نکاتی مهم برای فریلنسری در حوزه سئو که باید بدانید


نویسنده:
دسته‌ها: بررسی شغلی
چهارشنبه 4 خرداد 1401
فریلنسری در حوزه سئو

قطعا فریلنسری در حوزه سئو از جمله شغل‌های پرمتقاضی به حساب می‌آید. در دنیای امروز مهم‌ترین چیز در هر کسب‌‌وکاری دیده‌شدن است. برای این که کسب‌وکار خودتان را به نمایش بگذارید باید به علم سئو معتقد باشید. همین الان که این مقاله در حال نوشتن شدن است افراد زیادی هستند که تقاضای دریافت خدمات سئو را برای وب‌سایت خودشان را دارند.

از این رو اگر قصد دارید به صورت فریلنسری مشغول به فعالیت شوید بهتر است که حتما به نکات مختلفی در هنگام کار در این حوزه توجه کنید. در ادامه قصد داریم به طور کلی به این نکات اشاره کوتاهی را داشته باشیم و اطلاعات شما را در این حوزه افزایش دهیم. پی با ما همراه باشید.

8 تکنیک مهم در حوزه فریلنسری در حوزه سئو

خوب بدون مقدمه‌چینی بیشتر بهتر است به سراغ محتوای اصلی این مقاله برویم. این نکات عبارت‌اند از:

1. بدانید سئو چیست و چرا به آن نیاز دارید

همان‌طور که می‌دانید SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است. هدف از سئو بهبود نحوه انتخاب یک موتور جستجو برای رتبه‌بندی وب‌سایت شما زمانی است که شخصی سؤالی دارد یا در اینترنت برای یافتن راه‌حلی برای مشکلی جستجو می‌کند. هر چه یک وب‌سایت در نتایج جستجو ربته بالاتری را داشته باشد قطعا کسب‌وکار شما فروش بهتر و بیشتری را خواهد داشت.

ترافیک بیشتر می‌تواند منجر به سرنخ‌های بیشتر شود و سرنخ‌های بیشتر می‌تواند به فروش بیشتر تبدیل شود. رسیدن به صفحه 1 گوگل هدف است. صفحه 1 جایی است که بیشترین دید و بیشترین شانس را دارید که کسی محتوای شما را در هنگام جستجوی کلمات کلیدی شما پیدا کند.

یادگیری سئو قطعا نیازمند به آموزش است. شما می‌‌توانید برای یادگیری این مباحث به دوره آموزشی تولید شده توسط ادمین سایت مراجعه کنید. در این دوره به طور کامل و کلی به این مباحث اشاره شده و بعد از گذراندن آن به دیگر دوره‌‌های آموزشی احتیاج ندارید. اگر علاقه‌مند به خرید این دوره هستید کافی است بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

2. قبل از شروع نوشتن، کلمات کلیدی SEO خود را بشناسید

اولین قدم در سئو این است که بدانید چه کلمات کلیدی مربوط به کسب‌وکاری می‌شود که شما را استخدام کرده است. همین عبارات کلیدی است که موجب فروش محصولات کسب‌وکار می‌شود. باید قبل از شروع سئو برای هر کسب‌وکاری ابتدا به کلمات کلیدی آن توجه ویژه‌ای را داشته باشید. قطعا مشتری شما دوست دارد به صفحه اول گوگل برود.

قطعا عمل کردن به این درخواست مستلزم شناخت داشتن کامل از کلمات کلیدی است. برای به دست آوردن کلمات کلیدی مرتبط، به عبارت‌ها و سوالاتی فکر کنید که اگر کاربر بودید و به دنبال خدمات یا محصول خاصی بودید در اینترنت جستجو می‌کردید. این سوالات بسیار مهم هستند.

پیشنهادی: روش قیمت گذاری پروژه‌ های فریلنسری

3. کلمات کلیدی را خودتان جستجو کنید تا از رقابت خارج شوید

قبل از شروع نوشتن، عبارت کلید واژه را خودتان جستجو کنید و ببینید که محتوای فعلی در صفحه 1 چه رتبه‌ای دارد. بعد از به دست آوردن بهترین وب‌سایت‌ها در صفحه اول گوگل محتوای آن‌ها باید بررسی شود. سوال این‌جاست که چه مسئله‌ای وب‌سایت مورد نظر را متمایز می‌کند.

قطعا پاسخ دادن به این سوال عمل اصلی شما را در سئو سایت مشخص می‌کند. باید محتوای تولید شده جامع‌تر و به‌روزتر و بهتر از محتوای سایت رغیب باشد تا رتبه شما افزایش پیدا کند.

فریلنسری در حوزه سئو

4. به عنوان و سرفصل‌ها دقت کنید

قالب‌بندی یک مقاله بسیار مهم است و باید زمان زیادی برای آن صرف شود. باید با نحوه استفاده از تگ‌های H2 ,H3 دقت لازم را به خرج دهید. این تگ‌ها اهمیت بسیار زیادی را دارند و نباید به راحتی از کنار آن‌ها گذر کنید. در این سرفصل‌ها، حتماً کلمات کلیدی خود را درج کنید. در مقدمه، یک عبارت کلیدی را نیز وارد کنید. گوگل سرصفحه‌ها و مقدمه را به عنوان مهمترین بخش‌ها مشاهده می‌کند، بنابراین مطمئن شوید که آن بخش‌ها بهینه شده‌اند.

پیشنهادی: فریلنسر کیست؟ بزرگترین مزایا و معایب کار به صورت فریلنسری یا آزادکاری

5. از کلمات کلیدی SEO به صورت استراتژیک استفاده کنید

نکته دیگری که در فریلنسری در حوزه سئو باید به آن توجه شود میزان استفاده از کلمات کلیدی است. پس از اینکه کلمات کلیدی خود را در سرصفحه و مقدمه خود قرار دادید، مطمئن شوید که از کلمات کلیدی خود به صورت ارگانیک در سراسر مقاله خود و زمانی که منطقی است استفاده کنید.

اصلی‌ترین نکته این است که نباید در استفاده از تعداد کلمات کلیدی زیاده‌روی شود. این می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد که در استفاده از کلمات کلیدی SEO خود بیش از حد مشتاق باشید، کلمات یا عبارت را در هر جمله دیگری قرار دهید با این امید که به رتبه بهتر مقاله شما کمک کند.

در گذشته مقالات با کلمات کلیدی بیشتر در رتبه بالاتری قرار داشتند اما این روزها دیگر گذشته است.

استفاده از کلمات کلیدی در سئو

6. بدانید که رتبه‌بندی صفحات بالاتر یک شبه اتفاق نمی‌افتد

درست است که هر چه سریع‌تر باید یک وب‌سایت را به صفحه اول گوگل رساند اما نباید انتظار داشت که یک شبه به این جایگاه برسید. قطعا هر انجام هر کاری زمان‌بندی مربوط به خود را نیاز دارد و باید وقت کافی برای آن صرف شود. اگر شما هم علاقه‌مند هستید که به جایگاه مناسب در گوگل برسید باید زمان‌بندی درستی را برای آن داشته باشید.

پیشنهادی: معرفی 8 سایت برای دریافت پروژه طراحی سایت به صورت فریلنسری

7. ساعت کاری داشته باشید و به مسائل شخصی خودتان هم دقت کنید

درست است که به صورت فریلنسری مشغول به فعالیت هستید اما دلیل بر این نیست که به نظم شخصی خودتان توجه نکنید و ساعت کاری نداشته باشید. داشتن نظم فردی بسیار مهم است و نباید از آن غافل شد. حتی اگر در خانه کار می‌کنید هم باید یک مکان خاص را برای کار در نظر بگیرید و در ساعت‌های خاصی مشغول به فعالیت شوید. همچنین خواب کافی می‌تواند به شما در انجام اعمال روزمره خودتان کمک کند پس از آن غافل نشوید.

8. قراردادهای لازم را قبل از شروع کار منعقد کنید

افرادی که به صورت فریلنسری در حوزه سئو مشغول به فعالیت هستند معمولا به بستن قرارداد برای انجام کار اعتقادی ندارند. این موضوع می‌تواند موجب مشکلات متعددی شود. بهتر است قبل از شروع به فعالیت در هر حوزه‌ای حتی به صورت فریلنسری قراردادهای لازم را منعقد کنید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

سخن آخر

در این مقاله سعی شد به طور کلی به نکاتی که در هنگام فریلنسری در حوزه سئو باید به آن توجه ویژه‌ای را داشته باشید پرداخته شود. قطعا توجه به این نکات بسیار مهم است و نباید از آن‌ها غافل شوید. نکات گفته شده در این مقاله حاصل سال‌ها کار کردن به صورت فریلنسری توسط افراد مختلف است پس توجه به آن می‌تواند موجب افزایش سطح علمی شما نیز شود.

اگر از مطالعه این مقاله لذت بردید در بخش نظرات انتقادها و پیشنهادهای خودتان را با ما در میان بگذارید. شاد موفق و پیروز باشید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

نقد و بررسی درآمد طراحی سایت در کشورهای مختلف

در این مقاله قصد داریم به طور کامل به درآمد طراحی سایت در کشورهای مختلف بپردازیم. درآمد طراحی سایت می‌تواند...

معرفی 8 سایت برای دریافت پروژه طراحی سایت به صورت فریلنسری

دریافت پروژه طراحی سایت راه‌های مختلفی دارد. از جمله آن‌ها کار کردن به صورت فریلنسری است. دریافت پروژه فریلنسری احتیاج...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.