نقد و بررسی درآمد طراحی سایت در کشورهای مختلف


نویسنده:
دسته‌ها: بررسی شغلی
دوشنبه 23 اسفند 1400
درآمد طراحی سایت

در این مقاله قصد داریم به طور کامل به درآمد طراحی سایت در کشورهای مختلف بپردازیم. درآمد طراحی سایت می‌تواند با توجه به منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید بسیار متفاوت باشد. آشنایی سطح درآمد طراحان وب در کشورهای دیگر می‌تواند دید جدیدی نسبت به اتفاقات اطراف به شما بدهد. همچنین می‌تواند برای طراحان وب در ایران این موضوع جالب باشد. پس در این مقاله با ما همراه باشید.


حرفه وب چقدر در دنیا اهمیت دارد؟

در دنیای امروز معمولا شرکت‌های مختلف برای دیده شدن احتیاج به یک وب‌سایت دارند. معمولا شرکت‌های بزرگ در دنیا از وب‌سایت‌ها به عنوان یک پلتفرم فروش و بازاریابی استفاده می‌کنند. طراحی وب سایت شما بخش مهمی از حضور بازاریابی آنلاین شما است. برای ایجاد یک وب سایت بهتر برای کسب و کار خود، باید اهمیت طراحی وب را درک کنید.

درآمد طراحی سایت

از آنجایی که ویروس کرونا در سال‌های اخیر باعث رونق گرفتن بیشتر کسب‌وکارهای اینترنتی شده است می‌توانید اهمیت طراحی وب را بیشتر درک کنید. بسیاری از طراحان وب در ایران، از مبلغ حقوق خود آگاهی ندارند و بیشتر به حرف کارفرما و دیگر طراحان وب توجه دارند. اگر شما هم یک طراح وب هستید و یا دوست دارید در رابطه با میزان درآمد طراحی سایت در ایران و دیگر کشورها بدانید در این مقاله با ما همراه باشید.

پیشنهادی: بازار کار و درآمد طراحی سایت چگونه است؟


عوامل موثر در درآمد طراحی سایت

عوامل مختلفی وجود دارد که می‌تواند در درآمد طراحی سایت تاثیرگذار باشد. این عوامل نیز وابسته به کشور و منطقه جغرافیایی می‌تواند متفاوت باشد. در ادامه قصد داریم به این عوامل به طور کلی اشاره کنیم. این عوامل اصلی موثر در درآمد طراحی سایت عبارت‌اند از:


1. میزان تخصص

از جمله اصلی‌ترین عوامل موثر در سطح درآمد شما از طراحی وب‌سایت می‌توان به میزان تخصص اشاره کرد. هر چقدر شما بیشتر به مباحث مختلف در رابطه با نحوه کار کردن با کتاب‌خانه‌ها و زبان‌های برنامه‌نویسی بیشتر اطلاعات داشته باشید درآمد شما نیز بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال اگر شما به صورت حرفه‌ای‌تری با کتابخانه بوت استرپ بتوانید کار کنید قطعا حقوق بیشتری را دریافت خواهید کرد.


2. نوع تخصص

برنامه‌نویسی تحت وب به سه بخش فرانت‌اند، بک اند و فول استک تقسیم می‌شود. البته که برنامه‌نویس فول استک حقوق بیشتری را نسبت به برنامه‌نویس بک اند یا فرانت اند دریافت می‌کند. البته این مبلغ می‌تواند به پروژه‌هایی که انجام می‌دهید نیز مرتبط باشد. اگر پروژه‌های حرفه‌ای‌تری را انجام دهید قطعا حقوق بیشتری را دریافت خواهید کرد.


3. کیفیت کار

نکته دیگری که در درآمد طراحی سایت تاثیر بسیار زیادی دارد کیفیت کار است. کیفیت کار طراحی سایت از جنبه‌های مختلفی بررسی می‌شود. به عنوان مثال کیفیت کار را در بخش بک اند بر اساس کدهای نوشته و همچنین کارایی کدها بررسی می‌کنند. حتی در بعضی از موارد دستمزد را بر اساس تعداد خطوط نوشته شده پرداخت می‌کنند. کیفیت کار یکی از معیارهای اصلی در درآمد طراحان وب‌سایت است.


