید.]

وب‌ سایت‌های آموزش طراحی سایت و برنامه‌نویسی رایگان

۱- W3school

آموزش برنامه نویسی رایگان در w3school

زمانی که صحبت از سایت آموزش رایگان طراحی وب، به زبان می‌آید قطعاً نام این وب‌سایت یکی از منابع خواهد بود. حتماً تا به حال نام W3school به گوش شما خورده است. در این وب‌سایت‌ می توانید آموزش‌های مختلف طراحی سایت را درس به درس و به زبان بسیار ساده مطالعه کنید.

طراحی این سایت به گونه‌ای است که با ورود به هر آموزش کلیه دروس آن در مقابل دید شما قرار می‌گیرد. همچنین اجرای زنده‌ی کد باعث می‌شود روند یادگیری آسان‌تر باشد. ساختار ساده، دسترسی مناسب، سادگی توضیحات و وجود مثال‌های متنوع باعث شده این وب‌سایت برای علاقه‌مندان به طراحی‌سایت محبوب شود.

این وب‌سایت بدون نیاز به پرداخت هزینه و دردسرهای ثبت نام و ورود، مباحث زیر را در اختیار شما قرار می‌دهد:

 • Html
 • CSS
 • Php
 • Javascript
 • Sql
 • ASP
 • Bootstrap
 • Jquery
 • و…

۲- آموزش طراحی سایت با ادمین‌سایت

همین وب‌سایتی که هم‌اکنون درحال مطالعه صفحه‌ای از آن هستید، منبعی مناسب برای آموزش طراحی سایت است. تاکنون بیش از ۱۰ هزار نفر از آموزش‌های رایگان ما استفاده کرده و از آن راضی بوده‌اند. همچنین در ادمین‌سایت علاوه بر آموزش‌های رایگان می‌توانید از منابع آموزش ویدویی هم استفاده نمایید که گرچه رایگان نیستند اما بسیار تعرفه‌ی مناسبی دارند و برای افرادی که به دنبال ارتقا مهارت‌ها خود هستند بسیار مناسب است.

اگر به برنامه‌نویسی تحت وب و طراحی سایت علاقه دارید، دوره‌های آموزشی ما را در ادمین‌سایت دنبال کنید (جامع و به زبان فارسی)


تاکنون بیش از ۱۰ هزارنفر از این دوره‌ها استفاده کرده‌اند:
شروع طراحی وب با html وcss در دو پلن رایگان و غیر رایگان (ویدیویی)
[دوره رایگان] [دوره ویدیویی]


در این دوره‌ها سعی کردیم آموزش‌هایی با کیفیت بین‌المللی را به زبان فارسی به کاربران عزیز سایت هدیه دهیم.


۳- Bitdegree

سایت آموزش زابگان برنامه نویسی

این وب‌سایت آموزش‌های مختلف را به صورت دسته‌بندی شده قرار داده است. برای مباحث مختلف مثال‌های متنوع همراه با تست به صورت زنده قرار داده که شما می‌توانید کد و خروجی کد را هزمان ببنید. طراحی زیبای سایت، جامع بودن مطالب و توضیحات مناسب باعث شده این وب‌سایت در این لیست قرار بگیرد!

آموزش‌های رایگان این وب‌سایت عبارت‌انداز:

 • Html
 • CSS
 • Php
 • Javascript
 • Sql
 • Bootstrap
 • Jquery
 • Git
 • C++
 • Python
 • و…

۴- Code Conquest

این وب‌سایت هم یک منبع مناسب برای آموزش برنامه نویسی رایگان است. کافیست وارد این وب‌سایت شوید تا با مراحل نوشتن کد از صفر آشنا شوید. در صفحه اصلی سایت فهرست مطالبی درج شده که به تفسیر برنامه‌نویسی می‌پردازد. پس اگر تا به حال کد ننوشته‌اید به سراغ این توضیحات بروید.

بعد از این مباحث درس‌نامه‌های مباحث طراحی سایت مثل HTML‌ و CSS قرار داده شده است. همچنین زبان‌های برنامه‌نویسی همچون پایتون هم در این وب‌سایت دوره‌های آموزشی دارند.

آموزش برنامه نویسی رایگان

بعد از یادگیری مباحث می‌توانید وارد بخش کوئیز شوید و دانش خود را تست کنید.
۵- Web Fundamentals

سایت یادگیری رایگان طراحی وب‌سایت

این وب سایت آموزشی توسط گوگل ایجاد شده و مباحث مختلف و بسیار کاربردی را به شما آموزش می‌دهد. با مراجعه به این وب‌سایت می‌توانید با اطمینان کامل از صحت اطلاعات به مطالعه بپردازید.

مباحث پایه‌ای مثل HTML، Javascript، مباحث طراحی رابط کاربری، امنیت و .. در این منبع به اشتراک گذاشته شده است. نکته‌ی قابل توجه این است که این سایت برای شروع آموزش مناسب نیست. پس اگر از قبل یادگیری نسبی داشته‌اید به سراغ این وب‌سایت بروید و اطلاعات خود را تکمیل کنید.

۶- Codewars

آموزش طراح سایت با گیمیفیکیشن

این وب‌سایت یک منبع با خلاقیت برای تکمیل آموخته‌های برنامه‌نویسی شماست. اگر از قبل با زبان برنامه‌نویسی آشنا هستید و تا حدی به آن تسلط دارید وارد این وب‌سایت شوید و با حل چالش‌های آن به مهارت های خود بیافزایید.

همانطور که می‌دانید یادگیری همراه با انجام بازی بسیار موثرتر است. این اصلی است که در مقاله‌ی معرفی گمیفیکیشن معرفی شد. این وب‌سایت سعی دارد با قرار دادن چالش‌های بازی‌گونه علم شما را به چالش بکشد. داستان از این قرار است که در هر مرحله یک کد مقابل شما قرار می‌گیرد که دارای ایراداتی است و شما باید این ایرادات را اصلاح کنید تا به مرحله بعد بروید.

قطعاً انجام این چنین بازی‌هایی دقت شما را در کدنویسی افزایش می‌دهد و مهارت‌هایتان را در دیباگ‌ کردن قوی‌تر می‌کند.

مقاله پیشنهادی: افزایش مهارت‌های برنامه‌نویسی با حل چالش در این ۷ وب‌سایت


۷- SoloLearn

وب‌سایتی است که مباحث گسترده‌ای همچون جاوا، پایتون، C++، C# و.. را آموزش می‌دهد. در زمینه طراحی سایت هم مباحث HTML، CSS ،Php ،Javascript را دارا می‌باشد.

طراحی استاندارد سایت و دسترسی مناسب دروس، ویژگی‌هایی هستند که باعث شد این وب‌سایت هم در این لیست قرار بگیرد. برای دسترسی به دروس این وب‌سایت باید در آن ثبت‌نام کنید که قابلیت ثبت‌نام با جمیل کار را سریع‌تر کرده است! بعد از عضویت و ورود به همه‌ی دروس آن دسترسی خواهید داشت.

آموزش طراحی سایت رایگان همراه با آزمون انلاین

از جذابیت‌های این وب‌سایت وجود سیستم آزمون آنلاین است. ابتدا بخشی از درس‌نامه در مقابل شما قرار می گیرد بعد از مطالعه‌ی آن باید به سوال مربوطه پاسخ دهید تا وارد بخش بعدی درس شوید. این آزمون‌ها باعث می‌شوند از یادگیری مباحث اطمینان حاصل کنیم همچنین آموزش را لذت بخش می‌کنند.

گرچه تمامی این دوره‌های این سایت رایگان نیستند اما بسیاری از مباحث مربوط به طراحی وب‌سایت در این منبع به صورت رایگان ارائه شده است.

آکادمی وبکیما

بعد از معرفی چند وب‌سایت خارجی تصمیم گرفتیم به عنوان آخرین وب‌سایت، یک وب‌سایت ایرانی را برای یادگیری طراحی سایت با روش‌های مختلف معرفی کنیم، منظور از روش‌های مختلف این است که در آموزش طراحی سایت وبکیما شما به انواع دوره‌های آموزشی طراحی سایت هم بدون کدنویسی و هم از طریق کدنویسی از صفرتاصد دسترسی خواهید داشت، به عنوان مثال در آکادمی وبکیما به انواع دوره‌های آموزش UI و UX، آموزش وردپرس، آموزش المنتور، آموزش HTML و CSS و حتی آموزش تبدیل قالب HTML و CSS به قالب وردپرس دسترسی خواهید داشت.

همچنین اگر به راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی علاقمند هستید، می‌توانید از آموزش‌های این سایت برای راه‌اندازی کسب و کار آنلاین خود استفاده کنید، فقط کافیست به صفحه آموزش کسب و کار اینترنتی وبکیما مراجعه کنید.

توجه:
در این مقاله سعی کردیم ۷ سایت‌ آموزش رایگان طراحی وب را بررسی کنیم.
توجه داشته باشید این وب‌سایت‌ها زمانی کاربرد خواهند داشت که شما علاقه به یادگیری برنامه‌نویسی و طراحی داشته باشید، اما اگر قصد دارید در کوتاه ترین زمان وب‌سایت داشته باشید می‌توانید از سیستم‌های مدیریت محتوا مثل وردپرس استفاده کنید تا به راحتی با روش طراحی فروشگاه اینترنتی بدون کدنویسی آشنا شوید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

چطور برنامه نویس بهتری باشیم؟ (راه‌های بهبود برنامه نویسی)

در این مقاله سعی داریم بهترین راهکارها را برای بهبود برنامه‌ نویسی به شما پیشنهاد دهیم. در دنیای امروز برنامه‌نویسی...

جالب‌ترین کاربردهای زبان PHP که احتمالاً نمی‌دانید!

php فقط یک زبان برای طراحی سایت نیست. واقعیت این است که این زبان قدرتمند دارای کاربردهای زیادی است که...

API چیست و چه کاربردهایی در حوزه برنامه‌نویسی دارد؟

یکی از مفهوم‌های مهم در حوزه برنامه‌نویسی و توسعه نرم‌افزار که به اختصار "رابط برناه‌نویسی اپلیکیشن" گفته می‌شود.

پردرآمدترین زبان‌های برنامه نویسی در ایران و در دنیا کدام‌اند؟

اگر شناخت پردرآمدترین و پولساز‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی در سطح ایران و دنیا برایتان جذاب به نظر می‌رسد، در این مقاله...

دیدگاهتان را بنویسید

15 پاسخ به “آموزش برنامه نویسی و طراحی سایت رایگان با ۷ منبع عالی”

 1. امیرمحمد گفت:

  سلام خسته نباشید،من تازه میخوام برنامه نویسی رو شروع کنم ولی متاسفانه زبانم ضعیفه و همه این سایتای آموزش به زبان انگلیسی آموزش میدن،پیشنهادتون چیه،اول زبانم قوی کنم(که زمان بره) یا همزمان پیش برم و اگه همزمان پیش برم به مشکل نمیخورم؟

 2. الهه گفت:

  سایت خیلی خوبی دارین ممنون از مطالبش استفاده می کنم

 3. علی گفت:

  سلام مرسی از این همه لطفتون و اطلاعات کاربردی رایگانتون
  من کاردانی کامپیوتر در سال ۸۶ هستم و الان بیکارم میخواستم چه برنامه ونرم افزاری را یادبگیرم که زودتر و سریعتر بتونم درامد کسب کنم و وضعیت مالیم بهتر از امروز بشه راهنماییم کنید لطفا

  • سلام دوست عزیز، قطعا هر مهارتی که زمینه‌ای ازش دارید رو پیگیری کنید شما رو به درآمد می‌رسونه
   اگر پشنهاد‌ی هم بخوام بهتون بدم، یادگیری روش‌های راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی هستش و برای خودتون یه کسب‌وکار اینترنتی راه بندازید. میتونه برای فروش محصول باشه یا ارائه خدماتی یا همکاری در فروش و…

 4. میلاد گفت:

  دمتون گرم. عالی مثل همیشه..

 5. ابولفضل گفت:

  واقعا سایت مفید و اموزنده ای دارید ممنون👌

 6. Benyamin گفت:

  سلام من واقعا لذت میبرم از این همه مطالبی که دارید فقط یه سوال داشتم راستش در رابطه با برنامه نویسی ویژوئال استدیو هست چجوری میتونم وقتی رویه باتون کلیک میکنم فیلم پخش بشه چه کدی باید بنویسم اصلا میشه با این برنامه خیلی ممنون میشم کمکم کنید من تازه دارم یاد میگیرم برنامه نویسی رو. ممنون میشم کمکم کنید

  • سلام بنیامین جان.
   نمیشه در قالب یک کامنت به سوال شما پاسخ داد و نیازمند یک آموزش هستش. پیشنهادم اینه در یکی دوتا از فروم (انجمن) های برنامه‌نویسی عضو شو و سوالاتت رو اونجا بپرس تا برنامه‌نویس‌های حرفه‌ای بتونن کمکت کنن.

  • ماهان گفت:

   با چه زبان برنامه نویسی؟؟؟

 7. محمد یزدانی گفت:

  عالی

 8. Mehran گفت:

  مرسی خیلی جامع بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.