بازاریابی درونگرا چیست؟ و چگونه می‌توان در افزایش فروش استفاده کرد؟


نویسنده:
شنبه 22 آبان 1400
بازاریابی درونگرا چیست

در این مقاله به سوال بازاریابی درونگرا چیست به طور کامل پاسخ خواهیم داد. بازاریابی درونگرا یا اینباند مارکتینگ یک مفهوم در بازاریابی است که در سال 2005 برای اولین بار ارائه شد. این روش از بازاریابی، برای فروش بهتر محصولات بسیار مهم است. بازاریابی درونگرا در حقیقت دنیای بازاریابی را دگرگون کرده است.

بازاریابی درونگرا چیست؟

در این روش باید به تمامی جنبه‌های فروش به چشم انسانی نگاه کنیم. یعنی نیازهای مشتریان را به درستی بشناسیم و برای نیازهای آن‌ها کالاهای مورد نظر خودمان را ایجاد کنیم. حتی می‌توان کالاها را با توجه به نیاز مشتریان تغییر شکل داد. در بازاریابی درونگرا دیگر به مشتریان به چشم یک کیسه پول نگاه نمی‌کنیم. بلکه تمامی مشتریان را یک انسان در نظر گرفته و نیازهای آن‌ها را به طور کامل می‌سنجیم.

افرادی که از این متد استفاده می‌کنند تنها به رشد مشتریان خودشان فکر می‌کنند. ایده اصلی پشت این متد این است که اگر رشد مشتریان بیشتر شود ما نیز با مشتریان رشد خواهیم کرد. یعنی به واسطه اینکه مشتریان ما آگاهی بیشتری پیدا کرده‌اند کسب‌وکار ما هم رشد خواهد کرد.

برای اینکه این متد به درستی کار کند باید آن‌را در کل شرکت به کار ببرید. اگر مدیر یک کسب‌وکار هستید برای اینکه به درستی از این روش جواب بگیرید باید در تمامی بخش‌های شرکت مانند بازاریابی، فروش و … این متد را پیاده‌سازی کنید. همچنین باید به طور کامل بر روی سئو وبسایت خودتان کار کرده باشید.

تفاوت بازاریابی برونگرا و بازاریابی درونگرا چیست؟

فرض کنید در یک جاده مشغول رانندگی هستید. در حین حرکت به یک پیچ برخورد می‌کنید. در هنگام عبور از پیچ‌های تند ابتدا سرعت خودتان را کم می‌کنید و با دقت بیشتری به اطراف نگاه می‌کنید. در این لحظه یک بیلبورد تبلیغاتی در بهترین نقطه از پیچ نصب شده است. این مثال نمونه عینی بازاریابی برونگرا است. در این روش مشتری را به نوعی مجبور می‌کنیم که محصول ما را بشناسد.

مزیت اصلی که در بازاریابی درونگرا وجود دارد فروش بیشتر محصول است. در متد بازاریابی درونگرا زمانی مشتری به ما مراجعه می‌کند که به محصول مورد نظر نیازمند است. به عنوان مثال فروش ابزارآلات نجاری است می‌توانید به جای تبلیغات با استفاده از بیلبوردها و یا تلویزیون، به آموزش ایجاد وسایل مختلف نجاری در اینترنت با استفاده از ابزارهای موجود در فروشگاه بپردازید.

بازاریابی درونگرا چیست

با این کار نه تنها سطح علمی مشتریان را افزایش می‌دهید بلکه فروش محصولات خودتان را نیز چند برابر می‌کنید. در بازاریابی درونگرا زمانی مشتری را جذب می‌کنید که به دنبال راه‌حلی برای مشکل خودش می‌گردد.

یکی از اصول اصلی بازاریابی درونگرا در سطح وب، تولید محتوای درست است. بسیاری از افراد هستند که کسب‌وکار آنها به دلیل تولید محتوای نادرست دچار شکست شده است. ما تیم ادمین سایت برای حل این مشکل یک پکیج آموزشی تولید کرده‌ایم که می‌توانید از آن برای یادگیری کامل تولید محتوا در سطح وب استفاده کنید. برای تهیه این آموزش به لینک زیر مراجعه کنید.

چگونه می‌توان از بازاریابی درونگرا استفاده کرد؟

در ابتدا باید خوراک‌های متناسب با کسب‌وکار خودتان را تولید کنید. به عنوان مثال بر روی سئوی سایت خودتان با توجه به کسب‌وکار خودتان کار کنید. یعنی محتوا تولید کنید، به نظرات پاسخ بدهید، فیلم آموزشی تولید کنید و … . اگر افرادی که به دنبال جواب سوالات مختلف هستند به وبسایت شما مراجعه کنند و اگر به درستی برروی ui وبسایت خودتان کار کنید قطعا به بخش‌های دیگر هم سری می‌زنند. همچنین شما می‌توانید فعالیت خودتان را در شبکه‌های اجتماعی مختلف هم ادامه دهید. ابتدا باید مشتریان خودتان را بشناسید.

به عنوان مثال در ایران اینستاگرام یک شبکه بسیار محبوب است که می‌توان از آن استفاده کرد. توجه داشته باشید که معمولا افراد در شبکه‌های اجتماعی به دنبال جواب سوالات خودشان نیستند. هیچ شخصی در اینستاگرام به دنبال آموزش برنامه‌نویسی نمی‌گردد. پس باید نیازهای مشتریان خودتان را بشناسید و با استفاده از فونت‌های بزرگ و پس زمینه رنگی بتوانید کاربران را از صفحه اکسپلورر به سمت صفحه خودتان هدایت کنید.