4. سابقه کار

از جمله عوامل اصلی موثر در سطح درآمد یک طراح وب‌سایت سابقه کار شخص می‌باشد. در کشورهای مختلف مبلغ‌های مختلفی را بر اساس سابقه کار طراحان وب تعیین می‌کنند. اما به طور کلی سابقه کار اهمیت زیادی در سطح دستمزد خواهد داشت. همچنین داشتن سابقه کار لازم می‌تواند تاثیر بسیار زیادی را در رزومه شما بگذارد.

پیشنهادی: معرفی 8 سایت برای دریافت پروژه طراحی سایت به صورت فریلنسری


درآمد طراحی سایت در کشورهای مختلف


1. درآمد طراحی سایت در آمریکا

اولین کشوری که قصد داریم در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم آمریکا است. کشور آمریکا از جمله کشورهای صنعتی بزرگ دنیاست که توانسته درآمد زیادی را از طریق طراحی وب‌سایت بدست بیاورد. در کشور آمریکا شرکت‌های مختلفی درحال انجام سفارشات طراحی وب‌سایت مشتریان خودشان هستند. قیمت طراحی سایت در کشور آمریکا بسیار متفاوت است. هزینه‌های مربوط به طراحی سایت یک دامنه گسترده از هزینه‌های مختلف را دربر می‌گیرد.

معمولا برای طراحی سایت‌های پایه بین 400 تا 9000 دلار، با توجه به سفارشات مشتری دستمزد دریافت می‌شود. این بازه یک طیف قیمت بسیار گسترده است که نمی‌توان بدون دیدن وبسایت مشتری آن را تعیین کرد. البته این هزینه جدا از تولید محتوا و پشتیبانی است. هزینه‌های تولید محتوا و عکس برای سایت، بین 150 تا 2000 دلار در ماه در نظر گرفته می‌شود. این مبلغ با توجه به سطح درآمد در آمریکا مبلغ بسیار قابل توجهی است.

البته این مبلغ برای وبسایت‌های پایه در نظر گرفته شده است. اگر علاقه‌مند به ایجاد سایت فروشگاهی هستید باید بین 5000 تا 7000 دلار هزینه کنید. البته با توجه به سفارش مشتری این مبلغ می‌تواند بیشتر هم باشد.

با توجه مبالغ گفته شده درآمد طراحی سایت در آمریکا، مبلغی بین 66000 تا 78000 دلار در سال است. این مبلغ می‌تواند با توجه به سطح کاری شما بیشتر یا کمتر باشد.


2. درآمد طراحی سایت در انگلیس

کشور انگلیس نیز یکی از بهترین کشورها برای طراحان وب به حساب می‌آید. در این کشور طراحان وب‌سایت می‌توانند با توجه به سطح علمی و همچنین سابقه کاری خودشان درآمد بالایی را داشته باشند. در کشور انگلیس نیز مانند آمریکا درآمد طراحان وب با توجه به پروژه‌ها می‌تواند بسیار متفاوت باشد. درآمد طراحان سایت در کشور انگلیس چیزی در حدود سالانه 48 هزار دلار است. این مبلغ می‌تواند با توجه به سطح کاری شما به 55 هزار دلار و حتی بیشتر هم برسد.

کشور انگلیس نیز یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت طراحان وب است. درآمد طراحی وب در این کشور بسیار مناسب است. همچنین این کشور برنامه‌نویس تحت وب را در لیست شغل‌های مورد نیاز خود قرار داده است.


3. درآمد طراحی سایت در سوئیس

سوئیس از جمله کشورهای مرفه در دنیا به حساب می‌آید. مردم این کشور با توجه به هزینه‌های زندگی درآمد بالایی نیز دارند. این کشور در صدر جدول درآمد طراحی وب‌سایت در دنیا قرار دارد. در کشور سوئیس درآمد یک طراح وب‌سایت در سال حدود 81 هزار دلار است. اگر این مبلغ برایتان بسیار قابل توجه است باید بدانید که درآمد طراح سایت در این کشور می‌تواند حتی به 90 هزار دلار در ماه نیز برسد که مبلغ بسیار زیادی است.

معمولا سطح درآمدی طراحان وب در کشورهای مختلف مناسب است. اما در کشور سوئیس این سطح درآمدی به اوج خود می‌رسد. همچنین افراد مختلف می‌توانند از طریق همین شغل به کشور سوئیس مهاجرت کنند.

پیشنهادی: چگونه یک فریلنسر طراحی سایت شویم؟


درآمد طراحی وب در ایران

درآمد طراحی سایت

در کشور ایران نیز مانند دیگر کشورهای دنیا طراحی وب درآمد خاص خود را دارد. همچنین سطح درآمد طراحان وب به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. علاوه بر پارامترهای گفته شده در این مقاله موارد مختلفی مانند داشتن یک شرکت معتبر، داشتن گواهی‌نامه‌های تخصصی و تسلط به زبان انگلیسی نیز می‌تواند در سطح درآمد طراحان وب تاثیرگذار باشد. افراد مبتدی که وارد حوزه طراحی وب می‌شوند طبق حقوق وزارت کار و همچنین افراد حرفه‌ای در این حوزه بالای 18 میلیون تومان می‌توانند درآمد داشته باشند.

البته این سطح درآمد با توجه به نوع پروژه می‌تواند بسیار متفاوت باشد و نمی‌توان آن را به طور کلی تعیین کرد.


برای شروع طراحی وب باید از کجا شروع کنم؟

طراحی وب یک علم بسیار گسترده است که تسلط به آن احتیاج به صبر و حوصله دارد. برای یادگیری طراحی وب معمولا توصیه می‌شود که از زبان‌های Html , Css شروع شود. علت این موضوع این است که این دو زبان معمولا پایه تمامی وبسایت‌ها در تمام دنیا هستند. برای یادگیری html , css می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.


سخن آخر

در این مقاله سعی شد به طور کلی به درآمد طراحی سایت در کشورهای مختلف پرداخته شود. سطح درآمد یک طراح سایت می‌تواند در کشورهای مختلف متفاوت باشد. به عنوان مثال در کشور سوئیس طراحان وب درآمدی معادل 81 هزار دلار در سال را دارند در حالی که در کشورهای دیگر این مبلغ می‌تواند حتی از نصف هم کمتر باشد.

اگر شما هم از درآمد طراحی وب در کشورهای مختلف اطلاعات بیشتری دارید می‌توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین می‌توانید انتقادات و پیشنهادات خودتان را در بخش نظرات در رابطه با این مقاله به ما بگویید. شاد و موفق و پیروز باشید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

نکاتی مهم برای فریلنسری در حوزه سئو که باید بدانید

قطعا فریلنسری در حوزه سئو از جمله شغل‌های پرمتقاضی به حساب می‌آید. در دنیای امروز مهم‌ترین چیز در هر کسب‌‌وکاری...

آموزش طراحی سایت به صورت خصوصی چرا و چگونه؟

آموزش طراحی سایت به صورت خصوصی مزایا و معایب مربوط به خود را دارد. همانطور که می‌دانید یادگیری برنامه‌نویسی می‌تواند...

معرفی 8 سایت برای دریافت پروژه طراحی سایت به صورت فریلنسری

دریافت پروژه طراحی سایت راه‌های مختلفی دارد. از جمله آن‌ها کار کردن به صورت فریلنسری است. دریافت پروژه فریلنسری احتیاج...

معرفی 6 شغل پردرآمد اینترنتی در ایران

وجود شبکه‌های کامپیوتری موجب شده که شغل پردرآمد اینترنتی در ایران در حوزه‌های مختلفی به وجود بیاید. با گسترش تلفن‌های...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید