uupload

نمایش آیدی در پنل مدیریت وردپرس با افزونه Reveal IDs


نویسنده:
چهارشنبه 1 مرداد 1399
نمایش آیدی در وردپرس

اگر وبمستر حرفه‌ای هستید و با سیستم وردپرس کار می‌کنید، حتما نام آیدی (ID) زیاد به گوشتان خورده است. هرچیزی که در سیستم وردپرس ثبت می‌شود (از پست‌ها گرفته تا دسته‌بندی و نظرات و…) یک شناسه منحصر بفرد دارد که به آن آیدی گویند. امروز می‌خواهیم نحوه نمایش این آیدی ها در پنل مدیریت وردپرس را آموزش دهیم.

بصورت پیشفرض در وردپرس شما قادر به مشاهده آیدی‌ها نیستید. مثلا نمی‌توانید آیدی یک دسته یا هرچیز دیگر را درون پنل وردپرس مشاهده کنید. چاره کار استفاده از افزونه Reveal IDs است که در این مقاله درمورد آن صحبت خواهیم کرد.

دانستن آیدی‌ به چه دردمان می‌خورد؟

در حالت نرمال دانستن آیدی چیزی در وردپرس به هیچ دردتان نمیخورد! اما گاهی اوقات برای استفاده از یک شورتکد یا یک قطعه کد وردپرس نیاز به دانستن آیدی چیزی را دارید.

برای مثال، فرض کنید می‌خواهیم از شورتکدی استفاده کنیم که آخرین مطالب یک دسته خاص را به ما بدهد، برای استفاده از این شورتکد باید آیدی دسته موردنظرمان را به یکی از پارامتر‌های آن ارسال کنیم تا به درستی کار کند. حال اینکه برای فهمیدن آیدی دسته موردنظرمان باید چه کنیم را در ادامه به شما می‌گوییم.

افزونه Reveal IDs چیست و چه کاری برای ما انجام می‌دهد؟

افزونه Reveal IDs آیدی هر بخش را به پنل مدیریت وردپرس اضافه می‌کند. یعنی شما با استفاده از افزونه Reveal IDs قادر خواهید بود تا آیدی هر چیزی را مشاهده کنید. در واقع این افزونه یک ستون جدید بنام ID به تمام جداول موجود در پنل مدیریت وردپرس اضافه می‌کند.

نمایش آیدی در وردپرس با افزونه Reveal IDs

تصویر افزونه Reveal IDs در مخزن وردپرس
تصویر صفحه افزونه در وبسایت وردپرس

برای نمایش ستون آیدی در پنل مدیریت وردپرس ابتدا باید افزونه Reveal IDs را نصب کنید. این افزونه در مخزن وردپرس وجود دارد بنابراین می‌توانید برای نصب این افزونه نام آن را در قسمت “افزونه‌ها » افزودن” جستجو کنید و نصب مستقیم را انجام دهید.

مطلب پیشنهادی: آموزش نصب افزونه در وردپرس

بعد از نصب افزونه به هربخشی از وردپرس بروید می‌بینید که ستون ID به تمام جداول وردپرس اضافه شده. به همین راحتی می توانید از این افزونه مفید و کاربردی استفاده کنید.

ستون آیدی به جدول دسته‌بندی اضافه شده
تصویر جدول دسته‌ها که ستون ID به آن اضافه شده

مطالب زیر را حتما بخوانید

استفاده از چند قالب در وردپرس چگونه است؟

استفاده از چند قالب در وردپرس یکی از کارهایی است که می‌تواند به زیباسازی هر چه بیشتر وبسایت شما کمک...

راهنمای استفاده از افزونه دیجیتس به صورت جامع و کامل

در این مقاله از ادمین سایت قصد داریم یک راهنمای استفاده از افزونه دیجیتس به صورت جامع تهیه کنیم تا...

امتیازدهی ستاره‌ای مطالب با افزونه ASRating | نمایش ستاره‌ها در گوگل

امتیازدهی به مطالب و محصولات با استفاده از افزونه ASRating می‌تواند به تعامل بیشتر کاربر با سایت و در نتیجه...

ساخت اپلیکیشن موبایل برای سایت وردپرس با افزونه

این مقاله یک راهنما در یافتن افزونه مناسب ساخت اپلیکیشن موبایل برای وردپرس است. در دنیای امروز کاربران گوشی‌های هوشمند...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.