نحوه انجام تنظیمات ایمیل در افزونه EDD


نویسنده:
شنبه 3 خرداد 1399
تنظیمات ایمیل در افزونه EDD

در یکی دیگر از جلسات آموزش کار با افزونه EDD، به ادامه مراحل پیکربندی می‌پردازیم. در جلسات قبل راجع به تنظیمات عمومی این افزونه صحبت کردیم. این جلسه را به تنظیمات ایمیل در افزونه EDD اختصاص دادیم.

به طور کلی افزونه EDD با ثبت هر خرید دو ایمیل ارسال می‌کند. یک ایمیل به عنوان رسید خرید برای مشتریان شما و یک ایمیل برای اعلان ثبت فروش جدید.

تنظیمات ایمیل در افزونه EDD

برای انجام تنظیمات ایمیل در این افزونه، از طریق پنل وردپرس به بخش دانلودها-> پیکربندی مراجعه کنید. در صفحه‌ی پیکربندی وارد بخش ایمیل‌ها شوید. در این صفحه سه زیر بخش وجود دارد که هرکدام را جداگانه بررسی می‌کنیم.

تنظیمات ایمیل – عمومی

تنظیمات ایمیل در افزونه EDD

در این قسمت می‌توانید فرمت کلی ایمیل‌های ارسال این افزونه را بررسی و تنظیم کنید.

قالب ایمیل

در بخش قالب ایمیل شما می توانید فرمت کلی ایمیل‌های ارسالی را تعیین کنید. در این بخش دو گزینه‌ی قالب پیش‌فرض و بدون قالب، قابل انتخاب هستند.

قالب پیش فرض فرمتی است که در آن از HTML و CSS استفاده شده و ظاهر قالب با این کدها به گونه‌ی کاربرپسند چیدمان شده است. اما در فرمت ایمیل بدون قالب، شما فقط خطوطی از متون را برای کاربران ارسال می‌کنید. بنابراین پشنهاد می‌کنم این مورد را روی حالت قالب پیش‌فرض باقی بگذارید.

لوگو

در این قسمت می‌توانید لوگو کسب‌وکار خود را آپلود کنید تا ایمیل‌های ارسالی حاوی یک لوگو باشند. پیشنهاد می‌کنم این کار را حتماً انجام دهید چراکه قرار داشتن لوگو در ایمیل‌های ارسالی به برندسازی کسب‌وکار شما کمک می‌کند و این برند در ذهن کاربران باقی خواهد ماند.

نام فرستنده:

در این قسمت نام کسب‌وکار خود را وارد کنید. ایمیل‌ها از طرف این نام ارسال می‌شوند.

ایمیل فرستنده:

در این قسمت هم ایمیل مربوط به کسب‌وکار خود را وارد کنید تا به عنوان ایمیل فرستنده جایگزاری شود.

تنظیمات ایمیل – رسید خرید

تنظیمات ایمیل در افزونه EDD - رسید خرید

زیر بخش رسید خرید، برای تنظیمات ایمیل‌های مربوط به رسیدهای خرید است یعنی ایمیل‌هایی که بعد از هر خرید برای کاربر ارسال می‌شود.

اگر این بخش را بدون تغییر باقی بگذارید افزونه EDD از قالب و جملات پیش‌فرض خود برای ارسال رسیدهای خرید استفاده می‌کند. اما شما می‌توانید به کمک تگ‌هایی که در زیر همین صفحه توضیح داده شده یک محتوای دلخواه ایجاد کنید. (مانند تصویر بالا)

برای مشاهده نحوه‌ی ایمیل‌های ارسالی می‌توانید روی دکمه‌ی پیش‌نمایش ایمیل کلیک کنید یا به کمک دکمه‌ی ارسال ایمیل تست، یک ایمیل آزمایشی برای خود ارسال کنید.

تنظیمات ایمیل – اطلاعیه‌های فروش جدید

تنظیمات ایمیل خرید جدید در افزونه EDD

این قسمت هم مربوط به ایمیل‌های اعلان ثبت خرید جدید است که برای شما ارسال خواهد شد. به صورت پیش‌فرض نیازی نیست محتوای این ایمیل‌ها را تغییر دهید اما در صورت تمایل می‌توانید به کمک بخش اطلاع رسانی‌ فروش محتوای دلخواهی بنویسید تا بعد از هر خرید برای شما ارسال شود.(مانند تصویر بالا)

ایمیل فروشندگان

مراحل تنظیمات ایمیل در افزونه EDD

اصلی‌ترین تنظیمات این قسمت مربوط به بخش آخر آن یعنی ایمیل فروشندگان است. در این بخش یک یا چند ایمیل وارد کنید تا بعد از هر خرید برای این ایمیل‌ها، پیغامی ارسال شود.

غیرفعال کردن اطلاعیه‌های مدیر

این گزینه را زمانی فعال کنید که تمایلی به دریافت ایمیل به عنوان ثبت خرید جدید ندارید.

همراه ادمین سایت باشید تا در جلسات آتی موارد بیشتری از این پلاگین را بررسی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

یک پاسخ به “نحوه انجام تنظیمات ایمیل در افزونه EDD”

  1. حدیث گفت:

    ممنون بابت اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید