چگونه کسب و کار اینترنتی راه بیندازیم؟ (راهنمای گام به گام)


نویسنده:
پنجشنبه 2 خرداد 1398
کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی و درآمد اینترنتی دو موضوعی هستند که این روزها نظر افراد زیادی خصوصاً جوان‌ها را بخود جذب کرده‌اند.
در این مقاله سعی کرده‌ایم تا به زبان ساده بررسی کنیم کسب و کار اینترنتی چیست سپس انواع مدل‌های کسب درآمد از اینترنت و مراحل راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق را شرح دهیم. با ما همراه باشید.

در این با مقاله با موارد زیر آشنا می‌شوید:

کسب و کار اینترنتی چیست؟
انواع مدل‌های کسب درآمد از اینترنتی
مزایای کسب و کار اینترنتی
چگونه یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟
جمع بندی و نتیجه گیری


کسب و کار اینترنتی چیست؟

بطور کلی می‌توان گفت هر فعالیتی در اینترنت که منجر به درآمدزایی شود به آن کسب و کار اینترنتی می‌گویند، اما ۲شرط مهم دارد، اول اینکه مالک اصلی بستر کسب و کارتان خودتان باشید، دوم اینکه از طریق آن کسب و کار درآمدی پایدار داشته باشید.

برای اینکه این دو شرط را بهتر شرح دهیم اجازه دهید چند مثال بزنیم:
شاید زیاد دیده باشیم که شخصی در شبکه‌های اجتماعی فعالیت گسترده‌ای دارد و برای مثال با فروش محصولات خود کسب درآمد می‌کند. اینکار کسب و کار اینترنتی محسوب نمی‌شود، زیرا هر ۲شرط را نقض می‌کند. آیا این شخص صاحب بستر کسب و کارش است؟ خیر. زیرا بستری که در آن کسب و کار خود را راه انداخته است مال او نیست.
آیا درآمدش از این کسب و کار پایدار است؟ باز هم خیر. چه تضمینی وجود دارد که این شبکه اجتماعی و یا پیام رسان محبوبیت خود را از دست ندهد؟ آیا امروز کسی مانند گذشته از فیسبوک به عنوان شبکه اجتماعی و از وایبر به عنوان پیام رسان استفاده می‌کند؟؟! (البته منظور ما در ایران است) طبیعتاً با کاهش محبوبیت آن شبکه اجتماعی کسب و کار شما هم نابود می‌شود، پس درآمد شما پایدار نیست.

انواع مدل‌های کسب درآمد از اینترنت

در این بخش می‌خواهیم با انواع مدل‌های کسب و کار اینترنتی آشنا شویم تا دسته بندی درستی از این نوع کسب و کارها را در ذهن داشته باشیم. این موضوع به ما در انتخاب نوع کسب و کار خودمان کمک خواهد کرد.

انواع مدل های درآمد اینترنتی

۱) فروش کالا:

در این مدل کسب درآمد از اینترنت کالای موردنظر بصورت مستقیم یا غیر مستقیم به فروش می‌رسد، برای مثال می‌توان به دیجی کالا اشاره کرد که هم بصورت مستقیم کالاهای خود، و هم بصورت غیرمستقیم کالاهای شرکت‌های دیگر را بفروش می‌رساند. می‌توان از سیستم های همکاری در فروش هم به عنوان مثالی دیگر از فروش غیرمستقیم کالا یاد کرد.

۲) ارائه خدمات:

ارائه خدمات بصورت مستقیم یا واسطه‌ای مدلی دیگر از درآمد اینترنتی است، به اینصورت که شما خودتان بصورت مستقیم خدماتی به مشتریانتان ارائه می‌دهید و یا با کسانی که خدماتی را ارائه می‌دهند همکاری می‌کنید و شما فقط سفارش گیرنده هستید که به این مدل ارائه خدمات غیرمستقیم یا همان واسطه‌ای گویند.

برای مثال می‌توان به شرکت‌های هاستیگ و یا شرکت‌های طراحی وبسایت مانند خود ما اشاره کرد که بصورت مستقیم به مشتریانشان خدماتی ارائه می‌دهند. اما نماینده‌های همین شرکت‌های هاستینگ و دامنه فقط سفارش گیرنده هستند و پورسانت خود را دریافت می‌کنند پس خدمات آنها در دسته واسطه‌ای یا غیرمستقیم قرار می‌گیرد.

۳) فروش محتوا:

به عنوان آخرین مدل، به تولید محتوا و کسب درآمد از طریق آن می‌پردازیم که این هم مانند مدل‌های قبلی دارای دو حالت مستقیم و غیرمستقیم است. در حالت مستقیم شما می‌توانید محتوایی که ارزش خریدن داشته باشد (معمولا آموزشی) را تولید کرده و مستقیم بفروش برسانید مانند وبسایت فرادرس که در حوزه تولید فیلم‌های آموزشی فعالیت می‌کند.

در حالت غیرمستقیم تولید محتوا بصورت رایگان انجام می‌شود و کسی بابت محتوایی که تولید می‌کنید به شما پولی نمی‌دهد، اما ترافیکی که وبسایت شما جذب می‌کند برای شما کسب درآمد می‌کند. مانند مجله‌های اینترنتی و…

نکته: یک کسب و کار اینترنتی می‌تواند از چند مدل بصورت همزمان برای کسب درآمد استفاده کند، برای مثال می‌توان از طریق فروش کالا و فروش محتوا در یک وبسایت درآمد داشت.

همچنین بخوانید: 8 ایده کاربردی برای کسب درآمد در خواب!


مزایای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

وقتی مزایای کسب و کار اینترنتی را بدانید برای راه‌اندازی آن و شروع کسب درآمد از اینترنت بیشتر ترغیب می‌شوید. ما در این بخش با معرفی بعضی از مزیت های اصلی کسب و کارهای اینترنتی، شما را برای راه‌اندازی این نوع کسب و کار وسوسه می‌کنیم!

مزیت کسب و کار های اینترنتی

۱- راه‌اندازی با سرمایه اولیه بسیار کم و حتی گاهی بدون سرمایه اولیه!

هزینه راه‌اندازی یک وب‌سایت برای شروع کسب و کار اینترنتی (که از حدود ۴۰۰ هزارتومان شروع می‌شود) قابل مقایسه با هزینه‌های راه اندازی یک کسب و کار در محیط فیزیکی نیست. فقط کافیست به هزینه‌های رهن و اجاره یک مغازه یا دفتر برای شروع کسب و کارهای فیزیکی فکر کنید!!!

۲- محدود نبودن به یک محدوده جغرفیایی خاص

در اکثر کسب و کارهای فیزیکی تنها می‌توان در منطقه جغرافیایی بسیار محدودی سرویس‌دهی کرد، برای مثال فقط شهرستان خودتان. اما در کسب و کارهای اینترنتی شما هیچگونه محدودیتی در این زمینه ندارید و می‌توانید به کل کشور و یا حتی به خارج از کشور سرویس بدهید. (حتی اگر وب سایت شما تنها زبان فارسی را پشتیبانی می‌کند شما می‌توانید به فارسی زبانان کل دنیا خدمات خود را ارائه دهید!)

۳- کسب درآمد بصورت ۲۴ ساعته

تصور کنید هنگامی که خواب هستید هم درآمد دارید! حتی تصورش هم خیلی شیرین است! چیزی که در کسب و کارهای اینترنتی یک امر عادی است! بیشتر کسب و کارهای اینترنتی بدون توقف و بصورت ۲۴ ساعته در حال درآمدزایی برای صاحبانشان هستند.

۴- هزینه نسبتاً پایین بازاریابی و تبلیغات در اینترنت

معمولا راهکارهای تبلیغاتی برای یک کسب و کار فیزیکی بسیار گران قیمت هستند (مانند بیلبورد و…) اما در کسب و کار اینترنتی می‌توان تبلیغاتی با همان بازخورد و حتی گاهی با بازخورد بیشتر را با قیمتی بسیار ارزان تر انجام داد.

۵- بازاریابی و جذب مشتری هوشمندانه و هدفمند

بگذارید این مورد را با مثال توضیح دهیم. فرض کنید شما یک فروشگاه موبایل دارید و بصورت بیلبورد یا آگهی تلویزیونی برای فروشگاه خود تبلیغات می‌کنید. چند درصد از افرادی که آگهی شما را می‌بینند در آن زمان به محصولات یا خدمات شما نیاز دارند؟؟!

حال فرض می‌کنیم که شما در بستر اینترنت برای فروشگاه خود تبلیغات کرده‌اید. برای مثال، برای اینکه وبسایتتان در نتایج جستجوی عبارت “خرید موبایل” در جایگاه خوبی قرار بگیرد هزینه کردید یا به اصطلاح وبسایت خود را برای آن عبارت سئو یا بهینه سازی کردید. حال چند درصد از افرادی که این عبارت را جستجو می‌کنند و وارد وبسایت شما می‌شوند به محصولات شما نیاز دارند؟؟! این یعنی بازاریابی هوشمندانه و هدفمند!

۶- دسترسی سریع و آسان به آمارها، اطلاعات مالی و…

در کسب و کارهای اینترنتی شما بجای اینکه حسابدار و… داشته باشید تا اطلاعات مالی و… شما را انجام دهد، برای گزارش گیری، صدور فاکتور و خیلی از موارد دیگر تنها به یک کلیک ساده نیاز دارید! به همین سادگی!

۷- مدیریت همزمان چند کسب و کار

به دلیل اینکه کسب و کار اینترنتی نسبت به کسب و کار فیزیکی وقت بسیار کمی از شما می‌گیرد شما می‌توانید چندین کسب و کار را باهم مدیریت کرده و از چند جای مختلف درآمد داشته باشید. حتی می‌توانید از آن به عنوان شغل دوم استفاده کنید.

مزایای کسب و کارهای اینترنتی به این موارد ختم نمی‌شود و ما سعی کردیم در این مطلب ۷ مزیت اساسی کسب و کار اینترنتی را معرفی کنیم.


چگونه یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟

حال که کسب و کار اینترنتی و انواع آن را شناختیم و با مزیت‌های آن آشنا شدیم، به سراغ مراحل راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق می‌رویم و مسیر این راه را برای شما روشن می‌کنیم.

گام اول: توانایی های خودت را بشناس!

یک برگ کاغذ بردارید و هرچه که در چنته دارید بنویسید! اینکار به شما در تصمیم گیری درمورد اینکه در چه حوزه‌ای کسب و کار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید کمک می‌کند. برای مثال کار با نرم‌افزارهای گرافیکی را در حد مبتدی بلد هستید و یا نویسنده خوبی هستید. مطمعناً همین موارد ساده، شما را برای ادامه راه بسیار کمک خواهند کرد. خلاصه هرچه که فکر می‌کنید حتی کمی از آن را بلدید بنویسید.

گام دوم: انتخاب حوزه کاری

با توجه به توانایی‌هایتان یک حوزه کاری را انتخاب کنید. مشکلی که اکثر افراد در انتخاب حوزه کاری دارند این است که می‌خواهند حتما یک ایده جدیدی را راه‌اندازی کنند، اگر ایده و توانایی جدیدی دارید واقعا عالی است. اما اگر ندارید واقعا مهم نیست!! فقط باید شروع کنید. به یاد داشته باشید که یک طرح کم کیفیت راه اندازی شده به مراتب خیلی بهتر از یک طرح باکیفیت است که هیچوقت به دلیل حساسیت های شما راه اندازی نمی‌شود.

اگر بین انتخاب چند حوزه کاری شک دارید نگران نباشید، ما ابزاری را به شما معرفی می‌کنیم که تصمیم گیری شما را ساده‌تر می‌کند:

گوگل ترندز (Google Trends)! با استفاده از این ابزار می‌توانید مشاهده کنید که عبارات مختلف چقدر در موتور جستجوی گوگل محبوبیت دارند و جستجو می‌شوند. برای مثال فرض کنید که شخصی پیانو و گیتار را بلد است و می‌خواهد وبسایتی تخصصی برای آموزش پیانو یا گیتار راه‌اندازی کند، این شخص می‌تواند با استفاده از ابزار گوگل ترندز میزان جستجوی دو عبارت “آموزش پیانو” و “آموزش گیتار” را مقایسه کند.

مقایسه کلمات کلیدی در گوگل ترندز

با توجه به تصویر مقایسه این دو عبارت در گوگل ترندز و میزان جستجو و محبوبیت آنها، اگر من جای این شخص بودم حتما آموزش گیتار را به آموزش پیانو ترجیح میدادم!

گام سوم: تحلیل رقبای خود و بررسی عملکرد آنها

یکی از نکته‌های مهم در قبل و بعد از راه اندازی کسب و کار اینترنتی تحلیل عملکرد رقبا است. در حوزه کاری که انتخاب کردید رقبای خود را بشناسید و عملکرد آنها را بررسی کنید. از نحوه عملکرد آنها در تولید محتوا برای وبسایتشان گرفته تا صفحه شبکه‌های اجتماعی آنها و همینطور استراتژی های بازاریابی و… را تحلیل کنید و سعی کنید در همه موارد یک سروگردن از آنها بالاتر باشید. بخاطر داشته باشید که هرچه رقبای خود را بیشتر بشناسید راحت تر می‌توانید از آنها پیشی بگیرید.

تحلیل رقبا در کسب و کار اینترنتی

گام چهارم: راه‌اندازی وب سایت

بعد از انجام مراحل بالا بالاخره وقت آن رسیده که در بستر اختصاصی خود کسب و کارتان را راه اندازی کنید، برای راه اندازی وب سایت چندین راه پیش روی شماست.

۱- می‌توانید با یک شرکت طراحی وب سایت تماس بگیرید، طرح و ایده خود را با آنها در میان بگذارید تا هم از آنها مشورتی گرفته باشید و هم اینکه آنها دقیقا متناسب با نیاز و سلیقه شما وبسایتی اختصاصی برای شما طراحی کنند. اگر بودجه کافی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود در نظر گرفته‌اید، این بهترین گزینه است. (بودجه لازم: معمولا بالای یک میلیون تومان)

۲- می‌توانید خودتان دست بکار شوید! کار با یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) محبوب مانند وردپرس را یاد بگیرید و با تهیه و نصب قالب‌ها و افزونه‌ها بدون داشتن دانش کدنویسی وبسایتتان را راه‌اندازی کنید. این روش چون از نظر زمان و هزینه به صرفه است برای افرادی که برای برنامه‌نویسی تحت‌وب آشنایی ندارند بسیار مناسب است. (بودجه لازم: معمولا زیر ۴۰۰ هزار تومان)

به همین منظور یه دوره‌ی آموزش وردپرس برای علاقه‌مندان به کسب وکار اینترنتی ایجاد کرده ایم که می تواند در این زمینه کمک‌کننده باشد:

دوره آموزش وردپرس (راه اندازی سایت بدون برنامه نویسی)


۳- می‌توانید خودتان کدنویسی یاد بگیرید و وب سایت اختصاصی خود را طراحی کنید. که این گزینه به هیچ عنوان به علت صرف وقت بسیار زیاد برای یادگیری برنامه‌نویسی و تا حدی سخت و پیچیده بودن این مسیر، پیشنهاد نمی‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم اگر بودجه کافی برای این‌کار دارید، وقت خود را صرف یادگیری سیستم مدیریت محتوا نکنید و راه‌اندازی وبسایت خود را به یک شرکت طراحی سایت بسپارید تا این‌کار را برایتان حرفه‌ای‌تر، اصولی‌تر و سریع‌تر انجام دهند. یکی از خدماتی که تیم ادمین سایت برای مشتریانش در نظر گرفته، طراحی سایت ارزان و حرفه ای با توجه به نیازهای افراد برای کسب و کار اختصاصی خودشان است، برای اطلاعات بیشتر می‌توانید اینجا کلیک کنید.

راه اندازی وب سایت

گام پنجم: تولید محتوای مرتبط و جذب مشتری هدفمند

خب! بعد از اینکه وب سایتمان راه‌اندازی شد نیاز داریم تا نظر مشتریان را به آن جذب کنیم تا بتوانیم درآمد اینترنتی را از نزدیک لمس کنیم. برای این‌کار راه‌های مختلفی وجود دارد از جمله تبلیغات بنری، ریپورتاژ آگهی و… که همگی هزینه‌های سنگینی دارند، پس چطور می‌توان بدون هزینه بازدیدکننده جذب کرد؟ خیلی ساده! با تولید محتوای متناسب با کسب و کارمان. بگذارید کمی بیشتر درمورد این موضوع صحبت کنیم.

فرض کنید که ما یک وبسایت فروش پوشاک داریم، حال می‌توانیم با تولید محتوایی که مربوط به حوزه پوشاک است وب سایتمان را از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل به افراد مختلف معرفی کنیم. برای مثال مطلبی درباره “نحوه بستن کراوات” می‌نویسیم و می‌توانیم در انتهای همان صفحه پرفروش‌ترین کراوات هایی که در وبسایتمان موجود است را نمایش دهیم. این کار چه فایده ای دارد؟ همراه ما باشید تا از فواید شگفت انگیز آن برایتان بگوییم!

شخصی در گوگل و یا دیگر موتورهای جستجو این عبارت یا عبارت‌های مرتبط با آن را جستجو کرده و اگر وبسایت شما در جایگاه خوبی باشد، وارد وبسایت شما شده و نیازش رفع می‌شود اما فارغ از آن وبسایت شما و محصولات شما را هم دیده است و ممکن است که در همان لحظه یا در آینده از شما خرید کند. چون طبیعتا شخصی که به دنبال آموزش بستن کراوات می‌گردد شخصی است که قرار است از کراوات استفاده کند و شما آن محصول را دارید! تمام شد، شما به همین راحتی مشتری هدفمند جذب کردید! پس یاد گرفتیم که رفع نیازهای مشتری می‌تواند برای ما مشتری ساز باشد.

متوجه شدیم که با تولید محتوای مرتبط با کسب و کارمان و جذب مشتری‌های هدفمند از طریق موتورهای جستجو می‌توانیم به کسب و کار اینترنتی خود رونق دهیم. اما یک سوال مهم، چگونه در نتایج موتورهای جستجو در جایگاه خوبی قرار بگیریم؟ برای اینکه بتوانید در نتایج جستجوی عبارت موردنظرتان در موتورهای جستجو مانند گوگل در جایگاه‌ بهتری قرار بگیرید باید مفهوم بهینه سازی و سئو را بدانید. البته نه در حد خیلی حرفه‌ای که زمانبر و تخصصی است، بلکه در حد یک وبمستر (مدیر سایت). اگر با مفهوم سئو یا همان بهینه سازی سایت آشنایی ندارید پیشنهاد می‌کنم که مقاله زیر را حتما بخوانید.

سئو چیست و چه کاربردی دارد؟ از seo بیشتر بدانید!

نکته: مواردی از جمله بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و… هم وجود دارند که توضیح آن ها در این مقاله نمی‌گنجد.

جمع بندی و نتیجه گیری

در ابتدا متوجه شدیم که کسب و کار اینترنتی چیست و کسب درآمد از اینترنت را در سه مدل فروش کالا، ارائه خدمات و فروش محتوا دسته‌بندی کردیم. در ادامه با مزیت‌های کسب و کار اینترنتی آشنا شدیم که مهم ترین آنها سرمایه اولیه بسیار کم و درآمد بالا است.

بعد از اینکه با مزیت‌های این نوع کسب و کار آشنا شدیم سراغ این سوال رفتیم که چگونه می‌شود یک کسب و کار اینترنتی راه‌اندازی کرد و در این بخش ۵ گام اساسی و مهم در راه‌اندازی کسب و کار‌های اینترنتی ارائه دادیم.

این تمام ماجرا نیست! برای راه‌اندازی یک کسب وکار آنلاین به دوره‌ی آموزش رایگان وردپرس ما هم سر بزنید و هرچه زودتر یک وب‌سایت راه اندازی کنید:

دوره آموزش رایگان وردپرس

در آخر به عنوان نتیجه گیری می‌خواهم این مطلب را با سخنی از بیل گیتس به پایان برسانم.

سخن بیل گیتس درمورد کسب و کار اینترنتی

اگر سوالی در حوزه کسب و کار اینترنتی دارید می‌توانید در قسمت نظرات همین صفحه بپرسید، تیم ادمین سایت با افتخار آماده پاسخگویی به شماست!

مطالب زیر را حتما بخوانید

مزایای طراحی سایت با وردپرس | 10 دلیل برای راه‌اندازی وب‌سایت با وردپرس

در این مقاله به مزایای طراحی سایت با وردپرس می‌پردازیم. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا است که درسال 2003 برای...

کسب درآمد اینترنتی با 8 راه کاربردی، بدون سرمایه اولیه!

در این مقاله به معرفی ۸ روش کاربردی و پولساز، برای کسب درآمد اینترنتی می‌پردازیم، همچنین راه‌های مختلف درآمد زایی...

چگونه یک فریلنسر طراحی سایت شویم؟

تبدیل شدن به یک فریلنسر طراحی سایت آرزوی می‌تواند بسیاری از طراحان وب باشد شغل فریلنسری می‌تواند مزایا و معایب...

معرفی بهترین کتاب‌های راه اندازی کسب و کار

در این مقاله به معرفی کتاب‌های راه اندازی کسب و کار که به شما یک سری نکات حیاتی در زمینه...

دیدگاهتان را بنویسید

32 پاسخ به “چگونه کسب و کار اینترنتی راه بیندازیم؟ (راهنمای گام به گام)”

 1. عبدالبشیر هاشمی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید من مطالب تون رو خوندم خیلی اشتیاق پیدا کردم به این کار خوب من از کجا شروع کنم و چه کاری باید انجام بدم تا به یه درآمد اینترنتی برسم .

 2. alirashki گفت:

  سلام و وقتتون بخیر . من 20 سال است کار ای تی انجام میدهم و از اسمبل کردن سیستم تا شبکه و هر کاری که تو حوزه فناوری اطلاعات اداره بوده انجام دادم و می دهم .الان می خواهم از این تجربه ام پول در بیارم .خیلی زیاد .ولی نمیدونم چه کار کم دردسر تر پولساز تری بزنم . ممنون میشوم راهنمایی کنید .سپاس

  • سلام وقت بخیر
   اگر به حوزه تدریس علاقه دارید و می‌تونید تجربه‌ای که طی این سالها کسب کردید رو به دیگران آموزش بدید می‌تونید در این حوزه فعالیت کنید
   با داشتن یک وبسایت آموزشی و یک پیج اینستاگرام مناسب و تولید محتوا خوب می‌تونید به درآمد خوبی برسید.

 3. مشاور کسب و کار اینترنتی گفت:

  سلام
  مقاله خوبی هست
  خیلی وقتها ما وارد مسیر راه اندازی کسب و کار اینترنتی نمیشیم چون سدی داریم به اسمِ باورهای محدودکننده که شاید بهتر باشه ابتدا باورهای محدودکننده را شناسایی کرده و به باورهای تقویت کننده تبدیل کنیم
  بعد خواهیم دید هر مشکلی که هست و قابلیت تکثیر دارد میتواند به یک کسب و کار ثروتساز تبدیل شود و اینترنت بهترین فرصتها را در اختیار ما قرار میدهد
  رقبا کار ما را راحت کرده اند
  کافیه تحلیل کنیم و با تدوین استراتژی سئو درست برای کسب و کار اینترنتی مون جایگاه خاصی بسازیم
  تقریبا این روزها هر مهارت و ابزاری را رایگان یا با هزینه ناچیز میتوان یافت، تنها مدیریت دانش است که نتیجه بازی را تغییر میدهد با دانستن نقشه راه مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی میتوانیم گامهای درست برداریم
  و کارهای درست را به شکل درست انجام دهیم
  من هم تا جایی که در توانم بوده و دانش و زمانم اجازه داده در این راستا به کسب و کارها کمک میکنم

 4. فاطمه گفت:

  سلام
  من میخواستم یه پیچ فروش زیور آلات راه اندازی کنم
  میتونم موفق بشم؟

 5. سعید گفت:

  باسلام میخوام با انجام دادن حرکات ورزشی یک نقیصه از بدن را بی نیاز از عمل جراحی بکنم در نتیجه باید یک کلیپ تهیه کنم و انو تو فضای مجازی بزارم برای کسب درآمد ،لطف کنید راهنمایی کنید پرداخت هزینه سایت بفرستید .سپاسگزارم

  • سلام وقت بخیر
   میتونید در قالب یه دوره کوتاه اون رو به کاربران ارائه بدید. برای بازاریابی سریع و پیدا کردن مخاطبین هدف هم می‌تونید از شبکه اینستاگرام کمک بگیریدو

 6. هادی گفت:

  سلام من پرواز با پاراگلایدر رو در سطح حرفه ای میدونم و میتونم به عاشقان پرواز اونو آموزش بدم چکار باید بکنم؟

  • درود
   میتونید یک وبلاگ بسازید و اموزشهایی در قالب ویدیو و توضیحات قرار بدید. از طریق شبکه های اجتماعی کاربران رو به سمت وبلاگتون هدایت کنید.
   بعدها میتونید از همین طریق کلاسهای حضوری بگیرید یا مطالب پرمیوم داشته باشید که درامد زایی بشه.

 7. لیلا گفت:

  سلام.ممنون بابت مطلبه مفیدتون
  ببخشید میخاستم بدونم سایت هایی ک کارشون بارگذاری مطلب و اهنگ و عکس و..هستش درامدشون از کجا چجوریه؟؟

 8. ندا گفت:

  سلام مرسی از مطالب خوبتون، من میخوام یک پیج کاری در اینستاگرام راه اندازی کنم ، دوره آموزشی بلید ابرو رو گذروندم و حالا میخوام شروع بکار کنم چطور این کسب و کار و میتونم در اینستا شروع کنم ، چطور باید شروع کنم و باید چه کارهایی انجام بدم؟ ممنون میشم از پاسخگوییتون🌺

  • سلام وقت بخیر
   نوع کار شما در شبکه‌های اجتماعی میتونه معرفی خدماتتون و ارائه اون باشه. شما نیاز دارید ابتدا آموزش فروش و ارائه خدمات در شبکه‌های اجتماعی رو یاد بگیرید تا سریع‌تر به درآمد برسید. البته در حال حاضر ما این دوره ضبط نکردیم میتونید از سایر وب‌سایت‌ها تهیه کنید.

 9. فاطمه گفت:

  سلام مقاله کاملی بود.
  تقریبا دو یا سه روز پیش بود که تو آکادمی تجربی کسب و کار اینترنتی مقاله مشابهی خوندم،
  اونجا گفته بودن که کسب و کار اینترنتی درسته در خیلی موارد به سرمایه کمی نیاز داره اما این ذهنیت اشتباه هست که فکر کنیم همیشه اینطوری هست، اتفاقا بعضی وقتا نیاز به سرمایه زیادی هست. مثلا ما اگر ایدمون فروشگاه اینترنتی باشه خب باید هزینه تامین جنس بپردازیم.
  از طرفی گفته بودن واقع بین باشیم، کسب و کار اینترتی از روز اول درآمد نمیده و مثل مغازه نیست که تا استارت بزنیم مشتری بیاد دم در مغازه خرید کنه.

  من تا حدی باهاشون موافقم چون واقعا بعضی ایده ها رو نمیشه بدون سرمایه استارت زد، از طرفی اگر یه ایده هزینه کمی داشته باشه قطعا به جاش هزینه زمانی داره

  • قطعاً هر کسب‌وکاری حتی کارهای غیر اینترنتی هم برای رسیدن به جایگاه مناسب نیاز به زمان دارن. از نظر هزینه بله یه سری کسب‌وکارها نیاز به هزینه دارن اما بسیاری از اونها هزینه‌ی خیلی زیادی نمیخوان. برای نمونه همین فروشگاه اینترنتی که گفتید نیاز نیست کل کالاها را شما خریداری کنید میتونید با مشارکت در فروش و همکاری با تامین کننده‌ها شروع کنید.
   موفق باشید.

 10. شاهرخ ایمانی گفت:

  سلام حسابرسی و خدمات مالی _مشاوره

 11. محمد.ماه گفت:

  مطلبتون عالی بود,
  شما ادمی رو سراغ دارید که بتونه تو استارت سایت کمکمون کنه؟

 12. kamran گفت:

  با سلام
  من قصد دارم سایت اینترنتی بزنم شرکت و تولید کنندگانی که در حوزه کریستال و بلور فعال هستند معرفی کنم.
  ایا نیاز دارم درگاه پرداخت بانکی داشته باشم.
  ایا نیاز دارم شرکت بازرگانی ثبت کنم. یا فقط یک پیج اینترنتی کافی است.
  باسپاس

  • با سلام دوست عزیز، جواب هر دو سوال شما به گستردگی اهداف و میزان گسترش کار شما بستگی داره. در ابتدا شما نه نیازی به ثبت شرکت دارید و نه درگاه پرداخت میتونید کارتون را به آسانی شروع کنید. در آینده می‌تونید برای گسترش کارتون و بحث اعتمادسازی ثبت شرکت هم داشته باشید.
   درگاه پرداخت زمانی لازم خواهید داشت نیاز باشه با تا کاربران و مشتریان پرداخت مستقیم داشته باشند. در حال حاضر با توجه به توضیحات شما نیاز نیست.

 13. فاطمه فیروزی گفت:

  بسیار عالی بود

 14. محمدرضا اسکندری گفت:

  سلام
  سایتی روکه با وردپرس میسازیم میشه با سیستم عامل های اندروید وios واردش بشیم

 15. عباسی گفت:

  سلام ممنون از مطلب خیلی خوبتون. پاسخ بسیاری از سوالاتمو گرفتم و ازتون کمال تشکرو دارم. بسیار مشتاقم که یک کسب‌وکار اینترنتی راه‌اندازی کنم. یک سوال داشتم. این که برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار آنلاین حدودا چقدر هزینه لازم هستش؟

 16. termehweb گفت:

  در مورد انواع روش های تبلیغاتی با هزینه کم در کسب و کار آنلاین هم توضیح دهید.
  مطلب بالا عالی بود

  • توحید گفت:

   سلام و عرض ادب
   من قصه گو هستم و یه مدتی هست که شروع به گفتن قصه های قدیمی برای همه سنین رو کردم اما نمیدونم چطور باید برای کسب درامد از این کارم اقدام کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

  • یک روش کسب درآمد فروش اشتراک برای دسترسی به قصه ها هستش. محتوا رو میتونید در دسته های رایگان و vip طبقه بندی کنید و برای محتوای Vip کاربر باید ماهانه هزینه ای پرداخت کنه تا به داستانها دسترسی داشته باشه.
   همچنین روش های جانبی دیگه مثل تبلیغات هم میتونه باعث کسب درآمد از سایت بشه.

دیدگاهتان را بنویسید