Angular Js چیست؟ بررسی بزرگترین معایب و مزایای آنگولار جی اس


معرفی AngularJs به زبان ساده

AngularJs هم یکی دیگر از فریم‌ورک‌های زبان جاوا اسکریپت است که مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. در این درس به سوال Angular Js چیست؟ پاسخ می‌دهیم و سپس سری به دستورات این فریمورک می‌زنیم.

Angular Js چیست؟

Angular Js یک فریم‌ورک متن باز و رایگان بر پایه‌ی جاوا اسکریپت است. پروژه‌ی آنگولار جی اس، از سال ۲۰۰۹ توسط شخصی به نام میسکو هوری (Hevery) آغاز شد و اکنون توسط گوگل توسعه داده می‌شود.
این فریم ‌ورک برای ایجاد وب‌سایت‌های تک صفحه‌ای (SPA) بسیار مناسب است. پیاده سازی ساختار MVC درآن باعث می‌شود کدهایی با ساختار بهتر و تست پذیرتر داشته باشید.

فریم‌ورک به چه معناست؟
جاوا اسکریپت چیست؟

دستورات این فریم‌ورک با هدف افزودن امکاناتی به HTML‌ ایجاد شده و باعث می‌شود آن را از استاتیک بودن خارج کرده و به داینامیک تبدیل کند.
در این مقاله از Adminesite به بررسی مزایا و معایب این فریم ورک محبوب می‌پردازیم.

چرا از Angular Js استفاده می‌شود؟

خب حالا که متوجه شدیم Angular Js چیست؟ باید مزایای آن را بررسی کنیم. مزایای متعدد AngularJs باعث شده کاربران زیادی به استفاده از آن ترغیب شوند. در ادامه بخشی از مزایای استفاده از این فریم‌ورک را مشاهده می‌کنید:

مزایای آنگولار جی اس


سادگی در یادگیری: برای یادگیری آن کافیست به CSS ،HTML و JavaScript مسلط باشید.

HTML چیست و چه کاربردی دارد؟
CSS چیست؟

تزریق وابستگی یا dependency injection: شما دستوراتی را تعریف می‌کنید و در طول برنامه هرجا که به آن نیاز داشته باشید آنگولار آن را در دسترس شما می گذارد (تزریق می‌کند.)

کم نویسی کد: این فریم‌ورک به گونه‌ای طراحی شده است که شما مجبور به نوشتن کد کمتری خواهید بود! برای مثال نیاز به نوشتن pipeline در ساختار MVC نیست.

دایرکتیوها: بخش هیجان‌انگیز AngularJs استفاده از directiveها است که می‌توان به کمک آن تگ‌های جدیدی به ‌وجود آورد!

ادغام پذیری: آنگولارجی اس، به سادگی با سایر فریم ورک‌ها و ابزارها ادغام می‌شود و این نکته‌ی مثبتی برای توسعه‌دهندگان محسوب می‌شود.

تست‌پذیری راحت: این فریم‌ورک دارای unit testهای آماده است که این فرآیند تست را بسیار سریع و آسان می کند.

معایب استفاده از Angular Js چیست؟

مانند هر ابزار یا تکنولوژی دیگر، آنگولار جی اس هم دارای معایب مخصوص به خود است.

یکی از بزرگترین ایرادهای آن ضعف در سئو است. اگر بحث سئو و بهینه‌سازی سایت برای شما اهمیت زیادی دارد، بهتر است از این فریم ورک استفاده نکنید.

سئو به چه معناست؟

یکی دیگر از معایبی که می‌توان از آن نام برد، گیج کننده بودن انتخاب دستور مناسب است.
در پروژه‌های بزرگ انتخاب بهترین دستور برای اجرای هر عمل کمی سخت است! زیرا آنگولار جی اس راه‌های مختلفی را پیش‌ پای شما خواهد گذاشت.

دستورات Angular Js

آنگولار از attributeهای HTML‌ با پیشوند ng- استفاده می‌کند. کد زیر نمونه ای از دستورات AngularJs است. ng-app شروع‌کننده‌ی دستورات این فریم‌ورک است. ng-init هم برای تعریف داده به کار می‌رود.

در مثال بالا مقدار massege برابر با ‘Hello AngularJS!’ شده است که توسط دو براکت و کلمه‌ی massege به نمایش در می‌آید. بنابراین خروجی این کد نمایش جمله‌ی Hello AngularJS است.

دیدگاهتان را بنویسید

2 پاسخ به “Angular Js چیست؟ بررسی بزرگترین معایب و مزایای آنگولار جی اس”

  1. ناصر گفت:

    سلام وقت بخیر
    انگولار ضعف در سئو ندارد. تو گوگل بنویسید قیمت خودرو اولین سایت را باز کنید، فرانت همون با انگولار نوشته شده.

دیدگاهتان را بنویسید