دلایل اهمیت سرعت سایت | چرا سرعت سایت برای ما مهم است؟


نویسنده:
شنبه 27 آذر 1400
اهمیت سرعت سایت

در این مقاله چند مورد از دلایل اهمیت سرعت سایت را با هم بررسی خواهیم کرد. یکی از پارامترهایی که می‌تواند باعث افزایش بهره‌وری از وبسایت شما شود سرعت سایت می‌باشد. فرقی نمی‌کند که شما یک وبسایت فروشگاهی دارید یا خبری در تمامی وبسایت‌ها این عامل می‌تواند تاثیرگذار باشد. در ادامه این مقاله چند مورد از دلایل اهمیت سرعت سایت را با هم بررسی خواهیم کرد. اما قبل از آن بهتر است کمی در رابطه با مفهوم سرعت سایت صحبت کنیم.


سرعت سایت چیست و چگونه می‌توانید آن را اندازه‌گیری کنید؟

همانطور که گفته شد سرعت سایت یکی از پارامترهایی است که در افزایش بهره‌وری شما تاثیرگذار می‌باشد. در حقیقت سرعت سایت به مقدار زمانی گفته می‌شود که برای بارگذاری کامل وبسایت باید صرف کرد. علت اصلی اهمیت این پارامتر این است که سرعت سایت هم برای سئو و هم برای جذب کاربران مهم است.

افزایش سرعت سایت شامل یک سری اصول و قواعد است که با رعایت کردن آن‌ها می‌توانید به راحتی سرعت وبسایت خودتان را دو تا سه برابر کنید. از این رو ما در تیم ادمین سایت برای افزایش سطح علمی شما کاربر عزیز در حوزه افزایش سرعت وبسایت یک دوره آموزشی کاملا حرفه‌ای ایجاد کرده‌ایم که می‌توانید از آن استفاده کنید. برای استفاده ازاین دوره آموزشی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

پیشنهادی: دوره آموزشی افزایش سرعت وبسایت


دلایل اهمیت سرعت سایت:

همانطور که گفته شد دلایل زیادی در اهمیت سرعت سایت وجود دارد. در ادامه چند مورد از مهم‌ترین دلایل اهمیت سرعت سایت را با هم بررسی خواهیم کرد.

1.سئو:

اصلی‌ترین و مهم‌ترین دلیل اهمیت سرعت سایت سئو می‌باشد. سئو یک علم است که باعث می‌شود سایت شما در رتبه‌بندی موتورهای جستجو بالاتر برود و در نتیجه بیشتر دیده شوید. صاحبان وبسایت اغلب افرادی را استخدام می‌کنند تا این کار برایشان انجام دهند. شاید مهم‌ترین کاری که یک سئوکار باید انجام دهد افزایش سرعت وبسایت شما است. شما همچنین می‌توانید سئوی وبسایت خودتان را به ادمین سایت بسپارید.

اهمیت سرعت سایت

این افراد معمولا موارد مختلفی را در وبسایت شما بررسی می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با عوامل موثر در سرعت سایت می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

پیشنهادی: معرفی 10 مورد از عوامل موثر در سرعت سایت

علت اهمیت سرعت سایت در سئو این است که سرعت سایت یکی از عوامل تجربه کاربری مفید است. این در حالی است که سرعت پایین سایت تجربه کاربری ضعیفی را به کاربران ارائه می‌دهد. اگر سرعت سایت خوب باشد کاربران معمولا بیشتر در سایت شما می‌مانند و نرخ پرش آن‌ها بسیار کمتر خواهد بود. به این دلایل، گوگل سرعت سایت را به یک فاکتور رتبه‌بندی تبدیل کرده است.


2. تاثیر سرعت سایت در تبلیغات:

یکی دیگر از بازارهای کاری که می‌توانید از آن برای کسب درآمد از طریق اینترنت استفاده کنید تبلیغات پولی است. از آنجایی که پارامتر سرعت وبسایت برای کارفرماهای تبلیغات پولی مهم است باید بتوانید سرعت وبسایت خودتان را به حد نصاب لازم برسانید.

این مسئله تا حدی اهمیت دارد که فیس بوک در آگوست 2017 یک تغییر الگوریتمی داشت که تجربه کاربر را در اولویت قرار داد. این تغییر باعث افزایش سرعت در این شبکه اجتماعی می‌شد. همانطور که گفته شد، هرچه سرعت سایت بهتر باشد، تجربه کاربری و عملکرد کلی سایت بهتر است. فیسبوک اعلام کرد که این تغییر در سرعت سایت و تجربه کاربری باعث می‌شود که تبلیغات شما در اولویت قرار بگیرد.


3.تاثیر سرعت سایت بر تجربه و تبدیل کاربر:

سرعت سایت بر تعدادی از کانال‌های بازاریابی دیجیتال تأثیر می‌گذارد، اما اتفاقی که واقعا می‌افتد بهبود تجربه کاربر و تبدیل آن است. تجربه کاربری بر SEO، جستجوی پولی و اجتماعی پولی تأثیر می گذارد، به همین دلیل است که سرعت سایت بسیار مهم است زیرا نقش مستقیمی در تجربه کاربر دارد.

سرعت سایت دلیل بزرگی است که مردم به خاطر آن از سایت‌ها خارج می‌شوند. وقتی به یک پرش اشاره می‌کنیم، منظور شخصی است که قبل از ترک سایت، بیش از یک صفحه را در سایت مشاهده نمی‌کند. اگر وبسایتی زمان بارگذاری طولانی داشته باشند افراد به سرعت از آن خارج می‌شوند و به اصطلاح به آن نمی‌چسبند.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که نرخ پرش نیز یک فاکتور رتبه بندی برای ارتباط سئو است، بنابراین باید اولویت شما باشد که نرخ پرش کمتری داشته باشید.

وقتی صحبت از تبدیل‌ها به میان می‌آید، سرعت سایت نیز نقش مهمی ایفا می‌کند. اگر افراد به دلیل زمان بارگذاری کند پرش می‌کنند، تبدیل نمی‌شوند. این امر مخصوصاً در صورتی صادق است که وب سایت شما فرآیند پرداخت یا تبدیل طولانی‌تری داشته باشد.

ممکن است زمانی که این مقاله را مطالعه می‌کنید وبسایت شما از سرعت بسیار پایین برخودار باشد. برای افزایش سرعت سایت خودتان می‌توانید به مقاله زیر مراجعه کنید.

پیشنهادی: ۱۰ روش موثر برای افزایش سرعت سایت


سخن آخر:

در این مقاله به سه مورد از اصلی‌ترین دلایل اهمیت سرعت سایت اشاره کردیم. همانطور که گفته شد دلیل اصلی اهمیت سرعت سایت سئو سایت می‌باشد. برای اینکه بتوانید رتبه وبسایت خودتان را افزایش دهید باید به پارامتر‌های مختلف سئو دقت داشته باشید. یکی از اصلی‌ترین این پارامترها سرعت می‌باشد. یکی دیگر از ابزارهای موثر برای افزایش سرعت سایت و بهبود سئو ابزار pagespeed insights می‌باشد. یادگیری چگونگی کار کردن با این ابزار کار بسیار ساده‌ای است. برای یادگیری چگونگی کار با این ابزار می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

پیشنهادی: pagespeed insights چیست؟ و چه تاثیری بر سرعت وسئو سایت شما دارد؟

در صورتی که از مطالعه این مقاله لذت بردید می‌توانید انتقادات و پیشنهادات خودتان را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

قواعد لینک سازی داخلی در وبسایت

قواعد لینک سازی داخلی سایت باید به صورت دقیق پیاده‌سازی شوند. افزایش دادن نرخ تبدیل قطعا یکی از بزرگترین سوالات...

BreadCrumb چیست؟ چگونه آن را در وردپرس فعال کنیم؟

BreadCrumb یک راهکار کاربردی برای راهنمایی کاربران به جهت درک ساختار سایت است که در سئو هم تاثیرگذار خواهد بود.

6 تکنیک سئو کلاه سیاه که نباید در 2022 انجام دهید!

در این مقاله به معرفی 6 تکنیک سئو کلاه سیاه که نباید هرگز از آن‌ها استفاده کنید خواهیم پرداخت پس...

فایل robots.txt و تاثیر آن بر سئو وب‌سایت

robots.txt نقش راهنمایی برای ربات‌های موتورهای جست‌وجو در صفحات دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.