5 گام عملیاتی برای اینباند مارکتینگ:

برای اینکه به هدف خودتان در بازاریابی درونگرا برسید باید 5 گامی را که در ادامه این مقاله گفته می‌شود به دقت طی کنید. پس با ما همراه باشید.

بازاریابی درونگرا چیست
  1. مشتری را بشناسید: برای اینکار می‌توانید در تیم ارتباط با مشتریان خودتان در ارتباط باشید. یا خودتان در تیم ارتباط با مشتریان شرکت وارد شوید. در این حالت می‌توانید به راحتی می‌توانید مشتریان خودتان را بشناسید. شما باید اطلاعاتی مانند سطح مالی، نیاز مشتریان، سطح علمی و …. مشتریان خودتان را به درستی بررسی کنید. در این مرحله باید به تجربه مشتری(cx) خودتان هم دقت لازم را داشته باشید.
  2. قیف فروش خودتان را رسم کنید! : قیف فروش یک اصطلاح در بازاریابی است. قیف فروش تمامی مراحل هدف تا تبدیل شدن به یک بازاریاب واقعی را شامل می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این اصطلاح می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

    پیشنهادی: قیف فروش چیست؟ و چه تاثیری بر کسب‌وکار شما دارد؟

  3. محتوای خودتان را تولید کنید: بعد از شناخت کامل مشتری و رسم کردن قیف فروش حال نوبت به تولید محتوا برای مشتری می‌رسد. دقت داشته باشید که تولید محتوا در این روش باید کاملا هدفمند صورت بگیرد. چرا که محتوای مورد نظر شما به دست مشتریانی میافتد که در مرحله اول با آن‌ها آشنا شدید از این رو در هنگام تولید محتوا شرایط مشتریان و سوالات آن‌ها را در نظر بگیرید.
  4. تبدیل مخاطب به مشتری: در این مرحله باید توانسته باشید افرادی که سوالاتی در حوزه کاری شما در ذهنشان وجود دارند را تبدیل به مخاطب کنید. باید مخاطبین خودتان را تبدیل به مشتریان کنید. به عنوان مثال اگر طراح وب هستید می‌توانید از لینک‌های فروش ‌محصولات خودتان برای تبدیل مخاطب به مشتریان استفاده کنید. لینک‌های محصولات را در بین محتوای خودتان قرار دهید و فروش محصولات خودتان را بالاتر ببرید.
  5. تبدیل مشتری به قبیله: بعد از اینکه مخاطبین به سراغ محتوای شما آمدند و با شما بیشتر آشنا شدند اگر موفق شدید محصولتان را به آنها بفروشید حال نوبت به قبیله‌سازی می‌رسد. باید با مخاطب مورد نظر خودتان جوری برخورد کنید که او احساس دوست بودن با کسب‌وکار شما را به خود بگیرد. اگر مشتری کسب‌وکار شما احساس عضویت در قبیله شما را داشته باشد می‌تواند فروش محصولات را تا درصد زیادی افزایش دهد. به این امر قبیله‌سازی در فروش می‌گویند.

سخن آخر:

در این مقاله سعی شد به صورت کاملا جامع و کامل به سوال بازاریابی درونگرا چیست پاسخ داده شود. حال که بیشتر از قبل با این روش از بازاریابی آشنا شدید بهتر است به صورت حرفه‌ای تولید محتوا را شروع کنید برای این کار می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید. در این دوره آموزشی به صورت کاملا جامع و کامل تولید محتوا در وردپرس آموزش داده شده است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

پیشنهادی: دوره آموزش تولید محتوای متنی در وب

مطالب زیر را حتما بخوانید

شاخص NPS چیست و چه تاثیری در ارتقا کیفیت در کسب وکارها دارد؟

با استفاده از NPS می‌توانید میزان رضایت و وفاداری مشتریان خود را نسبت به خدمات و کیفیت وب‌سایت خود دریابید

پرسونای مشتری چیست؛ آموزش اصول طراحی پرسونای مشتری

پرسونای خریدار، مخاطب و مشتری، اصطلاحاتی هستند که بیش از پیش در بازاریابی محتوا رواج پیدا کرده‌اند. در این مقاله...

مفاهیم دیجیتال مارکتینگ | Growth Hacking یا هک رشد چیست ؟

هم رشد یا خلق رشد، یکی از شیوه‌های میانبر و کارآمد در دنیای بازریابی می‌باشد که به شما در رشد...

تجربه مشتری (CX) در بازاریابی دیجیتال چیست؟

طراحی استراتژی در حوزه cx باعث بهبود تجربه مشتریان کسب‌وکار و رشد تجارت آن می‌شود.

آموزش تولید محتوای متنی

دوره آموزش تولید محتوای متنی در وب

آموزش تولید محتوای متنی در وب‌سایت، یک دوره‌ی آموزشی برای تولید‌کنندگان محتوا ...

دوره آموزش ووکامرس | ساخت فروشگاه اینترنتی بدون کد نویسی

دوره آموزش ووکامرس | ساخت فروشگاه اینترنتی بدون کدنویسی

دوره‌ای مختص افرادی که می‌خواهند فروشگاه اینترنتی بسازند و آن را حرفه ...

پکیج آموزش html و css

دوره آموزش HTML و CSS

دوره آموزش HTML و CSS به صورت ویدیویی و پروژه محور : ...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *