افزایش مهارت‌های برنامه‌نویسی با حل چالش در این ۷ سایت


نویسنده:
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
افزایش مهارت‌های برنامه‌نویسی

همانطور که می‌دانید برنامه‌نویسی یعنی مهارت حل‌مسئله! اگر بخواهید یک برنامه‌نویس موفق باشید باید به فکر افزایش مهارت‌های برنامه‌نویسی و تقویت قدرت حل‌ مسئله باشید. به همین منظور در این مقاله ۷ وب‌سایت جذاب معرفی خواهیم کرد که موجب می‌شوند بتوانید مهارت‌های حل مسئله و معما را در خود تقویت کنید.

وب‌سایت‌های زیادی هستند که سعی دارند مهارت‌های برنامه‌نویسی کاربران را با طرح بازی‌ها، چالش‌های برنامه نویسی و سوالات گوناگون تقویت کنند. در این بین این ۷ وب‌سایت که اکثراً در زمینه طرح معما فعالیت دارند می‌توانند کمک کننده باشند.

وب‌سایت‌هایی برای افزایش مهارت برنامه‌نویسی

۱- codewars

این وب‌سایت یک منبع خلاق برای تکمیل آموخته‌های برنامه‌نویسی شماست. اگر از قبل با زبان برنامه‌نویسی آشنا هستید و تا حدی به آن تسلط دارید وارد این وب‌سایت شوید و با حل چالش‌های آن به مهارت‌های خود بیافزایید.

قبلاً نام این سایت را در مقاله‌ی سایت‌های‌ آموزش رایگان برنامه‌نویسی آورده بودیم. در این وب‌سایت کافیست زبان برنامه‌نویسی مدنظر خود را انتخاب کنید تا وارد چالش برنامه‌نویسی شوید.

پیش‌روی شما یک کد قرار می‌گیرد که باید اشتباهات موجود در آن را پیدا کرده و اصلاحات را در ادیتور آنلاین سایت وارد کنید. این وب‌سایت می‌تواند مهارت دیباگ کردن شما را افزایش دهد.

۲- exercism

در این وب‌سایت تمرین‌های مناسبی در اختیار برنامه‌نویسان قرار می گیرد که باید آنها را حل و آپلود کنید. ویژگی مثبت این سایت این است که برای هر سطح از مهارت سوال‌هایی برای حل کردن دارد.

۳- topcoder

این وب‌سایت فضای خوبی برای شرکت در مسابقات برنامه نویسی است. اگر مهارت متوسط یا نسبتاً بالایی دارید این وب‌سایت می‌تواند برای شما جذاب و کاربردی باشد. در topcoder رقابت‌های آنلاین به اسم SRM شناخته می‌شود. همچنین رقابت‌های هفتگی برای توسعه‌دهندگان و طراحان برپاست که می‌توانند موجب افزایش مهارت‌های برنامه‌نویسی شما شوند.

۴- Coderbyte

در این وب‌سایت می‌توانید مهارت‌های خود را حسابی به چالش بکشید. با شرکت در چالش‌های برنامه‌نویسی این سایت یک مسئله مقابل شما قرار می‌گیرد. زبان برنامه‌نویسی مدنظر خود را انتخاب می‌کنید و راه‌حل را به همان زبان کد می‌زنید. هر چه که پیش بروید به مسائل پیچیده تری می‌رسید.

در این وب‌سایت چالشهایی برای الگوریتم‌ها، زبان mySql و React مقابل شما قرار می‌گیرد. یکی از مزیت‌های این وب‌سایت این است که می‌توانید راه‌حل سایر کاربران را ب و از آنها کمک بگیرید.

۵- Codingames

این وب‌سایت از سایر موارد نامبرده شده متفاوت‌تر است. با ورود به چالش‌های این سایت یک بخش کوچک از یک بازی آنلاین مقابل شما قرار داده می‌شود و از شما می‌خواهد که با زبان مدنظر خود پاسخ را بنویسید. سپس این کد در بازی اجرا می‌شود! در واقع این سایت یک بازی برنامه‌نویسی است!

این وب‌سایت قصد دارد با روش گیمیفیکیشن مهارت‌های برنامه‌نویسی و حل مسائل شما را افزایش دهد.

گیمیفیکیشن چیست و چه کاربردی در آموزش و تجارت دارد؟


۶- CodeChef

کدچف یک وب‌سایت هندی است که در زمینه‌ی برگزاری چالش‌های برنامه‌نویسی، حرفی برای گفتن دارد. این وب‌سایت دارای انجمن‌هایی بزرگی است که در آن برنامه‌نویسان قوی حضور فعال دارند و می‌توانند پاسخگوی مشکلات شما باشند.

۷- hackerrank

این وب‌سایت هم مثل موارد فوق برای محک زدن مهارت برنامه نویسی مناسب است. در این وب‌سایت چالشهای متعددی در حوزه‌های گوناگون مثل برنامه‌نویسی، ریاضیات، الگوریتم‌ها و… مشاهده می‌کنید. برای هر چالش یک توضیحات کمک کننده ارائه می‌شود که به حل آن کمک می‌کند.
شما می‌توانید پاسخ خود را به صورت آنلاین وارد و ارسال کنید.

اگر وب‌سایت دیگری را در این زمینه می‌شناسید با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

معرفی ۶ سایت آموزش رایگان طراحی سایت و برنامه نویسی

در این مقاله همراه ما باشید تا با ۶ وب‌سایت آموزش رایگان طراحی وب و برنامه‌نویسی آشنا شوید.

رپورتاژ آگهی چیست؟ ۵ مزیت انکارناپذیر رپورتاژها

رپورتاژ آگهی نوعی تبلیغ موثر و پربازده است که در این مقاله قصد داریم مفهوم و مزایای آن را بررسی...

بهترین ابزارهای آنالیز بک‌لینک سایت به صورت رایگان، پیش به سوی رصد بک‌لینک‌ها !

عدم نظارت شما در بک‌لینک‌های دریافتی ممکن است اعتبار وب‌سایت شما را به خطر بیاندازد. در این مقاله ابزارهای آنالیز...

Gtmetrix چیست؟ روش تحلیل سرعت سایت از روی ابزار Gtmetrix

برای آشنایی با کاربرد جی‌تی‌متریکس و روش استفاده از آن برای تحلیل سرعت با ما در ادمین‌سایت همراه باشید.

دوره آموزش افزونه EDD

دوره آموزش افزونه EDD

اگر قصد ساخت یک فروشگاه آنلاین برای فروش انواع فایل‌های قابل دانلود ...

آموزش افزایش سرعت سایت

دوره آموزش افزایش سرعت وب‌سایت

مرورگر را باز می‌کنید و آدرس سایتتان را وارد می‌کنید. مرورگر شروع ...

دوره آموزش وردپرس فارسی

دوره آموزش وردپرس فارسی

در پکیج آموزش وردپرس فارسی یاد می‌گیرید که چطور از صفر و ...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *