افزایش مهارت‌های برنامه‌نویسی با حل چالش در این ۷ سایت


نویسنده:
شنبه 14 تیر 1399
افزایش مهارت‌های برنامه‌نویسی

همانطور که می‌دانید برنامه‌نویسی یعنی مهارت حل‌مسئله! اگر بخواهید یک برنامه‌نویس موفق باشید باید به فکر افزایش مهارت‌های برنامه‌نویسی و تقویت قدرت حل‌ مسئله باشید. به همین منظور در این مقاله ۷ وب‌سایت جذاب معرفی خواهیم کرد که موجب می‌شوند بتوانید مهارت‌های حل مسئله و معما را در خود تقویت کنید.

وب‌سایت‌های زیادی هستند که سعی دارند مهارت‌های برنامه‌نویسی کاربران را با طرح بازی‌ها، چالش‌های برنامه نویسی و سوالات گوناگون تقویت کنند. در این بین این ۷ وب‌سایت که اکثراً در زمینه طرح معما فعالیت دارند می‌توانند کمک کننده باشند.

وب‌سایت‌هایی برای افزایش مهارت برنامه‌نویسی

۱- codewars

این وب‌سایت یک منبع خلاق برای تکمیل آموخته‌های برنامه‌نویسی شماست. اگر از قبل با زبان برنامه‌نویسی آشنا هستید و تا حدی به آن تسلط دارید وارد این وب‌سایت شوید و با حل چالش‌های آن به مهارت‌های خود بیافزایید.

قبلاً نام این سایت را در مقاله‌ی سایت‌های‌ آموزش رایگان برنامه‌نویسی آورده بودیم. در این وب‌سایت کافیست زبان برنامه‌نویسی مدنظر خود را انتخاب کنید تا وارد چالش برنامه‌نویسی شوید.

پیش‌روی شما یک کد قرار می‌گیرد که باید اشتباهات موجود در آن را پیدا کرده و اصلاحات را در ادیتور آنلاین سایت وارد کنید. این وب‌سایت می‌تواند مهارت دیباگ کردن شما را افزایش دهد.

۲- exercism

در این وب‌سایت تمرین‌های مناسبی در اختیار برنامه‌نویسان قرار می گیرد که باید آنها را حل و آپلود کنید. ویژگی مثبت این سایت این است که برای هر سطح از مهارت سوال‌هایی برای حل کردن دارد.

۳- topcoder

این وب‌سایت فضای خوبی برای شرکت در مسابقات برنامه نویسی است. اگر مهارت متوسط یا نسبتاً بالایی دارید این وب‌سایت می‌تواند برای شما جذاب و کاربردی باشد. در topcoder رقابت‌های آنلاین به اسم SRM شناخته می‌شود. همچنین رقابت‌های هفتگی برای توسعه‌دهندگان و طراحان برپاست که می‌توانند موجب افزایش مهارت‌های برنامه‌نویسی شما شوند.

۴- Coderbyte

در این وب‌سایت می‌توانید مهارت‌های خود را حسابی به چالش بکشید. با شرکت در چالش‌های برنامه‌نویسی این سایت یک مسئله مقابل شما قرار می‌گیرد. زبان برنامه‌نویسی مدنظر خود را انتخاب می‌کنید و راه‌حل را به همان زبان کد می‌زنید. هر چه که پیش بروید به مسائل پیچیده تری می‌رسید.

در این وب‌سایت چالشهایی برای الگوریتم‌ها، زبان mySql و React مقابل شما قرار می‌گیرد. یکی از مزیت‌های این وب‌سایت این است که می‌توانید راه‌حل سایر کاربران را ب و از آنها کمک بگیرید.

۵- Codingames

این وب‌سایت از سایر موارد نامبرده شده متفاوت‌تر است. با ورود به چالش‌های این سایت یک بخش کوچک از یک بازی آنلاین مقابل شما قرار داده می‌شود و از شما می‌خواهد که با زبان مدنظر خود پاسخ را بنویسید. سپس این کد در بازی اجرا می‌شود! در واقع این سایت یک بازی برنامه‌نویسی است!

این وب‌سایت قصد دارد با روش گیمیفیکیشن مهارت‌های برنامه‌نویسی و حل مسائل شما را افزایش دهد.

گیمیفیکیشن چیست و چه کاربردی در آموزش و تجارت دارد؟


۶- CodeChef

کدچف یک وب‌سایت هندی است که در زمینه‌ی برگزاری چالش‌های برنامه‌نویسی، حرفی برای گفتن دارد. این وب‌سایت دارای انجمن‌هایی بزرگی است که در آن برنامه‌نویسان قوی حضور فعال دارند و می‌توانند پاسخگوی مشکلات شما باشند.

۷- hackerrank

این وب‌سایت هم مثل موارد فوق برای محک زدن مهارت برنامه نویسی مناسب است. در این وب‌سایت چالشهای متعددی در حوزه‌های گوناگون مثل برنامه‌نویسی، ریاضیات، الگوریتم‌ها و… مشاهده می‌کنید. برای هر چالش یک توضیحات کمک کننده ارائه می‌شود که به حل آن کمک می‌کند.
شما می‌توانید پاسخ خود را به صورت آنلاین وارد و ارسال کنید.

اگر وب‌سایت دیگری را در این زمینه می‌شناسید با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

توسعه دهنده وب کیست؟ بررسی بازارکار، حقوق و مهارت‌های یک دولوپر

با در دسترس قرارگرفتن اینترنت، طراحی و توسعه‌ی وب‌سایت به یک شغل پردرآمد و پر طرفدار تبدیل شده است. در...

سیستم مورد نیاز برای برنامه نویسی | حداقل سخت افزار برای برنامه نویسی چقدر است؟

بیش‌تر افرادی که قصد شروع برنامه‌نویسی را دارند معمولا در زمان شروع کار سوالات بسیاری برای آن‌ها مطرح می‌شود یکی...

بهتر است برنامه نویس نشوید اگر دارای این ۷ ویژگی هستید!

از آنجایی که عمر ما آنقدر طولانی نیست که بتوانیم همه چیز را خودمان بسنجیم و تمام راه‌ها را تست...

معرفی بهترین کتاب‌های برنامه نویسی که باید بخوانید!

بسیاری از برنامه‌نویسان مطالعه کتاب‌های برنامه نویسی را تنها به کتاب‌های منبع یک زبان و یا کتاب‌های خودآموز یک زبان...

دیدگاهتان را بنویسید

یک پاسخ به “افزایش مهارت‌های برنامه‌نویسی با حل چالش در این ۷ سایت”

دیدگاهتان را بنویسید