نحوه افزودن درگاه ایرانی زرین پال به افزونه EDD


نویسنده:
یکشنبه 11 خرداد 1399
افزودن درگاه زرین پال به افزونه EDD

در جلسه قبل آموختیم که چگونه تنظیمات درگاه‌های پرداخت را در افزونه Easy Download Register انجام دهیم. همانطور که گفته شد درگاه‌های پیش‌فرض این پلاگین در ایران فعال نیستند. بنابراین شما باید به سراغ روش‌هایی بروید که پرداخت را برای کاربران داخل ایران آسان کنید. یکی از روش‌های انجام کار افزودن درگاه زرین پال به افزونه EDD است.

نحوه افزودن درگاه پرداخت زرین پال به افزونه EDD

زرین پال یک درگاه واسط معتبر است که در اکثر وب‌سایت‌های فروش فایل مورد استفاده قرار گرفته است. تا فعالسازی آن فقط ۴ گام فاصله دارید!

گام ۱ – ایجاد حساب کاربری در زرین پال:

برای استفاده از درگاه زرین پال باید یک حساب کاربری در این سایت داشته باشید. در این صورت می‌توانید میزان مبالغ تراکنش‌های انجام شده از فروشگاه خود را در اکانت زرین‌پال مشاهده و برداشت کنید.

 ایجاد حساب کاربری در زرین پال

در این سایت یک حساب ایجاد کنید و سپس در حساب کاربری خود وارد بخش درگاه‌های پرداخت شوید. اگر درگاه فعالی ندارید درخواست ایجاد وب‌سرویس بدهید. کارشناسان زرین پال بعداز بررسی وب‌سایت، یک کد مرچنت به شما می‌دهند که به کمک آن می‌توانید اتصال افزونه EDD با حساب کاربری زرین پال را انجام دهید.


گام ۲ – دانلود و نصب افزونه درگاه پرداخت زرین پال:

در مرحله دوم به وب‌سایت خود برمی‌گردیم و به سراغ نصب درگاه زرین پال می‌رویم. برای انجام اینکار ابتدا باید پلاگین پرداخت افزونه زرین پال را دانلود کنید. شما می‌توانید روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید یا به وب‌سایت زرین‌پال مراجعه کنید. سپس افزونه را مانند سایر افزونه ها نصب و فعال نمایید. (آموزش نصب افزونه در وردپرس)


گام ۳- انتخاب درگاه پرداخت زرین پال به عنوان درگاه پیش‌فرض:

در این گام باید به بخش پیکربندی در افزونه EDD بروید. وارد بخش تنظیمات درگاه‌های پرداخت شوید. اینک در بخش درگاه‌های پرداخت گزینه‌ی زرین پال را هم انتخاب کنید.

در بخش درگاه‌های پیش فرض هم گزینه‌ی زرین پال را انتخاب کنید تا کاربران به صورت پیش‌فرض از این درگاه استفاده کنند.

نحوه افزودن درگاه پرداخت زرین پال به افزونه EDD


گام ۴- اتصال زرین پال به EDD:

در بخش پایینی صفحه تنظیمات درگاه‌های پرداخت، یک بخش جدید به نام درگاه زرین پال اضافه شده است. در این بخش چند گزینه وجود دارد که برای اتصال فروشگاه شما به حساب کاربری زرین پال لازم است.

اتصال درگاه زرین پال به افزونه EDD

مرچنت کد: کدی که از وب‌سایت زرین پال برای وب‌سروریس دریافت کرده‌اید را اینجا وارد کنید.

استفاده زرین گیت: زرین گیت یکی از خدمات زرین پال است که امکان پرداخت مستقیم را فراهم می‌کند. یعنی کاربران بدون مشاهده انواع روش‌های پرداخت یک راست به سراغ پرداخت خواهند رفت. برای فعالسازی آن باید از طریق پنل کاربری خود در زرین پال اقدام کرده باشید.

مکان سرور: مکان سرور مقصد زرین پال را انتخاب کنید. بهتر است اگر وب‌سایت شما در ایران میزبانی می‌شود گزینه کشور ایران را انتخاب کنید.

آی‌پی سرور شما: این گزینه اجباری و الزامی نیست. می توانید آی‌پی سرور وب‌سایت خود را وارد کنید.

نام درگاه در صفحه پرداخت: یک نام انتخاب کنید تا در صفحه پرداخت، درگاه زرین‌پال با این نام مشخص شود.

خب دوستان عزیز، به همین سادگی درگاه زرین پال به افزونه EDD متصل شد. کافیست به فروشگاه خود مراجعه کنید و در صفحه‌ی پرداخت نام درگاه زرین پال را مشاهده کنید.

البته اگر هنوز محصولی اضافه نکرده اید قطعاً در صفحه پرداخت صورت حسابی مشاهده نمی کنید! بهتر است ابتدا به سراغ درس بعد بروید و اولین محصول خود را اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید